Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ja do daljnjeg prelazim na karfiol jer je danas kod mene u selu 35din :0.6: tako da ce se spremati na sve nacine,ja ga obozavam!!!!!danas kuvam musaku od karfiola i bundevu pecenu u rerni

Link to comment
ja danas corbuljak u koji idu: crvenu socivo, praziluk, sargarepa, patlidzan, paprika, tikvica, celer, beli luk, mirodjija, persun i kurkuma.
a kamo ga recepat? <_<
Link to comment

oh, izvini, nece se ponoviti :Ddva struka praziluka, dve sargarepe, koren celera velicine teniske loptice (bitno je), beli luk nekoliko cenova, jednu tikvica, jedan patlidzan, dve obicne i jednu ljutu papriku naseckas (jedino je bitno da celer bude sitan, da se skuva na vreme, ostalo ko za svaku supu), 300 g crvenog sociva, nalijes vode dosta, jer i ovog ima dosta. zakurkumis po ukusu, kasicica otprilike. kad provri kuva se pola sata na tihoj vatri, promesas s vremena na vreme da se raspalo socivo ne zalepi za dno. posolis, dodas seckan persun i mirodjiju.kad sipas, preko obavezno kasiku mirisljavog maslinovog ulja. ako preskocis ovaj korak nemas pravo da se zalis.veri najs je, razmisljam kako da organizujem je uvek imam u frizideru.

Link to comment
sladak kupus bez tabaskoa™ ne treba da zivi
I ja mnogo volim da ga necim opasno zaljutim. :)Jedino stavim neki cili sos a ne tabasko jer mi je isti preskup. 400-500 kinti za par kapi bese? Za te pare mogu da overim od cili sosa.
Link to comment
I ja mnogo volim da ga necim opasno zaljutim. :)Jedino stavim neki cili sos a ne tabasko jer mi je isti preskup. 400-500 kinti za par kapi bese? Za te pare mogu da overim od cili sosa.
tabasko sam naveo jer ga uvek stavljam, a imao sam tu srecu da ga mozda ukupno u zivotu 1 kupim u nasim radnjama. uvek to neko donese od nekud, dignem bocicu-dve negde i sl :) nisam doduse mnogo ni istrazivao, ne znam koji chili sos u domacoj ponudi moze da zameni tabasco. ja volim onaj radioaktivni vijetnamski sto ima u svim maxijima, ali je on za druge stvari. mnogo je gust, dosta fura notu belog luka itd itdako ikada naletis negde za ok cenu, obavezno pazari jalapeno tabasco i bbq tabasco. ludilo.
Link to comment

:-) e, a ja bas juce procitala recept na kulinarici. jel' si ih pravila kao obicne njoke + kuvana bundeva isecena na kocke? ja za vikend planiram tako da pravim, samo bez jaja, nadam se da ih necu skupljati po loncu :-) i bas smisljam umak koji bi dobro isao uz to, a da ja mogu da ga jedem /dakle, bez jaja, mlecnih proizvoda, mesa, i secera/ jedino mi neki pesto pada na pamet, al' kad budem malo gladnija, smislicu vec nesto...e, da, jel' neko probao njoke sa umakom u kojem ima zalfije...nailazila sam na vise mesta na takve recepte i ne mogu da zamislim da to moze biti dobro, mada nije me tesko ubediti, generalno... :-)

Edited by nezvanova
Link to comment

juce sam pekla neku bundevu na kriske u rerni koja je ispala potpuno neuskusna kao takva pa sam dana smisljlala sta da radim s njom i posto sam kuvala gulas ovo mi se ucinilo kul sto je i ispalo da jeste :)a brasno?sta ces ti s tim?doduse jest da ide malo,zato sam i izabrala recept ali je ipak moralo duplo vise zbog vodenosti ove moje bundevemozes da neki pesto od semenki,mozda nesto kao babagenus od patlidzana ili neku varijaciju ili mozda neki humus i sl.. :)

Link to comment

da se ne lzemo, brasno koristim. istina, jako malo i pokusavam da ga izbegnem ili zamenim gde god je to moguce. koristim heljdino /palacinke, mafine/, ali negde i ne mogu da ga izbegnem, kao sto je to slucaj sa gombocama i njokama... a, pesto neki ce vec biti /patlidzan bas ne volim nikako/ ili neki paradajz fazon, ili nesto sa spanacem... ma, bice nesto, samo jos da mi neko kaze na sta lici ta zalfija u njokama, to me bas kopka :-)

Edited by nezvanova
Link to comment

ja znam za puter/zalfija i puter/parmezan, nisam jela, zalfija mi okej mirise, ne moze to da bude lose. verovatno treba blagi sos, da ne prekrije ukus bundeve (jer ako ga prekrijes, sto si uopste pravila od bundeve), a da prokliza njoke. aljo oljo, mozda, ili da narendas tikvicu, pa je dinstas na belom luku, maslinovo ulje, belo vino i aj zdravo. poenta je da je neutralno.nego, da nastavimo:)c00u.jpgUploaded with ImageShack.us

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...