Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

guglaj "talandara", to je kuhinjski, tj roštiljski ajtem koji se može stvarno napraviti od tanjirače.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

koriste je često kao wok, puno ulja i toama ja to drugačije, moja tanjirača je plitka, ja na njoj pečem, ne pržimsamo sad ne mogu a je zapalim :cry: , oštetio bi parket u stanu.

Link to comment

KIseli kupus sa kolenicom, pile sa krompirom lukom, paprikom, karfiolom u rerni, krilca, ljuta, sa nekom mešavinom ljutih sosova iz Merkatora, zapečena u rernic, supa, domaća, goveđa, toliko za danas

Link to comment

Iseckala cluk na reznjeve /kom1/, iseckala jednu jabuku zilijen, preprzila na tucanom tiganju sa malo kima, malo bibera i soli + kasicica secera /da se karamelise/ dok nije bilo bas rumeno, dodala 4 pune kasike kiselog kupusa sa pijace /od nekog deke, imao samo par kesica, sve sa lovorovim listom i biberom, nije jos jako kiseo pa ga nije trebalo ni prati/. Isprzila kupus dok nije dobio braonkastu boju + vratna krmenadla na rostilju, doduse elektricnom, samo malo bibera i soli na njoj .... ne treba salata, nista uz ovo. Ko kaze da podvarak mora da se cvari u rerni satima. :).Sne-nokle se lade u frizideru. + QI nova epizoda

Link to comment

Kod jednog debeljuškastog lika što prodaje suvo meso i koješta u onoj mlečnoj hali, ili kako je već zovu. Ima ih tamo nekoliko i uglavnom imaju korektna mesišta.Da se razumemo, kobaje su dobre za nešto kupljeno na pijaci, ali, ne mogu da se mere sa kobajama koje ti pošalje tetka sa sela.

Link to comment

patlidžan punjen karamelizovanim clukom i slaninicom i parče rebra pečeno u rerni on d sajd..a sve pečeno u istoj tepsijii kupus salatameni je nau kuking isto što i nau iting jer sve što kuking i iting pa ću ovde a ako budem nešto iting što je neki drugi kuking,što je retko onda ću tamo

Link to comment

e da znaš da je i bilo odlično :)s obzirom da je bio eksperiment iz glave a bez da sam znala kako će ispasti,što je oko 95% mog kuvanja,baš sam zadovoljna i mogla bih da počnem da zapisujem uspešne projekteprvo sam na malo masti ispžila slaninicu pa sam je izvadila pa na toj masnoći,jer šteta da propadne super ukus,ubacila luk sečen na listiće,hm po potrebi dodati još masnoćeluka ide prilično jer je skoro glavni sastojak a dosta spadne dok se neudinsta,tu ti ne mogu pomoći...i pržiž ga,bez dodavanja vode a uz mešanje dok skroooz ne omekša..e pa onda još malo,dok ne dobije žućkasto do zlatnožutu bojumisim ja moj nisam baš skroz karamelizovala ali sam ga skoro skroz istopila,dok je počelo da se lepi za šerpu dalje me mrzelo da čekam a i još se pekao u rerni sa patlidžanom 20-25min i ništa mu nije falilo..ja sam nekako nožem samo malo izdubila patlidžane,pa sam i te delove iseckala u luk,dodala 1 čen bluka i pržila još malo,so,biber i na kraju kad je sve gotovo dodala slaninicu i peršunov list napunila polovine patlidžana,pekla u rerni prvo 10min pod folijom,ali je bila zagrejana rerna zbog mesa koje se već peklo pa otklopljeno još 10-15mini gotovo :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...