Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

To, to :lala:baš volim miris ovčetine, nekako je iskonski™, divalj, bez trunke suptilnosti. ima grešnika koji blanširaju ovčetinu da joj izvade miris. ja takve ljude ne razumem, za njih je piletina. to su oni što letuju all inclusive da im bude isto kao kod kuće i svako veče na letovanju piju, što kaže Momo Kapor, "celu jednu čašu vina".

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Što bi rekli Englezi, ima skroz gamey ukus. Nemam nekog prevelikog iskustva sa ovčetinom. Nekoliko puta sam pravio curry sa ovčijim mesom i konačni razultat je uvek bio daleko bolji nego sa jagnjećim. Ukus jagnjećeg mesa se pomalo zagubi u začinima, dok ovčetina čuva svoj "integritet" do samog kraja.

Link to comment

ma jok, samo budi ljubazan :) tamo rade super ljudi. ako mogu, uradice ti to, ali ima tu posla, treba odvojiti od kostiju, skloniti loj...imaj u vidu i da ce to da bude dosta skuplje od ovcetine, budi srecan ako ti ostane 40 posto aktivne supstance za koftice. ja bih od koskurina napravio bujon/podlogu za curry, to sam vec radio i pokazalo se sjajno.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Pohovani patlidzan /deblje isecen/, pomfit i uborkamatas /madjaski sos od kiselih krastavcica/ :) ... nisam bas sigurna za kombinaciju patlidzana i sosa ali videcemo :)

Link to comment

danas dva rucka, grasak sa baby sangarepom i ribicem, a za sutra se krcka gulas na burgundski nacin, vec se za dve trecine redukovao sos, znaci jos malo.kako mirise mozda ne doceka sutra :s_c:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...