Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ma prosta kafanska klopa, to tamo ima bukvalno u svakoj birtiji a jako je zarazno i odlicno ide uz pilsner.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Sad idem ja i kutak za glupi trenutak.1) Sta je ovo jabukoliko pri vrhu tegle?2) Da li se kuvaju i ljuste pre tegle ili ne?EDIT: Brzi vasa

Edited by pavllle
Link to comment

to jabukoliko je grubo secen bluk.ne kuvaju se, ali se ljuste. ja kupio perutnina ptuj pilece, djubre su ali imaju ukus. sledeca tura ce biti sa famisovim hrenovkama.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Samo da se ne pokvare. Nadam se da nece. Sirce bi trebalo da sacuva virsle.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
to jabukoliko je grubo secen bluk.ne kuvaju se, ali se ljuste. ja kupio perutnina ptuj pilece, djubre su ali imaju ukus. sledeca tura ce biti sa famisovim hrenovkama.
famis ima svoju radnju na početku Altine (valjda se to računa u Altinu), tamo gde im je i proizvodnjaroba oko 40% jeftinija nego u marketimodnosno, viršle famis dođu skoro ko bolje običnea ima i stvari kojih u marketima nema (male bele kobaje, trajni program, pančeta ...)
Link to comment

KRANJSKE KOBASICE sa KISELIM KUPUSOMIz "Mesarije Arvaj" iz Kranja juče dobio pošiljku kranjskih kobasica. g5ra.jpgKranjske klobase uvek su povod za dobar, zimski obed...U Sloveniji se kranjske kobasice najčešće jedu kuvane, tako što se u šerpu sipa hladna voda, dodaju se kobasice, pa sve zajedno na vatru dok ne počne lagano da vri. Tada se šerpa sklanja sa vatre i poklapa, a kobasice su nakon deset-petn'est minuta spremne za ždranje.Kranjske najčešće jedem sa dinstanim kiselim kupusom. U masti propržim drobljeni biber i kim, dodam crni luk i dinstam ga na srednjoj vatri dok ne postane staklast. Tada malo pojačam vatru, dodam beli luk, zatim začinsku papriku, pa na kraju kiseli kupus-ribanac. Sve to zalijem goveđom supom i pustim da se krčka nekih sat vremena što je sasvim dovoljno da kupus omekša taman kol'ko treba i da višak tekućine ispari. Pred sam kraj propržim slaninu sečenu na kockice i dodajem je u kupus.iqjr.jpgSlaninu dodajem na samom kraju kako bi ostala lepa, hrskava... :)Kao prilog obično spremam i knedle sa hlebom u češkom stilu, međutim, danas me je to po dolasku sa posla i te kako mrzelo, pa sam ih poslužio sa bečkim 'lebom iz Roggenarta.qto9.jpgPreko kupusa bacim malo kisele pavlake i udri...4rx0.jpgKiseli close-up

Link to comment
Otvaram sezonu ovčetine. Upravo kuvam sladak kupus sa ovčjom steljom i svežom ovčetinom.
Ovčetinu volim, al' retko kad nabasam na nju; 'de si je pazario?
Link to comment

Gotovo uvek je ima u mesari "Pokrajac" na Cvetku (levo od mesare "Nada", na kraju Cvetka prema Ustanickoj). No, tamo nikada nije bilo stelje i pastrme. Jucerasnju turu sam kupio u sjenickoj radnji na uglu 29. novembra i Porecke, preko puta MUP-a, juce im se prvi put pojavila i sveza ovcetina.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...