Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Napravio ovu salatuhttp://www.food.com/...ole-slaw-281644doduse malo modifikovao dresing time sto sam potpuno izbacio secer, skuvao nudle (iako se to nigde ne spominje tj valjda se podrazumeva) i smanjio sirce. Eno sad stoji i hladi se u frizideru pa cemo da vidimo da li da ga selim kod babe cohano ili ne.
Koje nudle si koristio?Pirincane/psenicne nudle azijskog tipa se najcesce ne kuvaju nego samo potope u vrucu vodu da odstoje 10-tak minuta, mozda zato nisu naglasili.I daj utiske, meni deluje fenomenalno ovako na slici i po sastojcima.
Link to comment

skuvao svinjske uši u dve vode (krčkalo dok sam ja radio od kuće)iseckao na kockice i sprašio sveže istucanim korijanderom, karadamomom, blukom, mešanim biberom i flekicama skoč bonet čilija.u tiganj, smeđi šećer, obilato Kikoman, mrva ulja i susam. jaka vatra, stirring.sunuo preko pirinča, jeli štapićima. pravo, lepljivo, slatko - slano - ljuto, aromatično.žena od zblanutosti (svinjske uuuuušiiiii..?!) i opreznosti stigla do omazanog tanjira.

Link to comment

Prvi put pravio (bilo kakve) njoke sa spanacem i rikotom i fino ispalio, mada moglo je jos muskata da se ubaci :) Smesa za njoke je od spanaca, rikote, jaja, brasno, parmezan, malo butera, persun, biber i so. Napravio smesu i u vodu na 2-3min, posle ih prelio sa malo proprzenim belim lukom u buteru.

10071540704_cb024071be_z.jpg

Edited by Barsa
Link to comment

bacio poriluk i krompir na kuvanje pa cu u blender pa cu vec nekako da zacinim i tako. sledecih par dana kusamo supe, potaze, krompir piree i svu tu bebipapu

Link to comment

POLLO SOFRITO with CARDAMOMPileći sofrito jedno je od najpopularnijih jela Jerusalima, a u grad je sa Sefardima iz Španije stigao početkom druge polovine XX veka. Sefardski sofrito odličan je primer kako jedno jednostavno jelo može biti dobro i ukusno. Od začina su potrebni samo kardamom, kurkuma, začinska paprika i biber. S obzirom da jelo vuče korene iz Španije, odlučio sam se da začinsku papriku zamenim španskom dimljenom (pimentón de la Vera). Pimentón je dugi niz godina neizostavan deo moje kuhinje. Najčešće ga upotrebljavam tamo gde bi, inače, koristio začinsku slatku papriku, između ostalog u perkelte, paprikaše i gulaše, koji ova jela diže na jedan sasvim drugi nivo.f0rk.jpgPimentón de la VeraPriprema samog jela počinje tako što se nekih desetak kardamoma prepeče i samelje, da bi se potom pomešali sa kurkumom, paprikom, limunovim sokom i šećerom. Tako dobijena pasta se dobro utrlja u meso rasčerečenog pileta. Zatim se pile - prvo deo sa kožicom - proprži sa obe strane u maslinovom ulju. Nakon toga, dodaje se crni luk sečen na krupnije kriše, poklapa se šerpa, i pile se kuva na tihoj vatri - delom na pari, delom u sopstvenim sokovima (s vremena na vreme proveriti i po potrebi doliti malu količinu vode) - otprilike sat i po vremena.U međuvremenu kratko (pet, šes' min...) se proprži krompir sečen na kocke i dosta čenova belog luka.Nakon sat vremena pile se vadi iz šerpe, dodaje se proprženi krompir i beli luk, vraća se pile i sve zajedno se poklopljeno kuva još pola sata, odnosno, dok krompir ne omekša.r259.jpgvduk.jpgPollo sofrito

Edited by rezwalker
Link to comment

mmm, jednostavno a lepo izgleda, budem probao.nau kuking: vadim fleke od zeninog nakaradnog pocetka :(zasto je tesko iseci jebeni patlidzan na jednake delove, bilo kog oblika? sad mi je pola u tankim kolutovima, pola u kockama.

Link to comment
u tebi nema m od maste :(
pusti ti moje m, nego aj ne bilo ti tesko, iskopiraj ovog rezwalkera na recepte, ja numem sa mobilnog.edit: a dabovic da da recepat za te utopence Edited by aram
Link to comment

prosto je. na kilo dobrih virsli ide dve i po solje vode, solja i po sirceta, kasika soli, pola kasike secera, pregrst kiselog kupusa ribanca, lorber, crni biber po volji, pregrst bluka, neka ljuta paprika, gomila luka u kolutovuma. skuvas vidu, sirce i zacine, pustis da se smlaci, redjas u tegle virsle i lukac i kupus, nalijes skuvanim pacom i zatvoris. stavis na ladno, cekas dve nedelje i jedes uz pivo i palacinke od krompira. njih tek treba da savladam.wqi4.jpg

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...