Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

iju, provaljena sam :ohmy:davno je meni palo na pamet da necu vecno moci tako, ovde mora da ima pametnijih od mene. sad se samo pitam hocu li ikada uspeti da obnovim posrnulu forumsku kulinarsku karijeru.

Edited by cmrlj
Link to comment

pa da, muslimani. meni ustvari u indiji strasno zanimljiva da podela kuhinje po verskim linijama. ja zapravo najvise volim da tumaram po muslimanskim kvartovima, tamo se jede meso za razliku od hindu delova gde je to mnogo skromnije. ran, to bese neka jagnjeca noga tj but, sto to ume da bude dobro....i generalno kebabi, to je sve musli uticaj. ali ako je siromasno onda je sranje, mesa ima malo a pune se pirincem i daalom i paratom. isto je i u indiji, zavisi gde si. u mumbaju u muslimanskom delu je utovar od kebaba i mesa a odes u neku vukojebinu u gujaratu i dobijes pola krilca i to ti je.

Link to comment

pa kad si pobrkao redosled. prvo se ide tamo nekoliko puta pa u japan, obrnuto nece moci.ne znam gde su te stavili da kuntas ali ako je neki top chain, restorani pri njima u tom delu sveta umeju da budu teska bruka od kvaliteta a po prirodi stvari te dislociraju od surove realnosti i bede.recimo dakshin u sheratonu u delhiju je nevidjeno iskustvo za ljubitelje chettinad i juznoindijske kuhinje kakvo tesko mozes da imas i na licu mesta. isto vazi i za great kebab house u radissonu, to je stvarno da jedes dok ne eksplodiras koliko je dobro. najbolji kebabi u univerzumu.fala za riport onoliko

Edited by gazza1
Link to comment

Naleteo na fino sveze dagnje u Metrou pa sam danas napravio oprostajnu crvenu buzaru za ovo leto. Malo vise vina, neki skroz dzabe a dobar italijanski pasirani paradajz i beli luk i persun.A za sutra se i ja upisujem u Jamie 15min klub sa ovimhttp://www.jamieoliver.com/recipes/fish-recipes/the-best-fish-baps-with-mushy-peas-tartare-sauceDoduse malo pravim varijaciju na temu pa sam mushy peas vec napravio ali bez krompira i sa dodatkom nane i putera a posto mi je bilo dosadno spremio sam vec i tartar sos. Jedino me malo jebalo to sto sam na vikendici gde nema blendera pa sam pire mesao rucno a tartar mikserom(ispao bolji nego svaki kupovni, valjda zato sto sam ga pravio sa Miralemom™ od 30% mm, cak po malo podseca na Big Mek sos.) . Sutra ce da stradaju neki fileti iz frizidera i miran sam za rucak.

Link to comment
tikvice, krompir, patlidzan, sargarepa, praziluk, beli luk, celer, maslinovo ulje, belo vino, limun, rerna. sad cekicam gladna. 5bvy.jpg
Jiiii, što su slatki patlidžančići. Ja ih ne volim, pa retko obraćam pažnju.Kaži mi samo koliko se vina stavlja kad se kuva povrće. Prst, manje ili više?
Link to comment

zavisi od kolicine povrca, naravno, ali ofrlje ja to, tako prst, mozda malo vise, usred pecenja promesam pa probam, dodam sta nedostaje. nemoj da preskaces celer (ove sitne bele kockice sto se daju videti u donjem levom uglu), volela ne volela, neces osetiti celer, samo jacinu. a patlidzan ni ja nisam ljubila dok nisam naucila sta s njim, sad mi medju omiljenima.

Link to comment

To je koren celera? Nema veze, ja obožavam ukus celera i grizem grančice naživo. Super!Patlidžan mi je super kad mu nešto urade u restoranu. Tad rado jedem. Ali mene je keva obogaljila kroz detinjstvo jer me terala da jedem kuvani patlidžan pa začinjen ko salata ili onako pecnut u foliji pa natrljan blukom i muljem. Ostala mi ta gorčina u ustima. :(

Link to comment

koren celera, i to dosta. ja cenim da tu gde si ti patlidzan vise i nije gorak, ima sad tih fensi sorti. ovaj domaci, iseces, posolis, pustis da odstoji sat vremena, iscedis i onda izadje gorcina. ima i brzinska verzija sa kratkim kuvanjem. da ga zavolis opet (steta da ga ne jedes super je) najjednostavnije je da grilujes ploske zalivene maslinovim uljem (rerna blizu grejaca, okrenes u jednom trenutku, ona medjuslika za melanzanu), meni to divno kako god da ga posle uptrebim (uvalim u rezance, sendvic, salatu, zalijem kefirom, sta bilo).

Link to comment

Ne radi mi pijaca ponedeljkom, a u supermarketima mi je em triput skuplje em mahom lošije povrće. Pre neki dan mi paradajz iz supermarketa imao ukus budji. Crkla sam. Sutra ću da idem po celer i patlidžančiće. Baš mi se jede ovo, a za sada sam na 5/7 bezmesnih dana i nadam se da ću još više izbaciti mesalinu. Thx za tip kako da grilujem! :-)Danas cooking tart sa kozijim sirom, paradajzićem i lišćem bosiljka.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...