Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Bacio četiri vrata u marinadu 23 sata (nisam mogao da čekam pun dan)...Marinada: stavio prvu dozu karija, po jednu glavicu crvenog i belog luka sitno naseckao nakon što sam ih dobro oprao da isperem oštrinu... Uvalio to u mulje, šibno odokativno malo belog i rozea... Meškoljio se da li da dodam svoj omiljeni marokanski (u slavu Kazablanke :Hail: ) začin peršun, ali što bi rekli: vuk dlaku menja ali ćud nikada, tako da ga na kraju rado dodah, posle još jedne doze karija i mešavine začina iz kesice, i peršun skupa sa par ručno mlevenih biberčeta i mirođije, ali i jednog i drugog više od upola manje od onoga koliko uobičavam...Počeo u pola osam juče, danas u pola sedam već bilo na ražnju i nije baš bilo ukusno koliko sam se nadao, ali mi je dalo dovoljno dobru podlogu za vince večeras...

Link to comment

Piletina Marsala sa pireom i salatom od pecenih paprika u sircetu.Pratece vino Valpolicella Pasqua 2012,Marsala Florio kupljena u Firenci za 5.5 eura.P.S.J... te kako nas pljackaju nasi trgovici to je strasno.Italija je raj za soping,kako hrana tako i odeca.

Edited by sandine
Link to comment
pri tom ti je italija duplo skuplja od nemacke. doduse i kvalitet je bolji u italiji :)
Fantazija :ziga:Nabavio sam si zalihu maslinovih ulja za sledecih 6 meseci.Cene su smesne naspram nasih :cry:
Link to comment

ispekao bebi cveklu u rerni, u foliji sa blukom i muljem (pri kraju dodao pistace da puste malo aromu)...ideja za veceru je bila salata sa rukolom, cveklom i ostacima zurmarinovogtm bifteka.posto je cvekla gotova, a zena jos nije stigla morao sam nekako da utolim glad.sasuo sam sadrzaj folije u blender, dodao grckog jogurta, morskog cveta, i soka od limete. rezultat je apsolutna fantazija.lepo se slozilo sa parcetom ruzmarinovogtm bifteka, rukolom i ceri paradajzcicima.kontam da ce biti jos bolje kad odstoji malo u frizideru.

Link to comment

Šljive su ove godine rodile ko što odavno nisu. Biće za dobru mučenicu :s_d: od svih sorti ali su mi sad pristigle čačanske lepotice, par gajbica i evo se danima igram i smišljam šta ću sa njima. Probala sam da sušim u rerni, 2 dana na 40 stepeni - maločas premerim, dobila sam 250 grama startujući sa oko 500 svežih <_< . Smazana šaka dok su još bile tople , leeepe. Kad ih zimus zamotam u čokoladu biće još bolje :wub:Jedan deo svežih završio u mom omiljenom kolaču od šljiva koji se ponegde fensi zove tart :) Da ne trošim reči, evo dokaza ^_^ frtz758waamk24pujgbr.jpgxmg7li5n6dj6rvan3uft.jpgnk0alaiof4pjdtxyz0e.jpg7qfec39ls1p89he1vqs.jpg

Link to comment

Stigao mi na mail cenovnik od onih horeca ali ne mogu da kacim online do veceras u 23hAko ima neko ko moze pre neka mi pusti mail u PM da mu forwardujem.

Link to comment
pricaj sta si kupio, posto i tako to. sve volim da znam. :)
Ufff...puno toga je kupljeno,ali evo ukratko,cega se secam:Marsala Florio 5.83€Cavatelli Pugliesi(zanatska testenina) 500g 1.2€EVO Macine 750ml(maslinovo ulje,nefiltrirano) 6.5€Parmigiano Reggiano 500g(u komadu) 5.48€Tvrdi sir iz Piemonta 500g(u komadu) 2.7€Fileti incuna 200g 5.8€Barilla Fusilli 500g 0.62€Aceto balsamico 500ml 1.8€Marinirane articoke 350g 1.95€Amaro Vecchia Baita 700ml(amaro liker) 3.49€Perlino rosso 1Litra(vermut) 2.9€itd...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...