Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Chili con Carnep5vy.jpgSušena, dimljena zelena jalapeňo paprika.bjov.jpgSušena, dimljena crvena jalapeňo paprika.67c9.jpgPasilla - čili savršenstvo. Blago ljuta, s ukusom karanfilića i suvog grožđa.1pej.jpgEkipa na okupu... :)h0tb.jpgSva tri čilija su potopljena u vruću vodu. Nakon toga pada blendiranje sa cimetom, allspiceom (jamajkanski biber) i kuminom.Ovako izgleda gotova čili pasta.

Edited by rezwalker
Link to comment

Chili con Carne 2dhu3.jpgNakon što sam izdinstao crni luk, dodao sam pripremljenu čili pastu. Pržim je dok ulje ne počne da "izbija" iz paste.agya.jpgNakon što je čili pasta gotova, dodajem proprženo meso, goveđu supe, crnu čokoladu... Čili će se krčkati dobra čet'ri sata.7oi4.jpgU međuvremenu karamelizujem crni luk sa star anisom. Ovo je jako važno: crni luk tokom karamelizovanja ispušta sumpor, dok star anis propržen u vrućem ulju ispušta fenol. Kombinacija Sumpor-fenol poboljšava ukus mesa kada dođe u kontakt s njim. Ovo ću dodati da se krčka sa čilijem.pgeu.jpgKuvam i kukuruz koji će mi poslužiti kao prilog uz čili. Kukuruz ću pomešati sa kiselom pavlakom.4fqn.jpgNa samom kraju dodajem meksički origano. Ovo je esencija čilija. Teško je napraviti pravi čili bez dobrih meksilkih čili paprika i bez meksičkog origana. Danas sam se uverio u to.

Edited by rezwalker
Link to comment

Chili con Carne 3vfwb.jpgPripremam tortilje, Brašno, voda, so... Grilujem ih na tiganju...zsw8.jpgGotov Chili sa prilozima. Gore levo, Pico de Gallo: salsa sa seckanim paradajzom, crnim lukom, korijanderom, sokom limete i zelenim jalapeňo paprikama. Zatim: tortille (nisam zadovoljan kako su ispale), salata od kukuruza i kisele pavlake, i Chili con Carne...

Edited by rezwalker
Link to comment

ja sam zadovoljna tortiljama kako su ispale. lizala bi mi se ova cili pasta. pa sta bude :Da posle bi mi se jeo ovaj tvoj cili. (senca karne (vedzeterijan) i senca kukruz (koji mi nikad i nigde ne ide u obrok)).

Link to comment

mljacimam na umu da pravim domace tortilje, zanima me samo da li su tvrde ili mekane? moj cale je voleo [ista smesa koju si ti pomenuo] keva je pravila nesto u kuhinji, a on je odlomio parce tog testa i stavljao na ringlu da se ispece i tako jeo, bilo je tvrdo, da li zbog toga sto je direktno na ringli pekao ili neki drugi razlog. ove kupovne tortilje su mekane, pa zbog toga pitam.

Link to comment

@bob mould hair style : Treba da budu "fleksibilne" kako bi mogle, po potrebi, da se rolaju u burritose i savijaju u tacose. Juče mi nije pošlo za rukom da ih napravim takvim. Verovatno sam ih duže grilovao nego što je trebalo. Kako god, tanak sam sa pripremom testa, moraću na tome više da radim... :)

Link to comment

dva pitanja:da li i papricice nabavljas preko neta? ja C con C pravim po principu "sta se nadje od paprika"...koji si pasulj stavio i koliko? jednom sam se potrudio da zaista skuvam pasulj za chili (sareni pasulj sam uzeo) i bio sam vise nego zadovoljan

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Konkretno, ove papričice sam kupio "uživo" u Berlinu, u prodavnici Pfefferhaus. Što se pasulja tiče, koristio sam red kidney beans iz konzerve. Kidney beans viđam u "Biošpajzu" na Kaleniću, al', iskreno, mrzi me da se bakćem sa kuvanjem pasulja, mada ću gledati da se iscimam jednom.

Link to comment
dva pitanja:da li i papricice nabavljas preko neta? ja C con C pravim po principu "sta se nadje od paprika"...koji si pasulj stavio i koliko? jednom sam se potrudio da zaista skuvam pasulj za chili (sareni pasulj sam uzeo) i bio sam vise nego zadovoljan
Kada smo kod paprika da se vratim ja na jalapenose. Uveli ih i u Smokvici tako da mora da ima neki lokalni dobavljac/proizvodjac. Nazalost konobar koji me je sluzio nije imao pojima ko sta i gde :(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...