Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

brate, ovo tvoje pojede vremena ko da si kuvo ozbiljnu hranu. pa samo dok ti se zagreje rerna, ja sam i skuvala i pojela pastu s paradajzom :)sta kazu koleginice italijanska babe i dede: crni luk u salsu, da ili ne? ja jok, samo i iskljucivo beli.
Link to comment
Kad sam u prilici donosim iz inostranstva, ali uglavnom naruču'em preko sajta thespicery.com. Imaju sjajan izbor začina, sa odličnim potkategorijama, tipa, biberi, čili papričice, aromatici, itd.
imaju naga jolokia papriku u prahu :Hail:koliko te izadje postarina?
Link to comment
imaju naga jolokia papriku u prahu :Hail:koliko te izadje postarina?
Ako misliš na shipping, to možeš da isčekiraš na samom sajtu. Sve zavisi od količine koju naručiš. Natrpaj u basket šta te zanima, izaberi European Airmail, i videćeš kol'ki ti je transport i porez na transport.
Link to comment
sta kazu koleginice italijanska babe i dede: crni luk u salsu, da ili ne? ja jok, samo i iskljucivo beli.
imas tu varijantu, samo beli, a ima i varijanta crveni luk (ali bas taj, ne zuti), sargarepa i celer stabljike. to se sve isecka ne previse sitno i zagreje na mulju koliko da omekne. dobro je i jedno i drugo. u ovaj drugi ne ide bluk. Edited by aram
Link to comment
brate, ovo tvoje pojede vremena ko da si kuvo ozbiljnu hranu. pa samo dok ti se zagreje rerna, ja sam i skuvala i pojela pastu s paradajzom :)sta kazu koleginice italijanska babe i dede: crni luk u salsu, da ili ne? ja jok, samo i iskljucivo beli.
Rerna mi se ugreje dok isečem paradajz :)
Link to comment

tebi, al, ko sto rekoh. meni: ja sam za to vreme i skuvala i pojela. i slozila sudove u masinu ;)historijane, ako oces da ti optimizujem kuvanje paste, na raspolaganju sam ti. od podataka moram da znam za kolko osoba i kakvu pastu i sa cim. @aram fala. probacu ovo s celerom, sargarepom i lukom kad odlucim da odvojim vise od 12 minuta u kuhinji za obrok.

Link to comment

sardele pecene u rerni, pa potopljene u marinadi od maslinovog ulja, crvenog i belog luka, ruzmarina, lovora, bibera u zrnu, vinskog sirceta, limunove kore i belog vina. uz to, krompir sa blitvom, ovciji sir zapecen u foliji, kalamata masline i smokve.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Te sardele me podsećaju na nešto što sam jeo u Veneciji. U pitanju je lokalni specijalitet Sarde in saòr. Sardele se uvaljaju u brašno i proprže, da bi se, potom, ređale u činiju sa crnim lukom, prethodno dinstanim u maslinovom ulju, belom vinu, sirćetu i šećeru. Kad se sardele i ostali sastojci poređaju u nekoliko slojeva, činija se odlaže u frižider i služi, nakon nekoliko dana, kao 'ladno predjelo.

Link to comment

pa to je to, srdele u savur, sto bi rekli Dalmatinci. hteo sam da ih przim ali mi se isprecila cinjenica da sam ostao bez ulja, a radnja je predaleko, naime za Sabat mi vera ne dozvoljava da izlazim u prodavnicu. zaboravio sam da napisem i da sam sipao demerara secer u marinadu, bez secera ne moze nikako.vec sada je jako dobro, planiram da jedem uvece, a ostace malo i za narednih dan-dva. sledeci put cu razmisljati unapred i napraviti 2 kilograma, da stoji propisano vreme i da se zoba desetak dana.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

ma da stavim ceo recept, ovo je potpuni uspeh. a sada Premia ima fine smrznute sardele, pa se moze napraviti i uz jedan odlazak u Maksi.dakle, 2 kese sardela (ukupno 1.200 grama) ocistiti standardno, ko ne zna, jako je lako. isece se glava od ledja, i napravi zarez od vrata ka stomaku. izvadi se drob jednim pokretom prsta, i gotovo ciscenje. ocede se, posole, poulje, i polimune. na pleh ide papir za pecenje, i poredjaju se sardelice. peku se 15 minuta na 200 stepeni, gotovo.pre ovoga, napraviti marinadu. izdinsta se na maslinovom ulju, jedno 2 deci, luk dok ne uvene, jedno 2 glavice crvenog. doda se beli luk, jedno 5-6 cenova, moze i vise, malo se proprzi. doda se ruzmarin, odokativno, par listova lovora, biber u zrnu. doda se vinsko sirce, jedno 2 deci. secer, soli po ukusu, to se sve pusti da provri, na kraju se doda 1 deci belog vina i kuva vrlo kratko. doda se gomila sitno seckanog persuna, narendana kora limuna, ostavi se sa strane.u staklenu posudu redjaju se sardele, naliju marinadom, pa sardele, pa marinada. kad se ohladi sve to, stavi se u frizider. bitno je da sva riba bude pokrivena, ali sva. ako nije, dodati ulje i sirce.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Definitivno ostavi nešto i za posle. Meni to jelo idealno nakon 5 dana. Može da se doda i malo suvog grožđa.Palim sledeće nedelje u Novi, tako da si me lepo podsetio šta da sebi ukusno priredim dok sam dole... :thumbsup:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...