Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

to je neko smislio kad nije imao vode, garant, to mi je jedino logicno objasnjenje.
il ga mrzelo da pere dve serpe.
Štoo? Meni ovo super, vrlo često pravim, nekad sa parmezanom, nekad sa fetom, nekad sa tunjevinom...
ne znam, historijane, sta da ti kazem. ja sam majstorica paste, kuvam ko da sam sa sicilije. za moj istancani ukus i visoki standard, to sto sam na kraju sipala u tanjir bilo je sranje. nisam uspela da skuvam pastu za to vreme, a u vodi se kuva za 8 minuta. 10 minuta sam je po receptu, a onda sam dolivala vodu jos tri, cetiri puta, to je trajalo jos najmanje 5 minuta, stajala sam pored sporeta i mesala, a inace pastu mogu i zatvorenih ociju da zgotovim, paradajz mi se raskuvo u tomatino, pa sam umesto spageta s paradajzom, jela gustu supu. stvarno sam bila u iskusenju da bacim i da kuvam ponovo. al je moja lenjost pobedila. jebale me precice :D
Link to comment

nije bas nau i nece biti kukin', ali to je do petka. ja sam jednostavna zena, jos jednostavnijih principa. dakle, ostrige i neko beelo 'ladjeno za pocetak...

Link to comment

upomoc! imam idiotsko pitanje. kupio krilca ali ih sad gledam i bas su sitna. imam neke simpa sastojke za marinadu, ali se plasim da li ce valjati tako malecka. zao mi je da trosim marinadu ako to nece valjati. da li neko ima iskustva sa ekstra sitnim krilcima?

Link to comment

A što ne bi valjalo. Ja uvek i biram ta najmanja.Uopšte ne volim ona "krilca od koze" velika, kako ih ja zovemПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 4

Link to comment

Mudre su tvoje reci. Samo sam malo promenio plan, necu da ih pecem da se ne istope skroz, nego cu ih prziti u ulju, ko pravi seljo.a marinada je jos veci pakao nego ikada do sada. vegetina ljuta marinada, ona tecna bez hemije (valjda), halapenjo sos, i iseckane mesnate sveze cili paprike.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Mango ChutneyMango čatni je sjan prilog za gomilu jela, kako za indijske karije i birjanije, tako i za kobasice, piletinu, svinjsko pečenje... Ide odlično i uz polutvrde sireve. Kuva se sa začinima u zrnu, u rastvoru šećera i sirćeta koji se koriste u gotovo istoj proporciji kao i za pripremu kečapa. Zapravo, kada bi ga na kraju blendirao, to bi upravo i dobio - kečap od manga.439m.jpgIzuzev bibera, ovde imamo osnovne začine koji sačinjavaju achari masalau - mešavinu začina koja se u Indiji koristi za pripremu zimnica.S leva: biber "Sarawak", fennel, kumin, kalonji, slačica i grčko seme.zrh8.jpgMango4vg9.jpgĐumbirg8eu.jpgNakon što sam propržio začine u ulju, dodao sam mango, sirće, šećer u prahu i đumbir.5p5c.jpgMango se baš zakrčkao sa začinima. Nakon što bude gotov - nekih 45 minuta - dodaću zeleni kardamom u prahu. Kardamom ću pre mlevenja prepeći kako bi mu izoštrio ukus.uvb7.jpgGotov mango čatni, spreman da se distribuira u tegle. Prva konzumacija pada za nedelju dana.

Edited by rezwalker
Link to comment
ne znam, historijane, sta da ti kazem. ja sam majstorica paste, kuvam ko da sam sa sicilije. za moj istancani ukus i visoki standard, to sto sam na kraju sipala u tanjir bilo je sranje.nisam uspela da skuvam pastu za to vreme, a u vodi se kuva za 8 minuta. 10 minuta sam je po receptu, a onda sam dolivala vodu jos tri, cetiri puta, to je trajalo jos najmanje 5 minuta, stajala sam pored sporeta i mesala, a inace pastu mogu i zatvorenih ociju da zgotovim, paradajz mi se raskuvo u tomatino, pa sam umesto spageta s paradajzom, jela gustu supu. stvarno sam bila u iskusenju da bacim i da kuvam ponovo. al je moja lenjost pobedila.jebale me precice :D
Aha, tek sam sad pročitao recept sa linka; ja ne ih ne kuvam na ringli, nego u rerni.Na dosta maslinovog izdinstam cluk, kad je gotov, dodam beli na listiće, malo ruzmarina i suvi bosiljak (ako imam sveži, stavim ga kasnije).U to kresnem otprilike duplo paradajza u odnosu na testeninu (možda i skoro tri puta više, ne merim, nego otprilike, tj. znam koliko puna šerpa treba da bude :) ). Paradajz ne ljuštim, i isečem ga grubo na kocke tipa 2x2cm.Ostavim na ringli da baci ključ, proverim da li sam zadovoljan slanoćom/kiselinom/ruzmarinom/bosiljkom, i istresem u to testeninu. Promešam i ugasim ringlu. Posle par minuta, prebacim u zagrejanu rernu.Posle 20tak minuta, dodam parmezan (ili drugi sir, ili tunjevinu, ili... i sveži bosiljak) i procenim da li je vreme da gasim rernu (šerpa ostane unutra još neko vreme).Dužina kuvanja naravno zavisi od vrste testenine (ne biram previše, stavim šta imam), ALI ovo ne mož' da ispadne dobro sa krš plasteničkim paradajzom.(pravio sam i sa Tomatinom ili nekim sličnim tetrapak proizvodom i naravno nije ni blizu)
Link to comment

U al' ga komplikujete. Ja oljustim /ako imam vremena i zivaca, moze i sa korom/ tri paradajza, isecem na kriske, bacim na crni luk isprzen na malo maslinovog, malo putera, malo obicnog ulja i dva cena naribanog belog luka, kuvam sve to dok se paradajz ne isprzi, odmekne, pusti sok. Ne treba da se raspadne skroz. Dodam svez bosljak, bibera i soli, seckanog persuna i ubacim taljatele, onako al dente. Sve u jednoj/do dve serpe maksimalno. Na kraju malo narendam pamezana, veliku ciniju i napred ... Gotovo za 10/15 min. Mislim da ni talijanske babe ne bi zakerale. :)

Link to comment
gde nabavljas zacine, ovde (i gde ako) ili donosis iz inozemstva?
Kad sam u prilici donosim iz inostranstva, ali uglavnom naruču'em preko sajta thespicery.com. Imaju sjajan izbor začina, sa odličnim potkategorijama, tipa, biberi, čili papričice, aromatici, itd.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...