Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Inače, ono što u Indiji zovu jogurtom kod nas je, zapravo, kiselo mleko. Ja za marinade koristim isključivo punomasno kiselo mleko. Odlično je "Kuč" od 6% masti. Naš jogurt nije dobar za marinade jer ima dosta vode u sebi.
Da li bi probao sa Dukatos kiselim mlekom? ono je valjda jos masnije... Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

@Marko M. Dabovic : Upravo sam jagnjetinu za kormu marinirao u tom jogurtu. Iako je masan, ni'e kul. Poprilično je tečan, ali sam video u Veru da neki naš proizvođač pravi grčki jogurt koji ima, činimi se, 9%. To ću probati naredni put. Inače, kada koristim neko naše kiselo mleko obavezno ga stavim u gazu, pa gazu u cediljku koja visi nad sudoperom, pa tako jedno čuku vremena. Na taj način odstranim višak vode i dobijem čist jogurt / kiselo mleko.

Edited by rezwalker
Link to comment

ja danas kuvala ovo (redosled nije slucajan): maslinovo ulje, krompir, so, maslinovo ulje, beli luk, bosiljak, prezle, patlidzan, so, maslinovo ulje, beli luk, bosiljak, prezle, paradajz, so, maslinovo ulje, beli luk, bosiljak, prezle. rerna 200 C oko sat. veri najs, sve se nekako udzemi, bude mekano, socno i ukusno. ulozeni trud minimalan, takve recepte najvise volim.3zpq.jpgn6yz.jpgmpvg.jpguz to mesavina zelenih, rukola, avokado, mladi luk, dizon, lajm, maslinovo ulje. ne znam je l najbolji izbor uz gornje jelo, al avokado mi se budjavio, steta da se baci.wmlt.jpg

Edited by cmrlj
Link to comment
Bolja fotka zereshk poloa od pre mesec i nešto...PS : umesto zereshka korišćene brusnice. Malo i prženog indijskog oraha...
a kako pripremas te latice od ruze? obicne ruze, iz baste, neprskane, jel te? i jel bitna vrsta ruze, ako je bitna, onda, koje idu u pilave?
Link to comment

@nezvanova :9t8x.jpgPripremam ih tako što ih naručim preko sajta The Spicery... :) The Spicery je za svaku preporuku. Imaju odličan izbor začina, čilija, razne vrste bibera...Inače, sušene latice ruža se koriste na severu Indije, u Pakistanu, Iranu itd... za pripremu pilava, birjanija i svih varijacija na temu pirinča i odlično se slažu sa šafranom. Idu dobro i uz aromatične karije tipa korma, rogan josh...

Edited by rezwalker
Link to comment

hehehe...pa ok, narucicemo i mi jednom pa cemo imati i praviti sve kao i ti ;-) nego, ja pokusala na youtubetu da nadjem nesto o tome, pa videla ovaj

/na 1:00/ na osnovu kojeg sam pomislila da mozda i moze nesto u ''kucnoj radinosti'' da se improvizuje... no, mozda i naidjem negde na detaljnija uputstva kako, koje itd...no, hvala ti, u svakom slucaju :-)
Link to comment

et čmrlj: fenomenalnu klopu spravljaš!znam, znam, ponavljam se, ali ti zavidim kako si jebeni ljkra u kujni :thumbsup:

Edited by boshoku
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...