Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

jel to neki srpski proizvod, tj kupuje se ovde?
to vec ne znam, jer nisam tamo-ovde, ali bih proverio tu madjarsku radnju sto imate.Inace, do sada sam ovo uvek pravio po tvom savetu od onog bozanskog pasulja iz Prespanske oblasti, ali jedina grcka radnja koja je to ovde drzala je umrla, tako da je sada upao neki makedonski sitniji (nije tetovac). Nije los, ali ni blizu onom gigantes koji je imao ukus skoro ko kesten.inace 2, zaboravio sam da napisem da se doda i malo neke ljute papricice, ali to se valjda podrazumeva (kayeene pepper u mom slucaju); tj i malko vise od malo, sljive ce se sa tim obracunati@termal & morgana :). ovo bi strava islo sa onim sirevima iz mjeha sto ih cesto pominjes; ja cu neki budjavac (verovatno Stilton) da pridruzim
Link to comment

kuvam chili con carne po receptu iz knjige Americki bogovi (sa crnim pivom i vinom, bez paradajza), a dok kuvam grickam dvopek sendvicice sa terinom od prepelice i dizonskim senfom s medom.

Link to comment

Priprema jagnjeće korme... (sinoć)1hw0.jpgcimet, star anis, crni kardamom - zeleni kardamom, karanfilić - muškatni cvet, biber sarawak... Takođe, ovim redosledom će se začini propržiti u ghee'u (maslo, pročišćeni puter)8p4d.jpgispred poslednje činijice: grčko seme, slačica i nigella4wez.jpgkaramelizovanje luka sa začinima... Nakon što se luk karamelizuje, dodaje se indijski orah i sve se izblendira kako bi se dobila masala pasta.t4j5.jpgkorma se krčka u jogurtu korijanderu, paprici, kurkumi... Nakon što se meso skuva, a tečnost dobrim delom ispari, dodaje se prethodno spremljena masala pasta.qo57.jpggotov curry:

Link to comment

priprema chicken tikka masale...f0s1.jpgDinstanje luka sa cimetom, korijanderom, biberom, kuminom i grčkim semenom (fenugreek seed).9n7v.jpgEvo ga i paradajz od makedonke s' Kalenića. Nakon što bude gotovo blendiram i...v4bs.jpgVoila! Onion-tomato masala...633f.jpgGrilujem piletinu prethodno mariniranu u:Prva marinada - limunov sok, paprika, giniger-garlic pasta... Poenta prve marinade je da limunova kiselina otvori pore u mesu kako bi se druga marinada lakše probila "do cilja".Druga marinada - jogurt, svež korijander, korijander, kumin, garam masala, kurkuma, katsuri methi.6ukr.jpgU onion-tomato masalu, zalivenu pavlakom od kokosa, dodao sam grilovanu piletinu sečenu na kocke i......to je to. Chicken tikka masala.

Edited by rezwalker
Link to comment

Zereshk polo... (polo = pilav)0zzf.jpgZereshk... Pravo iz Irana! Slično brusnici ali kiselije.Potopi se u vodu - pola čuke. Zatim se proprži u ulju sa dosta šećera. Fora je da se postigne slatko-kiseli ukus...9w4r.jpgŠafran, takođe iz Irana. u vrućoj vodi pušta esenciju. Pozadina - Sušene latice ruža, savršene za svaki pilav.01qx.jpgGotov zereshk polo. Opasno dobro. :ph34r:Gosti uživali...

Link to comment
koliko stoji ona piletina u prvoj, a koliko u drugoj marinadi?
U prvoj pola čuke, a u drugoj do 24h.Inače, ono što u Indiji zovu jogurtom kod nas je, zapravo, kiselo mleko. Ja za marinade koristim isključivo punomasno kiselo mleko. Odlično je "Kuč" od 6% masti. Naš jogurt nije dobar za marinade jer ima dosta vode u sebi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...