Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

nije sada jer je prerano ali se unapred radujem-stric napecao gomilu stukica,lepih malih,porcijasica,nista ne moram da radim(naravno da sam ih ocistila juce) osim da ih stavim na vatru uh,uh jedva cekam :P

Link to comment
nije sada jer je prerano ali se unapred radujem-stric napecao gomilu stukica,lepih malih,porcijasica,nista ne moram da radim(naravno da sam ih ocistila juce) osim da ih stavim na vatru uh,uh jedva cekam :P
Minimalne lovne dužine riba Štuka (Esox lucius ) – 40cm :fantom:
Link to comment

nista sad, sada je gotovo, al reci stricu da drugi put te male vraca, greota je :) a i od onih y koscica ne mogu ni da se jedu kako bog zapoveda.

Link to comment

close but no cigarUfatila mi vatra sa sporeta ovaj upaljac za rostilj/sporet... Nisam video od wok-a. Sticajem okolnosti prazan je prazancijat od butana. Inace bi bilo kaboom.... ili tako nesto600_IMG_2291.jpg

Link to comment

ne razumem, šta bi butan uopšte radio u ovom upaljaču, tj. ovo (valjda, ako dobro razumem) nije klasičan upaljač, to je naprava koja baca iskru, a butan je begde drugde :unsure:

Link to comment

Butan je u tom belom plasticnom kontejneru [tj nije, posto je odavno ispraznjen]. Vidi se i ventil na tom belom delu, pri vrhu, kroz koji se puni gasom, kao nekada upaljaci (za cigarete).Mislim da bi se gadno zapalilo, ako ne i eksplodiralo... bilo bi qq lele.

Link to comment

Ovo nije samo za plin, nego je (rekao bih, pre svega) za potpaljivanje rostilja, te australijske institucije. Mi smo ga i kupili za rostilj, a sad ga koristim za paljenje plina (radi samo kremen), posto imam neki prepotopski sporet koji nece sam da se pali.

Link to comment

aha, previdela sam to da si napisao za roštiljtakav upaljač nikako ne bi smeo da se koristi za šporetmada, šta ja pričam , ja isto najobičniji upaljač (samo mali) koristim za paljenje plina na nekom mobilnom plinskom kuvalui ponekad za kućni šporet kada nestane struje

Link to comment

Ne bi smeo, naravno, ali mislim da je proslo pola decenije otkad u njemu nema plina. (Medjutim, pre par nedelja sam bezuspesno trazio da kupim punjac za plin, tako da je bez problema mogao da bude pun...)Mislim da cu ga posle ovoga ostaviti negde daleko od sporeta, a sporet paliti kao i moja baba, sibicom. (Mada i to ima svoje probleme, pre par meseci mi je zapaljeni fosfor sa sibice odleteo na omiljenu pidzamu i ostavio rupu na njoj... <_< Podsetio sam se pusackih dana.)

Edited by Indy
Link to comment
nista sad, sada je gotovo, al reci stricu da drugi put te male vraca, greota je :) a i od onih y koscica ne mogu ni da se jedu kako bog zapoveda.
kaze stric da zna,pise mu na dozvoli ali,kaze jako je slaba svest o tome i svi nose i manje ..nista vise ne bih znala..malo je tezak covek pa nisam dalje pitala..a sad je ima bas,posle poplave i izlivanja...nista nisu smetale y koscice,kao paucina su :P
Link to comment

kazu ko nema u vugla ima u gugla. nista nisu rekli za 2 lijeve, u kulinarstvu posebno. i tako...vidim krasan recept za supicu, moram da guglam neke pojmove, a onda zapnem na 6 strana argumentisanja o kljucanju, tj. little bubbles vs. big bubbles. i sta sad. male bubbles znaci simmering, a velike boiling...eeee, al' tu je caka, naravno simmering je jos uvijek boiling, jer da nema kljucanja ne bi ni bilo bubbles. pitanja nicu, mora li tuto completo da vri ili samo na povrsini. ili samo bottom part. u zavisnosti hocemo li rolling boil ili soft boil. i ide li sve to malo u OCD. u svakom slucaju, pravljenje supe je za mene jedno zastrasujuce iskustvo sto, pretpostavljam, znaci da sam ok :s_d:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...