Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

a meni je bio prvi put pa sam bila malo uzbudjena a inače sam znala da nije nikakva mudrost i da ispadne extra i naglavačke da ga kuvaš..samo što dugo traje,tu sam se malo smorila..

Link to comment

Mene je to ranije smaralo, ali kad uhvatis ritam ok je jer mogu jos dosta toga da uradim usput, nije da moram da bdijem nad serpom sva tri sata (mada sam u pocetku svog kulinarskog ucenja to radila ^_^ ). Jedini je problem ako sam mnogo gladna, onda ta tri sata izgledaju kao tri godine <_< Srecom, za danas imam rucak pa mogu opusteno da kuham za sutra

Link to comment

najbolja su ta tzv ''jednolončana'' jela, kako ih je krstila jedna moja rodicapotrpaš sve u jedan lonac i zaboraviš na to do daljnjeg, ništa lakše :fantom:

Link to comment

ja ocigledno moram da se presaltavama na takav nacin kuvanja jer ova brzinska sto ja pravim u raznim kombinacijama sam navikla da dodajem po fazama pa probavam svako malo pa dozacinjavam ali to tako volim da radim..nije da sam bdela sve vreme iznad ovoga ali u iscekivanju kako ce ispasti i uzbudjenju nisam bas mogla potpuno da se opustim pa je ispalo malo napeto..ali da,sledeci put ce biti bolje :)misim ja ni ne jedem pasulj nego je ovo bilo cisto izazova radi

Edited by ivy
Link to comment

ja kuvam stalno al onaj crveni iz konzerve pa ni ne razmišljam danas napravila najbolji vedži burger do sad, somun sa namazom od majoneza, senfa i fete, pa ispohovane tikvice, pa sitno seckani luk pa paradaj sečen na kolutovesad ne mogu da dišem

Link to comment
ja kuvam stalno al onaj crveni iz konzerve pa ni ne razmišljamdanas napravila najbolji vedži burger do sad, somun sa namazom od majoneza, senfa i fete, pa ispohovane tikvice, pa sitno seckani luk pa paradaj sečen na kolutovesad ne mogu da dišem
Dobro prilozi, al di je meso.
Link to comment

pecena kaponata sa tikvicama umesto patlidzana, dobrim paradajzom, muljem, blukom, clukom, paprikom, celerom, nanom, bosiljkom i aceto balzamikom.

Link to comment

imam junece snicle i krompir...neko raspolozen da kaze neki recept kako da ih iskoristim (znam da je jednostavno :) ), koji zacini, koje jos povrce, pa da sve to stavim u rernu i cao zdravo :) zahvaljuje "kuvar"

Link to comment

Ako ćeš rernu:Istuci šnicle na tanko i kratko ih proprži na malo ulja, par minuta sa obe strane, da uhvate koricu. Krompir iseci onako rustično, na srednje velike parčiće, stavi da se kuva, ali da pusti samo jedan ključ, onako malo. Skini sa vatre, sipaj malo maslinovog ulja u šerpu i protresi ga da se krompir odere, zatim ga poređaj u tepsiju sa šniclama, posoli, pobiberi, zalij sa malo finog belog vina, ruzmarin, ubaci 5-6 većih čenova belog luka i stavi u rernu.Model leto 2013, jednostavno a smelo.edit: lepo je i da šnicle pre prženja premažeš nekim finim dižonom.

Edited by henrik larsson
Link to comment

izborih se sa 10 kila kajsija - pola je otislo u dzem sa djumbirom, pola u chutney sa djumbirom i ljutim papricicama.s obzirom da ne jedem ni jedno ni drugo, bice da se poklanja preko zime. ispalno 10 srednjih teglica chutneya i 5 velikih tegli dzema.videcemo koliko ce da pozivi s obzirom da sam dramaticno smanjio kolicinu secera iz recepta na 2kg na preko 9kg ociscenih kajsija. stavio sam zuti secer, javlja mi se da ce njegova sklonost ka karameliziranju da pomogne da duze potraje. okreni obrni i sa tako malo secera je preslatko.postavicu neke slike kada stignem. bride mi dlanovi i prsti koliko su ljute bile papricice, ali avaj, slabo se ljutine zapatilo u chutneyu posto sam pobacao zilice i semenke.

Link to comment

Ja ovih dana planiram da napravim neki instant džem od nekoliko kila kajsija, takođe sa više nego prepolovljenom količinom šećera, ali sumnjam da to može da traje više od par meseci u tegli na ladnom.

Link to comment

a nemam pojma, prvi put pravim. kuvao sam ga iz 2 cuga, prvo sinoc, napunio tegle pa shvatio da je to sve nekuvano. mlad i naivan, hteo sam da ne razvalim voce nego da ostane sveze. oces, malo sutra. danas sam pogledao onaj bakina tajna dzem od kajsija koji je dosta dobar, i shvatio da ce da mi se ukvari u roku od nedelju dana, da je to sve retko, jeste, voce je super samo sto to nije dzem, eventualno moze da prodje kao neki preliv za sladoled. onda sam ga po prijateljskom savetu stavio u rernu i zaboravio par sati, i tacno sam video da postoji trenutak kada se sve pretvara u tu nekakvu karameliziranu smesu i eto, dobilo se to sto se dobilo. meni se ovo doima kao profi dzem, ne znam sto ne bi poziveo par meseci. ubio sam boga oca u njemu temperaturom i duzinom kuvanja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...