Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

... posle ce da uleti lovor...
Ljudi, da li je tačno da lovor (za pasulj) treba ubaciti na samom početku, zajedno sa uljem i crnim lukom?To sam video u HN-u, kažu da tada bolje pusti sokove.
Link to comment
Ljudi, da li je tačno da lovor (za pasulj) treba ubaciti na samom početku, zajedno sa uljem i crnim lukom?To sam video u HN-u, kažu da tada bolje pusti sokove.
TačnoПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 4
Link to comment
koji je kurac (babski, bukvalno) sa tim odležavanjem/bacanjem vode?ok, odleprša nešto gasova, ali vrlo malo
mesas babe i pasulj.odlezavanje je da bi se lakse skuvao (alternativno, kuvati ga u meksoj vodi)odbacivanje vode pomogne malko za gasove
Link to comment

za to nikad nisam cuo.i dopuna: meka voda je dobra da se brze skuva, blago bazna voda (npr) ako se doda soda bikarbona je jos bolja za kuhanje svih mahunarki

Link to comment

bacanje vode je izmedju ostalog dobro jer sa njim odlazi i razno djubre koje pasulj nahvata u svim tim transportima iz kahazstana, kine i tunguzije, isto i po skladistima u srbiji punim misomora i govana

Link to comment
evo ja ću danas prvi put u životu da kuvam pasulj :D
dobro skuvala,videla da umem :P,neću više nikad..stvarno nemam živaca za jela koja se kuvaju 3sata u dve vode,niti toliko volim pasulj
Link to comment
dobro skuvala,videla da umem :P,neću više nikad..stvarno nemam živaca za jela koja se kuvaju 3sata u dve vode,niti toliko volim pasulj
Hm, bas sam razmisljala da bacim pasulj na kuvanje kad stignem kuci :P taman poubacujem sve sto mi padne pod ruku i bice extra
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...