Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

smasburgerprvi sto sam pojeo bio onako, drugi bio vrlo vrlo dobarsledeci put: jos pakleniji tiganj i chedar umesto slucajnog sira iz frizidera, malo vise soli i dosta vise cilijai vise onog masnog sosa za burgere :piggy:rbo6.jpg

Edited by Zverilla
Link to comment

nocno kuvanje...kad sam vec ceo dan do sad radio stvari koje ne volem, makar da se utesim improvizovanim projektom u rerni. videcemo sta ce biti od ovoga. iz zamrzivaca uzo neko zaostalo mesiste - juneca rebra i komade jagnjetine. to posolio i osmudio na masti da lepo zamirise. dodao luk, zelenu ljutu papriku i obicnu silju. nalio crnim vinom, dodao paradajz sok, suvo povrce, celer, i mnogo belog luka (dve cele glavice). dodao lovor, kajensku papriku, sudzuk tucanu, crni biber, majcinu dusicu. dodao i cele cherry paradajze. zagrejao na ringli sve ovo do vrenja, i grunuo u rernu na 150 stepeni. kontam da cu morati da se budim u 4 ujutru da gasim rernu, ovome ce trebati dosta vremena ali ocekujem ozbiljan spektakl ukusa.

Link to comment

evo mozete ovo sto ja kuvam danasu kotlicu riblja corba - som, stuka, tolstolobik i saran, sam sam skuvao dobar paradajz jabucar, samleo zelen i persun...na rostilju manji celi smudjevi, i iz vica nekoliko onih morskih ribica po imenu moluz to krompir sa blitvom

Link to comment

crveni pasulj. djonom hamburske slanine premazao dno kace, dolio malo mulja, naseckao glavicu cluka i bacio na vatru. dodao glavicu iseckanog onog domaceg bluka sa izrazito sitnim cenovima ali pusta sok i lepi se za prste. dodao aleve paprike, prodinstao, nabacio suljpa i nalio vodom. ubacio 300g iseckane na krupno vec pomenute slanine, kao i jedno 100-150g onih vakuumiranih kockica prsute. krcka se. posle ce da uleti lovor, biber, zelena paprika i posoliti po ukususluze mi usta

Link to comment

mene mrzelo da preturam po nau kukingu da vidim kako sam onda kuvao, ali to je bio prvi i bio je prste da polizes, samo je bio beli suljpa. nadam se da ce i ovaj da vlada

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...