Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

'Nako.Mislim, izedoše sve, al' ima tu mesta poboljšanjima :)Prvo, razmotavale su mi se kad ih bacim u ulje (rastanjio, isekao kvadrat, filovao, smotao, malo prstima "pritegao"). Ne sve, alli 80%.Onda sam pametno premesio ostatak testa s tim što sam u testo nastrugao cca 100gr parmezana i kockicu fete - onda više nisu rasle onako i bile su malo tvrđe nego one prve, ali, kao što rekoh - nema ih više :)Uz još malo vežbe, biće to lepo :lol:

Link to comment

Napravi se testo od brašna oko 300g, oko 200 grama mladog sira, 100g margarina, prašak za pecivo i kašika sirćeta. Pa odstoji u frizu sat vremena. Tikvice i šargarepa se iseku po dužini na najtanje. Pa se stavi testo dole i okolo, i onda se ređa kao na slici. Svaki red se namaše masom od 3 žumanca, 300 grama sira sremskoga, nekoliko izdrobljenih čenova luka i dve kašike mulja. Ređa se do se ne završi. Peče se oko 35 minuta na 188°

Link to comment
kakva preciznost, bokte, 188 stepeni :D
Voleo bih da vidim kako bi to izveo na mojoj rerni. Rerna je na gas, a pali se direktno (šibicom se zapali gas u rerni, biliv ju mi). I, naravno, nemam pojma koja je temperatura. Evo baš idem da turim epl štrudl, pa ću da ga metnem napamet negde na pola, pa šta bob da. Pod uslovom da se ne lansiram u svemir u eksploziji gasa.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...