Jump to content
IGNORED

Polemike


bergasa19

Recommended Posts

kakvi komentari na ppp-u. iskreno me je sramota što čitam ovo.
Aj pojasni.Edit: Khm? Šta uopšte znači tvoj komentar.Edit2: Ništa? Okej, tako sam i mislio. Nemaš ništa smisleno da kažeš na ovu temu. Samo potprckivanje kao takvo. Edited by Syme
Link to comment
  • Replies 645
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    158

  • bergasa19

    121

  • kim_philby

    29

  • koksy

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aj pojasni.Edit: Khm? Ne moramo da zadiremo u privatne identitete, više me zanima šta uopšte znači tvoj komentar.Edit2: Ništa? Okej, tako sam i mislio. Nemaš ništa smisleno da kažeš na ovu temu. Samo potprckivanje kao takvo.
mora čovek nešto i da radi. lako je ništa ne raditi u životu. zapravo nije, ali to je druga i duga priča.pa bukage u ovom odgovoru je dočekan sa blaćenjem bazdulja, što mi je neverovatno, jer se u i u prvom i u drugom pojavljivanju bazdulj jasno izrazio i sažeo svoje misli, za razliku od onog odgovora, kod koga (a ne govorim samo u svoje ime) sam imao težak transfer, i to na više nivoa. da se darkatratkor ne uvredi, a i zbog prezaposlenosti, prekidam ovde i ostavljam vam da i dalje uživate.
Link to comment

meni je ova polemika prilično apstraktna.imao sam tu (ne)sreću da sam prvo iščitao midžićev reply, pa tek onda inicijalnog bazdulja. moj prvi utisak je bio da u bazduljlevom tekstu nisam našao ni dva posto onoga što mu je midžić prebacio. malo mi je nejasno sve to jer kolikovidim,bazdulj je hteo da odbrani jugoslaviju od grobara pritom podvukavši leve, a midžić mu je osporio jugoslaviju bez levih stigavši pritom do orjune i na kraju poentiravši nekim romatntičarskim zanosom u kome se zapravo i poklapa sa bazduljem (koji je tu ipak malo uzdržaniji).mislim da je midžić ovde nastupio tretirajući bazdulja kao tip, a ne ličnost i to je to. muarem je ispravno ispizdeo.

Edited by McCabe
Link to comment
mora čovek nešto i da radi. lako je ništa ne raditi u životu. zapravo nije, ali to je druga i duga priča.pa bukage u ovom odgovoru je dočekan sa blaćenjem bazdulja, što mi je neverovatno, jer se u i u prvom i u drugom pojavljivanju bazdulj jasno izrazio i sažeo svoje misli, za razliku od onog odgovora, kod koga (a ne govorim samo u svoje ime) sam imao težak transfer, i to na više nivoa. da se darkatratkor ne uvredi, a i zbog prezaposlenosti, prekidam ovde i ostavljam vam da i dalje uživate.
Mora sa se šališ. Bazduljev tekst je glup, haotičan, pun fillera i potpuno besmislenih digresija i referenci (uobičajeno), i povrh toga, užasno uvredljiv i ad hominem (za razliku od onog na koji odgovara). Jednom rečju - histerisanje. I sve ovo čak nema veze ni s tim da li se slažeš sa Midžićem ili ne.
Ivan Ribar, otac Ive Lole i Juriceparafraza Šenoinog stiha: Lijepa Juga, Ribara starog kći.Branka Prpa, zapravo je iz oka Tina Ujevićana Ivu Lolu Ribara, recimo, ili Slobodana Principa Selju, Gavrilovog brata od stricajest Miloš Crnjanski, jest Ivo Andrić, jest Tin Ujević, jest Miroslav Krleža. Kad smo kod Kenedija, ubijenog u atentatu u DalasuSiton-Votson i Aleksandra i Pilsudskog smatrao relativno blagim diktatorima u poređenju sa Ataturkom ili albanskim kraljem Zoguom.(Pankrti su Midžiću, pretpostavljam, draži od Džonija Štulića i EKV-a).Da, kao kod Halila Džubrana
Edited by Syme
Link to comment
meni je ova polemika prilično apstraktna.imao sam tu (ne)sreću da sam prvo iščitao midžićev reply, pa tek onda inicijalnog bazdulja. moj prvi utisak je bio da u bazduljlevom tekstu nisam našao ni dva posto onoga što mu je midžić prebacio. malo mi je nejasno sve to jer kolikovidim,bazdulj je hteo da odbrani jugoslaviju od grobara pritom podvukavši leve, a midžić mu je osporio jugoslaviju bez levih stigavši pritom do orjune i na kraju poentiravši nekim romatntičarskim zanosom u kome se zapravo i poklapa sa bazduljem (koji je tu ipak malo uzdržaniji).mislim da je midžić ovde nastupio tretirajući bazdulja kao tip, a ne ličnost i to je to. muarem je ispravno ispizdeo.
Ima tu samo jedan problem. Bazdulj se bori sa fantomskim neprijateljem. Ne ni sa stromenom, nego sa senkom stromena.Pritom uspeva da strpa Crnjanskog u isti koš sa Krležom, kao branioca Jugoslavije, i zaključi da je ovaj bio na istom poslu s partizanima.Raspad mozga.Nije mu Midžić pripisao ništa čega u tekstu nema, samo je eksplicirao ono što je u tekstu imlicitno. Otud i ORJUN-a, koja je pravo ime za Bazduljevu fascinaciju jednim narodom, jednom državom, jednom vizijom.http://www.youtube.com/watch?v=wwdOX19_ETI Edited by Syme
Link to comment
Najcudnije je sto je Bazdulj u prvom tekstu insistirao na politici, a onda poceo da prica o svemu sem o politici.
Odlična primedba. Šta da ti kažem, ko neće da priča o socijalizmu, neka ćuti o politici u Jugoslaviji. A Bazdulj neće, pa je stoga morao da ućuti i da pređe na jugonostalgiju. Falili su samo Željo, Đoka Balaševič i famerke iz Trsta. Oh, wait...http://www.youtube.com/watch?v=tjzf6ihApdQ
Link to comment
Ima tu samo jedan problem. Bazdulj se bori sa fantomskim neprijateljem. Ne ni sa stromenom, nego sa senkom stromena.Pritom uspeva da strpa Crnjanskog u isti koš sa Krležom, kao branioca Jugoslavije, i zaključi da je ovaj bio na istom poslu s partizanima.Raspad mozga.Nije mu Midžić pripisao ništa čega u tekstu nema, samo je eksplicirao ono što je u tekstu imlicitno. Otud i ORJUN-a, koja je pravo ime za Bazduljevu fascinaciju jednim narodom, jednom državom, jednom vizijom.http://www.youtube.com/watch?v=wwdOX19_ETI
Sa prvim boldom bih mogao da se složim. Nije mi jasno. Verovatno ga je neko izhnervirao na nekoj koferenciji za neki kurac pa je sad rešio da se isprazni.Sa drugim boldom ne bih mogao da se složim. To razotkrivanje implicitnog je samo jedna surova crno-bela ekstrapolacija koja ima za cilj dve stvari: da se muarem diskredituje kao latentni fašista i da se ospori bilo kakva jugoslavija koja nije nastala na socijalističkim idejama.Ili hajde, da pitam: gde je u toj priči Jugosloven Ivan Meštrović? Eo može i sažeti Bergasa da odgovori.Uostalom, deluje da se i jedan i drugi više gađaju ličnim fantazmima nego nekim iole realnim projekcijama budućeg kretanja (ne)rođene države. Edited by McCabe
Link to comment
mora čovek nešto i da radi. lako je ništa ne raditi u životu. zapravo nije, ali to je druga i duga priča.pa bukage u ovom odgovoru je dočekan sa blaćenjem bazdulja, što mi je neverovatno, jer se u i u prvom i u drugom pojavljivanju bazdulj jasno izrazio i sažeo svoje misli, za razliku od onog odgovora, kod koga (a ne govorim samo u svoje ime) sam imao težak transfer, i to na više nivoa. da se darkatratkor ne uvredi, a i zbog prezaposlenosti, prekidam ovde i ostavljam vam da i dalje uživate.
nema ja sta da se vredjam (niti sam se vredjao, vec reagovao). just play nice.vidis kako McCabe i Syme fino diskutuju.
Link to comment
Sa prvim boldom bih mogao da se složim. Nije mi jasno. Verovatno ga je neko izhnervirao na nekoj koferenciji za neki kurac pa je sad rešio da se isprazni.Sa drugim boldom ne bih mogao da se složim. To razotkrivanje implicitnog je samo jedna surova crno-bela ekstrapolacija koja ima za cilj dve stvari: da se muarem diskredituje kao latentni fašista i da se ospori bilo kakva jugoslavija koja nije nastala na socijalističkim idejama.Ili hajde, da pitam: gde je u toj priči Jugosloven Ivan Meštrović? Eo može i sažeti Bergasa da odgovori.Uostalom, deluje da se i jedan i drugi više gađaju ličnim fantazmima nego nekim iole realnim projekcijama budućeg kretanja (ne)rođene države.
Ali daj, nije tu ništa izmišljeno - sve je to u Bazduljevom tekstu - da budemo jedno, veliki i jaki. To je imalo svoje ime, ima ga i danas. I to jeste ORJUN-a. Crnjanski je naravno, u to vreme već reterirao od jugoslovenstva i vratio se standardnijem plemenskom fašizmu. I onda ga Bazdulj uzme i kaže - to je čovek koji ej pravio Jugoslaviju! WTF?A nije fora u tome da se Bazdulj razotkrije kao latentni fašista (iskreno, nisam neki naročit pobornik ideološke latencije, svi smo mi latentni fašisti) - nego da se pokaže da mu je priča protivrečna. A protivrečna je iz jednog prostog razloga. On bi da veliča Jugoslaviju, ali da izbaci socijalizam. Pa može, ali to ti se onda zove tako kako se zove. Edited by Syme
Link to comment

Mislim da je ovde previše pojednostavljivanja koje kao krajnje ihodište ima... Pa jebiga, sam si rekao. Nema socijalizma, nema ni Jugoslavije. To znači da Jugoslavija ne postoji u bilo čemu dešnjem od levog? Šta bi bilo da je kojim slučajem SFRJ opstala uz neku društvenu transformaciju? Klizila bi ga Frankovoj Španiji? I opet pitam, kad smo već pomenuli umetnike: šta je Meštrović u toj podeli uloga? Ne znam što sam se njega uhvatio sem što mi je jedan od omiljenih. Valjda zato što ne sumnjam u njegovo jugoslovenstvo, a nisam do sada imao potrebu da proverim kojeg je karakteta.Pojma nemam. Očito je da ja nisam publika za ovo. Inače, mislim da Jugoslaviju u 21.veku (ako je bude) neće praviti ni fašisti ili socijalisti (ako i njih bude).

Link to comment

ja bih samo da pojasnim jednu stvar, sa početka MBovog odgovora u vezi paralele Sarajeva 1914. i Marseja 1934.igrom slučaja, jutros čitam neku diplomatsku prepisku (JUG-FRA, 1959), pa između ostalog postoji i protest jugoslovenske ambasade u Parizu zbog prisustva četničke emigracije na obeležavanju godišnjice ubistva Aleksandra. U protestu se eksplicitno, između ostalog, kaže da "...Jugoslavija nema ništa protiv tog obeležavanja, te da ni u kom slučaju ne želi da pruži privid da odobrava ili opravdava taj čin..."što u prevodu znači da sa stanovišta Tita, SKJ, DSIP-a i uopšte razvijenog jugo-komunizma ne postoji nikakva jednakost između ta dva događaja. eto malo nerd rage-a, sad neka se veselje nastavi :)

Link to comment

S.M.Na kraju krajeva, ono jugoslovenstvo kome su Makedonci, kada već Bazdulj ne može da se seti, direktno obratili svoje zamerke hicima koje ni on ni Crnjanski ne bi glorifikovali ali koji su poput onih sarajevskih iz obzira plemenske sreće usmrtili jednog krunisanog tiranina.tako je slatko podmetnuti Bugarina, treniranog ustasu, Cernozemskog, uz trojicu hrvatskih ustasa kao "Makedonce" ogorcene tiranijom koji su "direktno obratili svoje zamerke hicima" (samo iz ove frazetine bi se dalo dosta toga izvuci) usmrtivsi Aleksandra i Bartua.390px-Cernozemski_ustaska_uniforma.jpg

Edited by 3opge
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...