Jump to content
IGNORED

Pitanja u vezi preseljenja u nemacku


Recommended Posts

danke, braćoja sam počeo da učim jesenas, treba mi za čitanje dokumenata, ali nisam posvetio dovoljnu pažnju istom... a i za ove papire mi je dovoljan niht šisen/gehajmeštatpolicaj/partizanen banditen/Juden raus nivo...postoji mogućnost da gospoja (koja je u našem malom kolektivu zadužena za pare) dobije ponudu za pređe u firminu centralu u Hamburg, pa da znam šta me čeka...

Edited by Arbeitmann
Link to comment

Ako učiš, baš ono učiš - kurs jezika, knjige, vežbe itd. onda ide brže i lakše. Ako si samouk kao ja (dobro, uz uslov da si već znao par drugih jezika) uz TV, knjige, novine i razgovor, onda zavisi sve od motivacije. S tim da se ograđujem od administrativnog nemačkog. Kad kreneš da bauljaš po onim paragrafima i zakonskim aktima (sa kojima neretko i nemci imaju problem), onda poželiš neko olakšanje situacije u vidu nabijanja eksera pod nokte ili tako nešto.

Link to comment

E ljudi hvala na svim ovim info-ima. Vise podataka ima u ovih desetak postova nego na ostatku interneta :). Ima da citam mesecima i kad odem :)

Link to comment
  • 8 months later...

Pozdrav!Totalno sam nova u svemu ovom i nemojte da me grdite ako mozda negde ima neki zatureni odgovor na moja pitanja. :-) Za početak moja priča je da želim na jesen da se preslim u Nemačku, imam rodbinu tamo koja bi mi pomogla u tome, zanima me da li iko zna kakva je potražnja za ekonomistima tamo, kakve su im plate. Konkretno, završavam ekonomski fax u Novom Sadu, smer Finansije, bankarstvo i osiguranje.Svaki odgovor bi mi dobro dosao! :-)

Link to comment

Можда да прво упишеш неки мастер тамо? Неки универзитети дају и стипендије страној деци + за то време би била мирна са папирима и то би те натерало да усавршиш језик и натенане ствараш контакте

Link to comment

To mi je jedna od opcija ili da pronadjem neki/bilo kakav posao za pocetak, godinu, dve, dok ne usavrsim jezik, da mogu da apliciram za neko radno mesto u struci. Engleski dosta dobro znam, mislim da mi neće biti problem da brzo savladavam i Nemački, podvlacim mislim :-)I nikako ne mogu da pronadjem po forumima plate bankara, finansijera, baš bih volela da znam kako se krecu. :-)

Link to comment

Evo kao roditelj kome dete masteriše u inostranstvu mogu da ti to preporučim. U stvaari ona je to proburgijala kad mi nismo uopšte verovali u ishod, a upravo je na ekonomiji i finansijama. Kolege su joj već zaposlene po bankama i sličnim ustanovama, a potencijalni poslodavci se već motaju oko njih

Edited by kapetanm
Link to comment
Evo kao roditelj kome dete masteriše u inostranstvu mogu da ti to preporučim. U stvaari ona je to proburgijala kad mi nismo uopšte verovali u ishod, a upravo je na ekonomiji i finansijama. Kolege su joj već zaposlene po bankama i sličnim ustanovama, a potencijalni poslodavci se već motaju oko njih
A u kom je gradu devojka, pošto je meni Frankfurt najviše u opticaju. Zanima me zbog naziva ustanove koju pohadja.
Link to comment
Ah, toliko bi želela da izbegnem sve to, ali izgleda da neću imati izbora zaista. Dosta mi je knjige više :-( Ne znam ni sama šta ću više....
Gledaj na to kao mudru investiciju, a knjiga u poslu nikad dostasve do penzije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...