Jump to content
IGNORED

Roland Garros P-b-P


Ros

Recommended Posts

Rafa ce upotpuniti kolekciju tanjira. Car u svakom sloucaju.
Ja rekoh negde onomad - dok god se GSovi dele izmedju njih dvojice (sledecih 10-12) ja sam ok. Imam malu preferencu prema Novaku a ako ce da gubi u finalu nek' bar gubi od Nadala...
Link to comment
  • Replies 826
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    146

  • iDemo

    89

  • Time Crisis

    53

  • burekdzija

    52

Hocu reci - ili ce Nadal (lakshe) nabrati vishe GSova nego Federer - ili ce Novak (teze) uraditi to isto. Ili ce obojica al' je to ipak manje verovatno... Da se vishe skinemo sa price o arguably najprecenjenijem igracu svih vremena.

Link to comment
Da se vishe skinemo sa price o arguably najprecenjenijem igracu svih vremena.
+1I ja sam to pakosno kafansko likovanje probao da precrtam, ali je bilo kasno - izgleda da se ona zlatna torba i prateći RF šminkeraj u ovoj kafani ne prašta. Ili je to samo hejt kafane prema Rođinim najvernijimtm...kako god, u nedelju se piše istorija, i to treba da nam bude i tema i fokus...
Link to comment

Kad smo kod pisanja istorije, ukoliko se ovo finale uopšte odigra tj ukoliko jedan od ove dvojice na da WO onom drugom, prvi put u istoriji će dva igrača igrati sva četiri GS finala, a ova dvojica to odradiše u nizu...biggrin.gifJoš 4 meča do najvećeg broja međusobnih mečeva, ne računajući ovo finale.

Link to comment
Kad smo kod pisanja istorije, ukoliko se ovo finale uopšte odigra tj ukoliko jedan od ove dvojice na da WO onom drugom, prvi put u istoriji će dva igrača igrati sva četiri GS finala, a ova dvojica to odradiše u nizu...biggrin.gifJoš 4 meča do najvećeg broja međusobnih mečeva, ne računajući ovo finale.
Srecom ili nesrecom i ovde postoji ono "There can be only one". Njih dvojica dele (skoro pa poshteno, na ravne casti) a Rodja je gazio solo - sto vec neko gore uredno rece - uvek neugodne Filipusisa, Bagdatisa, Gonzalesa, Soderlinga...
Link to comment

A na koji nacin moze da se poredi kvalitet igre Filipusisa, Bagdatisa, Gonzalesa, Soderlinga sa, recimo, Samprasovim suvremenicima? Jel postoji neka masina koja ocenjuje snagu igraca iz razlicitih epoha?

Link to comment

Ne vrijedi, ovaj argument se ponavlja iznova i iznova, iako je Nadal učestvovao u svim tim turnirima, osim Vimbldona 2004 koji je propustio zbog povrede. (Pretpostavljam da bi neko mogao da pomene njegove godine, ali i to je veoma relativno jer je Nadal prvu titulu uzeo sa 19 a Federer sa 22).Btw, ne znam šta će Soderling na ovoj listi. Čovjek je do oba svoja finala došao fair and square, jednom preko Nadala a drugi put preko Federera.

Edited by bad_lieutenant
Link to comment
Ne vrijedi, ovaj argument se ponavlja iznova i iznova, iako je Nadal učestvovao u svim tim turnirima, osim Vimbldona 2004 koji je propustio zbog povrede. (Pretpostavljam da bi neko mogao da pomene njegove godine, ali i to je veoma relativno jer je Nadal prvu titulu uzeo sa 19 a Federer sa 22).Btw, ne znam šta će Soderling na ovoj listi. Čovjek je do oba svoja finala došao fair and square, jednom preko Nadala a drugi put preko Federera.
Evo ti jos 1 argument. Pederer je igrao 21 GS vise od Nadala. Umesto da kenja po Njoletu, moze javno da mu zahvali sto Nadal ima 6 titule manje.
Link to comment

- postoji parametar, najveći rival samprasa je bio agasi koji je osvojio 8 gs-ova- da vidimo koga je olderer pobeđivao u finalima da bi došao do rekordnih 16 gs-ova:- filipusisa (koji je osvojio 0 gs)- hjuita (koji je osvojio 2 gs)- rodika x5 (koji je osvojio 1 gs)- safina (koji je osvojio 2 gs)- agasija (pred penzijom, 34 god.)- bagdadisa (koji je osvojio 0 gs)- nadala x2 na w (protiv koga ima skor 2:8 na gs-ovima)- djokera x1 - gonzalesa (koji je osvojio 0 gs)- mareja x2 (koji je osvojio 0 gs)- soderlinga (koji je osvojio 0 gs)- da vidimo sada kroz šta je morao da prođe sampras:- agasi x4 (protiv koga ima 6:3 na gs-ovima)- kurijer (pred penzijom 33 god.)- piolin x2 (koji je osvojio 0 gs)- ivanišević x2 (koji je osvojio 1 gs) - martin (koji je osvojio 0 gs)- beker (koji je osvojio 6 gs)- čeng (koji je osvojio 1 gs)- moja (koji je osvojio 1 gs)- rafter (koji je osvojio 2 gs)- ostaje kvalitet titula rafaborga:- puerta (koji je osvojio 0 gs)- olderer x6- djoker- berdih- soderling - imo samras je bolji jer ima pozitivan skor protivu glavnog rivala, dok rafaborgove titule imaju najveću težinu, posebno ako sutra dobije djokera

Edited by gone fishing
Link to comment

Za svakog šamppiona se može izvući neko "e, da je..". Da je Borg išao u Australiju, da nije imao Mekinroa i Konorsa, da se nije povukao u 25. godini čovjek bi vjerovatno imao preko 30 gren slem trofeja.

Link to comment
- postoji parametar, najveći rival samprasa je bio agasi koji je osvojio 8 gs-ova... - imo samras je bolji jer ima pozitivan skor protivu glavnog rivala, dok rafaborgove titule imaju najveću težinu, posebno ako sutra dobije djokera
Naravno. Upravo tako ili vec nekako u tom smislu, ima i ozbiljnih naucnih radova na tu temu. S tim sto ce Nadal i Novak podeliti sledecih 10-12 GSova - u kom god omjeru da ih podele bar jedan od njih ce na kraju imati vishe (istih) nego Federer. Mark my words, sto bi rekli nasi stari... cool.gif
Link to comment

ni meni nije problem ad novak izgubi od rafe. njihov mec pratim bez nervoze. dobro, jedino kad je bas gusto onda se nerviram, ali inace totalno opusteno pratim. rafa je za mene najbolji teniser koga sam gledao. malo mi je zao sto se novak sprecio rafi da stigne federera i da jednom za svagda bude odluceno ko je goat i ko je bolji izmedju njih dvojice.rafa i novak nek podele naredne gs titule u sledecih 4-5 godina i svi srecni zadovoljni :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...