Jump to content
IGNORED

Introduction to the World’s First Asteroid Mining Company


kim_philby

Recommended Posts

Видео сам ову вест пре дан-два у неким новинама и сетио се да сам као клинац прочитао у Забавнику научнофантастичну причу која се звала, ако се сећам добро, "Мишоловка". Исто тако екипа кренула да довлачи руде са астероида, све више и све боље и на крају набасају на астероид који је цео велики дијамант. Крену да га довлаче у нашу атмосферу, а јунак приче схвати да је он у својој кући ловио мишеве тако што им је давао мало по мало сира, а онда у велико парче ставио отров и све их побио када су навалили. У, како сам исфлеширао ту што би МекКејб рекао метафору. После сам мало порастао и од тада се надам свету у коме ће се овакве вести редовно појављивати. Ко не воли каранфиле свемирска истраживања, не треба да живи.

Link to comment

Prevaranti kao i sa njihovim internet kompanijama. Ako niste pratili skoro je penzionisana letilica koja je mogla bar nesto da spusti iz orbite.

Link to comment

Ово су цене које су разне државне свемирске агенције а од скоро и приватници плаћали за транспорт килограма терета у свемир и назад. Space2.pngОна црвена тачка доле лево су Рујке, који су цену спустили на неких 400 долара по килограму, а одмах их следи амерички приватни Falcon 1 са 1000 долара по килограму. Спејс шатл је међу најскупљим са 10.000 долара по килограму, а само је Пегаз коштао тих невероватних 30.000 долара по килограму (то је она црвена тачка скроз горе).Килограм злата је 54.000 долара. Question of when, not if.

Link to comment

Nekako mi je i logicno da prvi komercijalni koraci u svemir budu posveceni turizmu i raskopavanju laugh.gifKosmos je nas Haiti.No, lepo je Praslin rekao. interes postoji, rude su potrebne, cena transporta opada, tehnologija je tu. ovo ce ici jako brzo, jednom kada krene, i mozda ce vec generacija posle nas doziveti da timovi okorelih sljakera organizovano dovlace asteroide u geostacionarnu orbitu i tu ih cerece i ceprkaju.Save the Asteroids!

Link to comment
Nekako mi je i logicno da prvi komercijalni koraci u svemir budu posveceni turizmu i raskopavanju laugh.gifKosmos je nas Haiti.No, lepo je Praslin rekao. interes postoji, rude su potrebne, cena transporta opada, tehnologija je tu. ovo ce ici jako brzo, jednom kada krene, i mozda ce vec generacija posle nas doziveti da timovi okorelih sljakera organizovano dovlace asteroide u geostacionarnu orbitu i tu ih cerece i ceprkaju.Save the Asteroids!
Ја мислим да смо од овога барем генерацију далеко. А што се астероида тиче, што мање тог ђубрета то боље.Иначе гледе дијаманата, њих већ поизводимо сами. ;)
Link to comment
Ово су цене које су разне државне свемирске агенције а од скоро и приватници плаћали за транспорт килограма терета у свемир и назад. Space2.pngОна црвена тачка доле лево су Рујке, који су цену спустили на неких 400 долара по килограму, а одмах их следи амерички приватни Falcon 1 са 1000 долара по килограму. Спејс шатл је међу најскупљим са 10.000 долара по килограму, а само је Пегаз коштао тих невероватних 30.000 долара по килограму (то је она црвена тачка скроз горе).Килограм злата је 54.000 долара. Question of when, not if.
Ne budi smesan cena jednog lansiranja satla je preko milijardu dolara i da zlato lezi tu na stotinak kilometara u orbiti gotovo ne mozes ga efikasno dopremiti samo da ga pokupis a ne da ga juris tamo iza marsa. Bliskih objekata koji prolaze blizu zemlje je malo i slanje do tamo je i dalje mnogostruko skuplje od LEO i oni ne stoje vec pice svojim putanjama orbite za dostizanje i povratak mogu da budu veoma komplikovane. al ako imas viska para ti ulozi.
Link to comment

Једини дијаманти са неба које ја могу да досегнем су они које нуди Луси, а ни то лансирање вероватно не бих преживео. Не верујем ни да ће се баш ова екипа 'леба најести од астероида, али не ради се о њима: нису они ни први који о томе маштају, нити последњи. Шта мислиш колико је дебелгузих крчмара из Палоса кибицовало вашљиве капитане и добацивало им простоте све док један од њих није испловио у Пинту? Пре или касније, то ће се поновити и са астероидима, и са Марсом и са свим оним што лежи иза. Не разумем како те то не пали.

Link to comment

Izaslo iz mode, moj Prasline. Asocira ljude na magnetofone, hladni rat, na divka kafu. Bolje ajped u ruci nego covek na Marsu.

Link to comment
cena jednog lansiranja satla je preko milijardu dolara
How much does it cost to launch a Space Shuttle? E sad, ti si verovatno izguglao cifru od $1,5 milijarde po lansiranju. Da ne bude zabune, u ovaj iznos su retroaktivno uračunati svi troškovi od prvog uloženog dolara u Shuttle program, od pre četrdesetak godina do danas. Ne bih rekao da je ta suma merodavna za ovu priču.Uostalom, stvari se polako pomeraju:SpaceX
Link to comment
Једини дијаманти са неба које ја могу да досегнем су они које нуди Луси, а ни то лансирање вероватно не бих преживео. Не верујем ни да ће се баш ова екипа 'леба најести од астероида, али не ради се о њима: нису они ни први који о томе маштају, нити последњи. Шта мислиш колико је дебелгузих крчмара из Палоса кибицовало вашљиве капитане и добацивало им простоте све док један од њих није испловио у Пинту? Пре или касније, то ће се поновити и са астероидима, и са Марсом и са свим оним што лежи иза. Не разумем како те то не пали.
Well mislim da je Mehmed II tu najzasluzniji. Djenovljani su pomagali odbranu a drugi Italijani pad carigrada. Otad su morali da se okrenu na zapad.
Link to comment

Јок, важнији је Мурат II јер је оплодио Хуму Хатун и тако створио Мехмеда II, због кога су ови морали да се окрену на запад. :isuse:

Link to comment
How much does it cost to launch a Space Shuttle? E sad, ti si verovatno izguglao cifru od $1,5 milijarde po lansiranju. Da ne bude zabune, u ovaj iznos su retroaktivno uračunati svi troškovi od prvog uloženog dolara u Shuttle program, od pre četrdesetak godina do danas. Ne bih rekao da je ta suma merodavna za ovu priču.Uostalom, stvari se polako pomeraju:SpaceX
Pa jedino ako Kongres izglasa amandmane na zakon gravitacije. Izguglaj koliko ta besmislica od ISS kosta a ne radi nista.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...