Jump to content
IGNORED

Протест због репресивне политике градских власти према псима


bilja3003

Recommended Posts

Ljudi jednostavno puštaju pse na ulicu kada više ne žele da se brinu o njima. Pogotovo po prigradskim naseljima. Čak kolaju glasine da i privatni azili puštaju pse na ulicu kada se kapaciteti prepune, a uzimaju novac od države i nevladinih organizacija za čuvanje tih pasa.Ja pozdravljam svaku inicijativu da se taj problem reši, uz kažnjavanje onih koji napuštaju svoje pse.

Link to comment
Ljudi jednostavno puštaju pse na ulicu kada više ne žele da se brinu o njima. Pogotovo po prigradskim naseljima. Čak kolaju glasine da i privatni azili puštaju pse na ulicu kada se kapaciteti prepune, a uzimaju novac od države i nevladinih organizacija za čuvanje tih pasa.Ja pozdravljam svaku inicijativu da se taj problem reši, uz kažnjavanje onih koji napuštaju svoje pse.
Са тим се апсолутно сви слажемо, треба кажњавати и то новчано, временом би људи добро размислили пре него што нешто тако ураде. Ударац по џепу најтеже пада. Недавно слушам сељака на пијаци - да се разумемо, немам ништа против сељака, чак ми је и сам термин неприкладан, дакле каже он: "Ето, мом комшији се оштенила куја, ма нема проблема, само да прогледају, стави их у картонску кутију и однесе у Београд. Нек' они воде бригу!" И јесте тако. Београд сведе број луталица на разумну меру и онда се појаве нова штенад и одрасли пси. А како да очекујемо другачији став према псима од људи у провинцији кад и у центру града има напуштених и избачених паса.

post-5804-1335038140406.gif

Link to comment
Са тим се апсолутно сви слажемо, треба кажњавати и то новчано, временом би људи добро размислили пре него што нешто тако ураде. Ударац по џепу најтеже пада. Недавно слушам сељака на пијаци - да се разумемо, немам ништа против сељака, чак ми је и сам термин неприкладан, дакле каже он: "Ето, мом комшији се оштенила куја, ма нема проблема, само да прогледају, стави их у картонску кутију и однесе у Београд. Нек' они воде бригу!" И јесте тако. Београд сведе број луталица на разумну меру и онда се појаве нова штенад и одрасли пси. А како да очекујемо другачији став према псима од људи у провинцији кад и у центру града има напуштених и избачених паса.
Zato mi je i potpuno nejasan ovaj protest. Kad šinteri nose i naplaćuju - ne valja. Kad ne nose - opet ne valja. Ovi "staratelji" su po zakonu vlasnici pasa i kao takvi ima da se staraju o njima.
Link to comment
Образложи!
gradonacelnik se ne suprotstavlja ubijanju pasa na ulicama, a njegov najjaci protivkandidat se vise puta sprdao sa kerusom Milom. dakle, aklamacija.bijete uzaludnu bitku. Beogradjani mrze pse i Rome i to je tako.
Link to comment
@pejsi...što se tiče tih taksi, ja ne mogu da ih pribavim ali mislim da to nije neka egzotika. kad šinteri gepekuju kera, možeš ga spasti tako što potpišeš da si odgovorno lice. njih ne zanima da li on ostaje na ulici ili ne. kad ga sledeći put uhvate, tebe pozivaju. ...
Svoje (usvojeno sa ulice) kuče sam sterilisao i čipovao u Veterini.Ja sam u Veterini čuo da se zadnjih nekoliko godina ulični psi ne ubijaju kao nekada, nego se sterilišu, vakcinišu i očiste od glista, čipuju, i posle vrate na isto mesto sa kog su uzeti. Posle godinu dana opet ih uzmu na par dana radi vakcinacije. U azilima trajno ostaju samo agresivni psi, koje je na primer neko prijavio zbog napada.Reci mi, da li nešto od ovoga nije tačno, i šta?Na kakvo spasavanje misliš? Da li se radi o uličnom psu kog si zavoleo i želiš da bude odmah vraćen tebi u ruke, bez čekanja na povratak redovnim putem posle sterilizacije i vakcinisanja? Ako je to u pitanju, normalno je da preuzmeš odgovornoš za psa.Ja sam pre nekoliko meseci trčao po naselju ispred ekipe Veterine i terao pse da ih ne uhvate "šinteri", a posle sam postao vlasnik (bivšeg) uličnog psa i slučajno došao u kontakt sa veterinarima i tehničarima zaposlenima u Veterini, o kojima sada mogu reći samo lepe reči.
Link to comment
gradonacelnik se ne suprotstavlja ubijanju pasa na ulicama, a njegov najjaci protivkandidat se vise puta sprdao sa kerusom Milom. dakle, aklamacija.bijete uzaludnu bitku. Beogradjani mrze pse i Rome i to je tako.
Твој лични закључак и неумесно поређење (кучићи и Роми - невероватно) не приписуј Београђанима јер овако ружну, дискриминаторску и крајње безобзирну констатацију одавно нисам имала прилике да чујем. Осим ако и ово није у интересу дневне политике и предстојећих избора.
Link to comment
Твој лични закључак и неумесно поређење (кучићи и Роми - невероватно) не приписуј Београђанима јер овако ружну, дискриминаторску и крајње безобзирну констатацију одавно нисам имала прилике да чујем. Осим ако и ово није у интересу дневне политике и предстојећих избора.
ti nisi ispratila desavanje u resniku? mislim da je dabovic (inace udomitelj bezbroj macaka) prilicno rezignirano zgrozen nad onim sto se danas desava oko nas. probaj da ukljucis ticala za sarkazam.
Link to comment
ti nisi ispratila desavanje u resniku? mislim da je dabovic (inace udomitelj bezbroj macaka) prilicno rezignirano zgrozen nad onim sto se danas desava oko nas. probaj da ukljucis ticala za sarkazam.
Свака част за мачке али за такву врсту сарказма немам "тицала"
Link to comment
Svoje (usvojeno sa ulice) kuče sam sterilisao i čipovao u Veterini.Ja sam u Veterini čuo da se zadnjih nekoliko godina ulični psi ne ubijaju kao nekada, nego se sterilišu, vakcinišu i očiste od glista, čipuju, i posle vrate na isto mesto sa kog su uzeti. Posle godinu dana opet ih uzmu na par dana radi vakcinacije. U azilima trajno ostaju samo agresivni psi, koje je na primer neko prijavio zbog napada.Reci mi, da li nešto od ovoga nije tačno, i šta?Na kakvo spasavanje misliš? Da li se radi o uličnom psu kog si zavoleo i želiš da bude odmah vraćen tebi u ruke, bez čekanja na povratak redovnim putem posle sterilizacije i vakcinisanja? Ako je to u pitanju, normalno je da preuzmeš odgovornoš za psa.Ja sam pre nekoliko meseci trčao po naselju ispred ekipe Veterine i terao pse da ih ne uhvate "šinteri", a posle sam postao vlasnik (bivšeg) uličnog psa i slučajno došao u kontakt sa veterinarima i tehničarima zaposlenima u Veterini, o kojima sada mogu reći samo lepe reči.
Događaj o kome govorim se desio 2005. Sasvim je moguće da se nešto promenilo na bolje u poslednjih par godina. Nisam to uzeo u razmatranje. Izvinjavam se. Tad je važilo da kad šinteri pokupe psa i sterilišu ga, jedini način da se pas pusti napolje je da ga neko usvoji. Nije bilo moguće da nastavi zivot na ulici uz neko praćenje.Ako se to promenilo to je onda krupna stvar. Ali čitajući novinske komentare i saopštenja i gledajući šintere u akciji ispred skupštine (uoči diplomatske posete), naslućujem da postoje pokušaji da se stanje vrati na staro.Ali okej, očito je da ovoj diskusiji pristupam s viškom emocija, a manjkom argumenata te bih prepustio drugima da komentarišu.
Link to comment

i ja pristupam sa viskom emocija, ali pored ovakvih pamfleta koji ne daju ni jedan jedini argument za nerazumljive tvrdnje koje se iznose, zatucem ih u korenu.ko i uvek, dve ili vise struja unutar grupacije koja se brine za zivotinje, jednima se ne svidja cnr kao metoda smanjivanja broja lutalica, pa je pakao sto moras da se prijavis kao "vlasnik" lutalice, drugima se svidja cnr, ali ne bi da se bakcu sa ponovnim odvodjenjem na vakcinaciju, treci se bune protiv takse za pse -- koja je u najboljem od svih vremena takodje postojala, samo se zvala redovna godisnja vakcinacija, pa je postojala razlicita tarifa po velicini psa -- i tako ukrug. lakse je bacati anatemu na jednu od retkih stvari u srbiji koja bar malo napreduje, puzevim koracima, ali bar ide ka necem kvalitetnijem.a azil u rakovici jeste uzasan, ali ne zato sto u njemu ima hiljadu pasa na malom prostoru - to nije tacno, naravno, vec zato sto je od tih hiljadu pasa bar trecina nekada nekom pripadala. a ti neki nisu smatrali da pripadanje znaci i odgovornost, te su izbegavali cipovanje, jer je to, bozemoj, pas za po kuci, pa im se sada ne moze uci u trag. kao sto samo deseti deo odgajivaca prijavljuje legla, kao sto je "greota" sterilizovati zivotinje i tako ukrug. a i donacija je sve manje, pa se treba izboriti.

Link to comment

Не желим више да се убеђујем, ни са онима који псе априори не воле ни са онима који ме уверавају да нисам у праву, да је све у реду, да их враћају тамо одакле су однешени, под условом да су преживели третман у азилу-казамату. Па ко ће нормалан у то да поверује. Данас, у недељу, скупљали су их, између осталог, и око Генекса. Узгред, да ли сте ИГДЕ прочитали нешто о јучерашњем скупу, да ли се ико огласио ( осим е-новина )? Тотална блокада медија!Ова тема није требало да третира само волим-не волим, штетни-нису штетни пси већ и циничне поступке људи од закона.Разлог за мој став је, између осталог, и ово:Случај први:у огласима на студију Б моја другарица-сапатница, једна од многих и ја смо објавиле слике штенаца са улице за удомљавање. За једног од њих јавио се човек из Борче, каже треба му за сестрића од 15 година. Али каже, нема пара за вакцину итд. Нас две пресрећне што ћемо да склонимо куче са улице, платимо чишћење, вакцину, превоз до Борче и џак хране. Приближава се време да пас добије ревакцину, зовемо га да однесемо куче код ветеринара ( и наравно, платимо вакцину )кад момак каже:" О, Меда је добро, знате, играо се стафордом од мог друга и јачи је од њега!"Ужас! Из најбоље намере смо га гурнули у руке балаваца да се стафорд вежба за клање! Случај други:моју другарицу и њеног пса мешанца средње величине приликом шетње стално напада ротвајлер. Власник ротвајлера каже: „Ма хебе ми се...ја се шетам од шест до осам а ти ми се склони са пута!“ Пре неколико дана дотични ротвајлер је удавио пекинезера а његову власницу повредио. Следећег дана је напао пса моје другарице али је она успела да га отргне, међутим и она је повређена. Отишла је у милицију да пријави, а милиционер јој је дословце рекао: „Зашто не кажете да вас је напао пас-луталица и да узмете 150 хиљада?“Милиција је новобеоградска, за све постоје сведоци.С овим престајем да учествујем у дискусији иако сам исту започела.

Link to comment

cinjenica je da zbog opste pomame za psima, iste imaju bar 60-70% onih kojima bi to trebalo zabraniti, i to bez obzira na rasu, poreklo, cenu. "reket" za opasne rase treba da bude jos veci, a kretanje takvih pasa strogo ograniceno na odredjene teritorije, jer tek medju vlasnicima tih pasa posebno preovladjuju mentolcine koje na taj nacin produzavaju sebi penis. neka se ne osete pogodjenim oni normalni ljudi sa takvim psima, puno ih poznajem, ali na zalost u manjini su. uvesti psiholosku proveru, potpisivanje ugovora sa gradom, veterinarskim sluzbama, redovne kontrole ponasanja pasa, stepena socijalizacije itd. to bi u startu odvratilo veliki deo vajnih ljubitelja pasa, a zapravo obicnih pomodara. kada se situacija na taj nacin koliko toliko normalizuje, popustiti stege. lako je traziti sva prava za psa, a misliti da je jedina obaveza pokupiti govno za njim, ili vakcinisati ga.

Edited by garoviks
Link to comment
  • 2 weeks later...

Na gradskoj televiziji u jutarnjem programu ide upravo jedna od najogavnijih kampanja još od vremena Milorada Komrakova. Govori se o saopštenju organizacije sa početka ovog topika. Voditeljka je dovela u goste tri gospođe iz tri različita udruženja, pri čemu nema predstavnika organizacije koja je objavila saopštenje. - Gospođo X, vi se bavite pitanjem zaštite životinja, šta vi mislite o ovom saopštenju?- Prvo, ovo što grad Beograd radi, to je fantastično.Druga gospođa nastavlja istim tempom. Treća takođe. Pitanja voditeljke su na liniji Tatjane Lenard. Sugestivno, uz formulacije, citiram: "a kako je moguće da pomenuta organizacija...:". "kako se dogodi da organizacija koja je od početka bude uključena u proces sada....""U Beogradu ima jako veliki broj udruženja koja se bave zaštitom životinja. Da li je zaista neophodno da ih bude toliko? Evo, da iznesem svoje mišljenje, stiče se utisak da je to jako unosan biznis, ili da ima mesta politizaciji. Ko će da popamti tolika imena udruženja?""Ja primećujem da se vas tri poprilično slažete, ali vidimo da imamo i udruženja koja drugačije razmišljaju"."Ima li pomaka u Beogradu po pitanju zaštite životinja, da zaključimo raspravu?" Odgovor : Fantastično. Voditeljka nastavlja: "Hajde da tako bude i nakon 6.5. ali vidimo da pojedinci podležu različitim interesima.""Idemo dalje, do opštine Surćin...."Iseliti one ljude sa prethodnih koliko spratova, pa pokušati spaliti odgovarajuće spratove. Studio B je zlo.

Edited by pacey defender
Link to comment

Evropska inicijativa 17 Sutra, 4. maja u 18h na Trgu Republike dođite na Protest protiv varvarske šinterske hajke na napuštene pse i njihove staratelje koju sprovode gradske vlasti, u organizaciji samostalnih građana (aktivista). Dođite u što većem broju, dovedite prijatelje, komšije, obavestite sve poznanike!ZA VAŠE ĆUTANJE PSI PLAĆAJU CENU!!!Sutra, 4. maja u 18h na Trgu Republike dođite na Protest protiv varvarske šinterske hajke na napuštene pse i njihove staratelje koju sprovode gradske vlasti, u organizaciji samostalnih građana (aktivista). Dođite u što većem broju, dovedite...Visualizza altro

post-5804-13360568890987.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...