Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

Dakle želeti nemati decu je najnormalnija stvar na svetu kojoj ne daj bože da se neko suprostavi, a ne voleti decu je dakle biti FREAK?
Da, jeste. I to nije ništa uvredljivo. Freak je prosto čudak. Sam sebe smatram čudakom (frikom) po nekim stvarima.
I Kako je ovo smešno čuti od nekoga ko je išao na moderaciju da plače. Posle svega što si napisao i posle svog zapomaganja, uzmi slobodno ovaj svoj post tj ovu izjavu i stavi je na vrh gomile gluposti koju si spomenuo. Ne znam samo sa kojim pravom. Pri tom, ko piše gluposti, taj je glup čovek, jel? Tako da si ljude koji ne razmišljaju kao ti nazvao ovde glupima. Sramota od jednog takvog moralnog čistunca.
To ja nisam rekao i to bi već bila uvreda. Ako pišeš gluposti, može, ali ne mora da znači da si glup. Mada bih imao puno moralno pravo da ga nazovem glupakom, jer je prvi počeo da vređa, baš kao i ti.
Link to comment
Veliki pozdrav svima od Letonskog para koji obilazi plitvička jezera sa bebčetom na leđima. Nešto mi nije delovalo da se muče. Uslikao - ja.
Jel voliš bandži džamping? Ili padobranstvo?
Link to comment
Prosto me to ni najmanje ne zanima, ne znam kako to drugačije da kažem. Volim decu, to je tačno, (a ko ne voli klince? daj baš da vidim takvog frika!) ali sasvim druga stvar je imati svoju decu.
Razlog? I, sta znaci uopste 'ne voleti malu decu', ako se to definise sa 'ne osecam emocije prema deci', onda definitno mogu sebe da ubrojim u to. Jos kada se doda da su deca do polaska u osnovnu skolu egocentricna (gledaju sve iz svoje perspektive). itd. A i mislim da takva sramezljivost potice iz sopstvene nostalgije za tim periodom zivota, nesto slicno kao i kada su svi na groblju tuzni jer ih sahrane podsecaju na sopstvenu konacnost.Naravno, cenim da je totalno drugaciji osecaj imati svoje dete i emocije prema njemu, ali to je vec stvar unutrasnjih poriva koji se genetski prenose sa generacije na generaciju.
Link to comment

Najjace mi je sto o potencijalnom roditeljstvu diskutuju dvadesetogodisnjaci, i to tako decidno, sa zacementiranim stavovima, kao da je sutra kraj sveta. To je otprilike kao kada bih ja izrazavao nevericu sto neki starac odabere da zivi u starackom domu umesto da sedi sam kuci.

Link to comment

Kako o kakvoj srazmezljivosti/slabosti na malu decu? 'Joj vidi ga mali/mala, sto je sladak/slatka', a zapravo predstavlja evociranje uspomena iz ranog detinjstva.

Link to comment
Kako o kakvoj srazmezljivosti/slabosti na malu decu? 'Joj vidi ga mali/mala, sto je sladak/slatka', a zapravo predstavlja evociranje uspomena iz ranog detinjstva.
Mislim da si pogrešno upotrebila reč. Sramežljivost je valjda stid.
Link to comment
Pa može ona da šalje šta god hoće, ja ću u procesu gajenja da zauzmem prostora koliko god mi se učini potrebnim i naravno isto ću rado prepustiti gospođi. Ako je njoj super da ona sve radi, a njemu takođe pa super, svi srećni. Ja sigurno neću dopustiti ženi da crnči i zajebava se sa bebom 24/07 dok ja radim "šta mi se radi". Zvuči patetično, znam, ali zaista tako razmišljam.
mislila sam na nase drustvo, nisam mislila na Nju. posto mi se cini da se parovi uglavnom slazu oko srazmere i nacina odgajanja dece, to nisam ni razmatrala kao podrucje sukoba.srecno sa zauzimanjem prostora, spremi se na lupanje banana (zavisi sta bi hteo da radis)
Link to comment
Mislim da si pogrešno upotrebila reč. Sramežljivost je valjda stid.
Stvarno? Dobro, valjda se iz konteksta vidi na sta sam mislila, na odredjene emocije nekih ljudi kada vide malu decu.
Link to comment
Nego, sad nesto razmisljam, zar Djilas ne dotira iznos do pune plate za vreme porodiljskog i nege deteta? Ako je tako, onda mi nije jasno zasto im je bilo isplativije da on uzme odsustvo. Jedino ako mu zena kad radi ima i neke dodatne prinadleznosti, za koje bi ostala uskracena za vreme odsustva.
Postoji maksimalni iznos, sto i nesto hiljada koji moze da se isplacuje, neke firme placaju ostatak do pune plate.
Link to comment

Milogled je imao pravo. Nisu pogledi na roditeljstvo i život uopšte isti u dvadesetim, tridesetim ili kasnije. Mislim, prirodno je da mlad čovek želi što bogatiji život sa ne mnogo obaveza (odsustvo tzv kolotečine). Kasnije, sve to prođe, nije više izazov, i promeni se ugao gledanja, i dalje redom dolazi se do želje za porodicom, decom, i na kraju unucima. Nekom se ni tada to ne nalazi na listi prioriteta, pa dobro, legitiman stav. Ne treba biti osetljiv, kad je već pokrenuta rasprava.

Link to comment
Milogled je imao pravo. Nisu pogledi na roditeljstvo i život uopšte isti u dvadesetim, tridesetim ili kasnije. Mislim, prirodno je da mlad čovek želi što bogatiji život sa ne mnogo obaveza (odsustvo tzv kolotečine). Kasnije, sve to prođe, nije više izazov, i promeni se ugao gledanja, i dalje redom dolazi se do želje za porodicom, decom, i na kraju unucima. Nekom se ni tada to ne nalazi na listi prioriteta, pa dobro, legitiman stav. Ne treba biti osetljiv, kad je već pokrenuta rasprava.
Mozda 'vole sve sto vole mladi'? Mislim da si u pravu sto se toga tice, ljudsko bice ima drugacija shvatanja sa 10, 20, 30, 40 ili 70 godina, ali, opet govoriti nekome ko ima izrazenu crtu samostalnosti u karakteru da ce pre ili kasnije zaliti za nekom odlukom, makar se ona ticala roditeljstva ... pa, ja mislim da nece. Da ne govorim da je bolji izbor i ne biti roditelj nego biti los roditelj.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...