Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

Ma ja ne bih nista, ako neko hoce da kaze, hoce, ako nece moze i da kaze da je to licni izbor. Onda ja napisem da je to suplja prica, a na to meni npr kazu da sam netolerantan i sve ok :)
Koji je tvoj odgovor na pitanje zasto zelis da imas decu?
Link to comment
Nego, sad nesto razmisljam, zar Djilas ne dotira iznos do pune plate za vreme porodiljskog i nege deteta? Ako je tako, onda mi nije jasno zasto im je bilo isplativije da on uzme odsustvo. Jedino ako mu zena kad radi ima i neke dodatne prinadleznosti, za koje bi ostala uskracena za vreme odsustva.
te pare ne dolaze na vreme. meni nista nije leglo jos uvek, ni od socijalnog (65% ili 70%, ne znam), ni ostatak od grada, tako da ne treba uzimati to u obzir kao prihod. ostadoh s nula para kad su me oterali na bolovanje.
Link to comment
Imam utisak da pojedinim osobama koje implicitno ne zele decu nesto fali u zivotu i da onda ulazu neku vrstu protesta okolini tom svojom odlukom, donoseci neke besmislene zivotne odluke.Imam par takvih primera medju najblizom rodbinom i gledam kako im prolazi zivot uzalud i kako rade upravo neke besmislene stvari.
Npr, Kianu Rivs, njemu sigurno fali nešto u životu. Ma sigurno se nije oženio iz protestatm.Koja gomila gluposti na jednom mestu.Nekog to prosto privlači, a nekog boli ona stvar za decu. Lično nikad nisam maštao o tome da budem roditelj ili da osnujem porodicu, to mi je uvek bilo nekako bezveze. Uvek sam želeo da u životu vidim i proputujem što više, da se ne zaustavljam na jednom mestu, da mi život ne bude kolotečina. Kad se malo dublje udubim, ono što sam naveo (svet kao shithole itd.) jesu razlozi protiv, ali oni možda ne bi bili dovoljni kad bi postojao makar jedan razlog za, a ja takav razlog ne vidim. Prosto me to ni najmanje ne zanima, ne znam kako to drugačije da kažem. Volim decu, to je tačno, (a ko ne voli klince? daj baš da vidim takvog frika!) ali sasvim druga stvar je imati svoju decu. Edited by Bakemono
Link to comment
i oni su necija decanije tacno, iz mog posmatrackog iskustva petnaestomesecne trudnice. na svakom koraku ocu se salje poruka da nema sta da trazi u tom procesu gajenja deteta. htedoh da otvorim temu za oceve na porodici i deci, da i njih-vas cujemo.
+1 primetila. i svi zadovoljni. otac mora da bude bash zainteresovan. a ako nije, nikom nije chudno.
Link to comment

a neretko se ima čuti i ona priča kako očevi jadni ne umeju da menjaju pelene i tako to, bi oni jadni ali šta mogu kad to majke umeju prirodno i instiktivno a oni moraju da uče i vežbaju, ako baš oćea ako neće, pa nema ni veze kad im nije urođenomislim, :lolol::isuse:

Link to comment
ali zashto? kao da ljudi koji imaju, imaju sve iz nekih suvislih razloga koji mogu da se romanizuju i ekranizuju i odma da idu u lektiru koliko su dobri, a ljudi koji nemaju - sve neshto bezveze i nedovoljno, pa sad da moraju da dodatno objasne, ali da bash bude upechatljivo i da nam se svidi?
vala bašbwt neko reče, "kako ti to voliš svoje sestriće a nećeš da imaš svoju?!"pa, sasvim je jedna priča voleti decu generalno, a sasvim druga priča želeti imati svoju
Link to comment
Kad se malo dublje udubim, ono što sam naveo (svet kao shithole itd.) jesu razlozi protiv, ali oni možda ne bi bili dovoljni kad bi postojao makar jedan razlog za, a ja takav razlog ne vidim.
jedan par nasmejanih decijih ociju, dupli je razlog za.one ne mare za svet koji nije po meri njihovog tate, ni za to sto je tata imao tesko odrastanje.Ti ces biti jedini svet koji njih zanima i koji njima treba.
Link to comment
jedan par nasmejanih decijih ociju, dupli je razlog za.one ne mare za svet koji nije po meri njihovog tate, ni za to sto je tata imao tesko odrastanje.Ti ces biti jedini svet koji njih zanima i koji njima treba.
moguce je da je i to ono sto chini zadatak tezim i, mozda, neprivlachnijim, u tom smislu imanja. vishe nego sto chovek zeli/moze da podnese?
Link to comment
moguce je da je i to ono sto chini zadatak tezim i, mozda, neprivlachnijim, u tom smislu imanja. vishe nego sto chovek zeli/moze da podnese?
Pronalazim se u ovome što si napisala.
Link to comment
Meni lici na Masone
I meni.
Koji je tvoj odgovor na pitanje zasto zelis da imas decu?
Pa sta da ti kazem, cuo sam da tako treba :D
Npr, Kianu Rivs, njemu sigurno fali nešto u životu. Ma sigurno se nije oženio iz protestatm.
Ako je neko glumac, ne znaci da mu nista ne fali u zivotu, onako generalno. Inace nisi morao da ides do Matrix-a, mogao si da spomenes npr Tozovca :D
Koja gomila gluposti na jednom mestu.
Hajde malo tolerancije prema drugacijem misljenju. :)
Nekog to prosto privlači, a nekog boli ona stvar za decu. Lično nikad nisam maštao o tome da budem roditelj ili da osnujem porodicu, to mi je uvek bilo nekako bezveze. Uvek sam želeo da u životu vidim i proputujem što više, da se ne zaustavljam na jednom mestu, da mi život ne bude kolotečina.
Drago mi je da si ovo pomenuo i verujem da dosta ljudi ovako misli, medjutim ne bih se slozio, imanje ili neimanje porodice i dece nema nikakve veze sa zivotnom kolotecinom. Sa decom se moze jako lepo putovati i uzivati u tim putovanjima lepse nego da ides sam. Govorim o tzv srednjem dobu, kada mladost prodje. Zivot sa decom je jedna divna avantura i ne bi trebalo da se posmatra kao bilo kakvo odricanje. Kiano Rivz ili Dzordz Kluni, su u stvari retki izuzeci, cak i medju tom bransom ljudi, tj mnogi umetnici su ostvarili sjajne karijere paraleno uz roditeljstvo, ili naucnici, sportisti... Prema tome misljenje da sa decom dolazi neka kolotecina je apsolutno netacno. Cak sta vise mislim da je bez dece ta kolotecina daleko vise moguca. Ja predpostavljam da si ti neki mlad covek, pa mozda nisi svestan kakva moze biti kolotecina jendog prosecnog coveka sredinom cetrdesetih i zivotu bez porodice.
Kad se malo dublje udubim, ono što sam naveo (svet kao shithole itd.) jesu razlozi protiv, ali oni možda ne bi bili dovoljni kad bi postojao makar jedan razlog za, a ja takav razlog ne vidim. Prosto me to ni najmanje ne zanima, ne znam kako to drugačije da kažem. Volim decu, to je tačno, (a ko ne voli klince? daj baš da vidim takvog frika!) ali sasvim druga stvar je imati svoju decu.
Ovo ce ostati zagonetka za mene, volim decu, ali je sasvim druga stvar imati svoju. Mislim da opasno gresis, nije to nikakva druga stvar...
Link to comment
Pronalazim se u ovome što si napisala.
meni je to sasvim prirodno, da se chovek zapitkuje i ischudjava nad tom svojom apsolutnom neophodnoshcu, chak i kad vec ima dete. a i kad nema. ja tu kosmichku odgovornost obavljam skoro mehanichki, bez razmishljanja. a kad razmishljam, strashno mi je, zato sto znam da ima situacija kojima sam apsolutno nedorasla, sasvim nezavisno od svojih kompetencija, ovih i onih...edip. da se razumemo, to nema nikakve veze sa volenjem, svoje ili tudje dece. Edited by thermal bug
Link to comment
nije tacno, iz mog posmatrackog iskustva petnaestomesecne trudnice. na svakom koraku ocu se salje poruka da nema sta da trazi u tom procesu gajenja deteta. htedoh da otvorim temu za oceve na porodici i deci, da i njih-vas cujemo.
Pa može ona da šalje šta god hoće, ja ću u procesu gajenja da zauzmem prostora koliko god mi se učini potrebnim i naravno isto ću rado prepustiti gospođi. Ako je njoj super da ona sve radi, a njemu takođe pa super, svi srećni. Ja sigurno neću dopustiti ženi da crnči i zajebava se sa bebom 24/07 dok ja radim "šta mi se radi". Zvuči patetično, znam, ali zaista tako razmišljam.
(a ko ne voli klince? daj baš da vidim takvog frika!)
Dakle želeti nemati decu je najnormalnija stvar na svetu kojoj ne daj bože da se neko suprostavi, a ne voleti decu je dakle biti FREAK? Kako je to tanka linija, skoro koliko je i paradoksalna tvrdnja. I Kako je ovo smešno čuti od nekoga ko je išao na moderaciju da plače. Posle svega što si napisao i posle svog zapomaganja, uzmi slobodno ovaj svoj post tj ovu izjavu i stavi je na vrh gomile gluposti koju si spomenuo. Ne znam samo sa kojim pravom. Pri tom, ko piše gluposti, taj je glup čovek, jel? Tako da si ljude koji ne razmišljaju kao ti nazvao ovde glupima. Sramota od jednog takvog moralnog čistunca.
Link to comment
Drago mi je da si ovo pomenuo i verujem da dosta ljudi ovako misli, medjutim ne bih se slozio, imanje ili neimanje porodice i dece nema nikakve veze sa zivotnom kolotecinom. Sa decom se moze jako lepo putovati i uzivati u tim putovanjima lepse nego da ides sam. Govorim o tzv srednjem dobu, kada mladost prodje. Zivot sa decom je jedna divna avantura i ne bi trebalo da se posmatra kao bilo kakvo odricanje. Kiano Rivz ili Dzordz Kluni, su u stvari retki izuzeci, cak i medju tom bransom ljudi, tj mnogi umetnici su ostvarili sjajne karijere paraleno uz roditeljstvo, ili naucnici, sportisti... Prema tome misljenje da sa decom dolazi neka kolotecina je apsolutno netacno. Cak sta vise mislim da je bez dece ta kolotecina daleko vise moguca. Ja predpostavljam da si ti neki mlad covek, pa mozda nisi svestan kakva moze biti kolotecina jendog prosecnog coveka sredinom cetrdesetih i zivotu bez porodice.Ovo ce ostati zagonetka za mene, volim decu, ali je sasvim druga stvar imati svoju. Mislim da opasno gresis, nije to nikakva druga stvar...
Pa OK, i za mene će ostati zagonetka kako ti želiš decu. Prosto smo drugačiji.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...