Jump to content
IGNORED

Tabloidi u Srbiji


Eraserhead

Recommended Posts

  • Replies 750
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • Turnbull

    29

  • Filipenko

    25

  • salerokada

    23

Naziv sela potiče od naziva reka u ovom kraju. Od reke Lešnice, koja protiče kroz selo i reke Jadra, po kojoj je cela oblast dobila ime, pa se ili navodi kao Jadranska (po stanovnicima Jadra Jadranima) ili kao Jadarska (po reci Jadru).

Link to comment
Naziv sela potiče od naziva reka u ovom kraju. Od reke Lešnice, koja protiče kroz selo i reke Jadra, po kojoj je cela oblast dobila ime, pa se ili navodi kao Jadranska (po stanovnicima Jadra Jadranima) ili kao Jadarska (po reci Jadru).
Ako je verovati Politici, ipak je Jadranska.
У ствари, цела та област се по истоименој реци зове Јадар, па је сваки житељ тог краја Јадранин, а придев од њега изведен је јадрански. Тако је и са Лешницом где и на регионалном путу на жутој табли која означава име места црним словима пише, прво ћирилицом а потом и латиницом!?, Јадранска Лешница. Само што ми слабо читамо а и кад читамо често прочитамо оно што ми мислимо да пише и онако како видимо а не оно што заиста пише. Под тим именом се одвајкада налази у књигама Шабачко-ваљевске епархије и Мачванског округа – и у црквеним и у државним.
Link to comment

Moji su s caletove strane iz tih krajeva, nikad nisam cuo da za Lešnicu kazu bilo sta osim Lešnica. Al' kako god se zvali, nadam se da će makar da poprave puteve, jer ono zadnji put što sam video je sačuvaj Bože od rupčaga.

Link to comment

Izgleda da postoje dve Lešnice jedna blizu druge: "Lešnica", poštanski broj 15307, i ova čudna "Jadranska Lešnica" pošta 15308.Sećam se da je osamdesetih godina bila Jadranska, kad sam gledao karte tog kraja.Kada i kako je (i da li je) Jadarska postalo Jadranska, pitanje je za istoričare i lingviste.

Link to comment
Izgleda da postoje dve Lešnice jedna blizu druge: "Lešnica", poštanski broj 15307, i ova čudna "Jadranska Lešnica" pošta 15308.Sećam se da je osamdesetih godina bila Jadranska, kad sam gledao karte tog kraja.Kada i kako je (i da li je) Jadarska postalo Jadranska, pitanje je za istoričare i lingviste.
I moj deda je iz tog kraja, odnosno iz te druge Lesnice pa da razjasnim :)Imas Lesnicu 15307 koja je vece mesto (5-6 hiljada stanovnika) ona je na putu Sabac - Loznica i ovu Jadransku, manju, kojoj je dodato Jadranska (verovatno) da bi se razlikovala i nalazi se na Ceru. Cini mi se da je Cotric iz SPO iz Jadranske Lesnice.
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
http://www.blic.rs/Z...ijem-Vilijamsomako obrisu:Naša manekenka Isidora Kuzmanović, model agencije „Model skauting ofis“, nastupila je u „Rojal Albert holu“ s Robijem Vilijamsom na muzičkoj manifestaciji na kojoj je počasni gost bila kraljica Viktorija.Poznati pevač izveo je numeru „Different“, a u spotu za tu pesmu glumi i naša Isidora. - To je kraljevski šou, a kraljica nas je počastvovala svojim prisustvom. Ona je bila ta na koju sam se fokusirala po izlasku na scenu, pokušavajući da bliže vidim njen izraz lica - kaže Isidora za „Blic“. Edited by Parsons
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...