Jump to content
IGNORED

Twee(ster) i ini šarmantni lofi


palfoot

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
On 20.12.2021. at 20:56, kurdi said:

bas pre par dana sam slusao Plavi Pepermint  i slucajno oktrio na netu neki koncert (za Maju) iz 98. nikada mi nije ni palo na pamet da trazim da li ima snimaka pored albuma.

 

2 edita odjednom(!):

 

prvo, jebote, dali nikada niusam pustio ove spotove, ne pustam spotove generalno, ili sam izlapeo, jesam, ali iznendadio sam se da na basu vidim legendarnog gitaristu tornado ptica. on nije na labumu svirao kolko se secam...

 

a drugo, mnogo zesce otkrice... svakih par godina mi padne na pamet da pokusam opet da nadjem rap uratke bubnjara simija (profa uzo da proziva), i nikada ne uspem... sad vidim da je on kacio PP te nadjoh i njega.

dobro da sam na vreme video ovo, bolye da vidim na ovaj sveti dan za tebe i plafuta.

zajebava, se. pusim, i pijem. ne drogiram. jebiga.

 

mislim da smo crna sisa (verovatno ce videt ovo i pricati o tim danima srece, i pomoci mi u rekonstrukciji.  ne umem da tagujem) i ja upoznali pedju 2006., mislim/ja sjecam se, se.  hristoludilo je bio prvi kontakt, i najveci fan. i jos jedan forumas i muzicar.

 

tornado ptice, mislim da sam ukacio jednom uzivo, to je ognjenka i nesto od pressinga, verovatno kraka.

 

kad smo na ovoj temi, ima taj super malisin-supermint omaz plavom pepermintu.

+ minstrelu.

divan covek je m.

 

 

 

e_ pa razlog sto sam se prosrao je, tnx za taj koncert iz '98.

Edited by holden kolfild
  • +1 1
Link to comment

hvala za ovo malisino... bilo bi lepo da neko (malisa) digitalizuje snimke sindrom ch. b. (gospodin ko ne slusa poruke te prirode...), ja imam neku drndavu kasetu samo.

 

tornado price na albumu (kaseta u izdanju automatika) su ognjenka, kraka, vlada rac, nesa pejovic i neki bubnjar pedja ilic, ne znam ko je to.

ali ja se nekako secam da je uzivo bilo jos nekih zenskih vokala... i cini mise da je to sve bilo ranije, a da je album izasao kada bend verovatno vise nije ni postojao.

od muzike se secam samo obrade true faith.

 

pedju pepermint nisam nikada upoznao, ne znam ko je covek. snimke mi je dao shimi (bubnjar) na kaseti jos 97 rekao bih, posle sam se iznenadio kada sam slucajno otkrio cd izdanje. pricali smo cini mi se o tome ovde sa crnom sisom.

Link to comment

Tornado ptice su imale samo jedan koncert u atrijumu SKC-a i to sa gudačima, ako se dobro sećam. Nisam bio prisutan.

Jedna osoba iz tog benda je bila prilično iznenađena da neko ko nije iz kruga poznanika uopšte zna za bend i da čak voli album.

 

e. Evo albuma na YT

Edited by Malkmus
Link to comment
1 hour ago, Malkmus said:

Tornado ptice su imale samo jedan koncert u atrijumu SKC-a i to sa gudačima, ako se dobro sećam. Nisam bio prisutan.

Jedna osoba iz tog benda je bila prilično iznenađena da neko ko nije iz kruga poznanika uopšte zna za bend i da čak voli album.

 

e. Evo albuma na YT

hm, zbunio si me na trenutak, a i ja sam pobrkao hronologiju... sada mi discogs malo razjasnjava.... mada je secanje i dalje mutno...

to u skc-u mislim da nisam gledao...

secam se nekako scene sa ognjenkom kod londona, kasno neke noci posle necega, i price o true faith...

s druge strane prilicno sam siguran da sam gledao neki koncert na kojem su pevale ana zunic i biljana milenovic, sto je izgleda bilo posle a ne pre albuma.

nemam nikakvu ideju gde je to moglo biti... mozda npr u bozidarcu...

znao sam da se nekako moje secanje na bend ne poklapa sa onim sto pise na ovoj kaseti ciji je omot vladavsnarod sad okacio, a i ja pre sat vremena drzao u ruci.

ne znam na koga se odnosi ovo "neko ko nije iz kruga poznanika"... ako na mene, moracu da razocaram, posto ja za bend znam zahvaljujuci poznanstvima :D

Link to comment

Jeste, čitao sam i ja o tom drugom koncertu, za koji sam mislio da ne postoji (možda od tebe?).

Ovog u SKC-u se sećam zbog toga što mi je bilo žao što neću ići. Najavljivali su ga na Ritmu u sredu, tada već kod Živane na B92, tamo su im bili i na godišnjoj listi, ali sa Dear Prudence.

 

Ja sam krug nepoznanika, osoba bila prilično iznenađena da neko to voli, ima kasetu, sluša je i tako to.

Link to comment

postoji jos jedna mogucnost... posto se ne secam nista osim toga da sam video anu i i biljanu (koje ne znam, sad sam procitao imena na discogsu) u paru na sceni.... mozda su gostovale kao "pevacice tornado ptica" na koncertu nekog drugog benda... npr darkvuda ili kkn.

ja 95/6 nisam ziveo u srbiji, tako da je moguce da sam upao u pricu na trenutak u nekom trenutku i (posle) pobrkao stvari.

Link to comment
  • 3 weeks later...

 

nije toliko kul kao stvari koje ste nedavno postovali, ali i dalje poprilično solidan indi pop, na momente vrlo tweeast. večeras ih slušao u kc gradu. ova im je najtugaljivija pa spešl points zvog toga. inače da, kao i većina stvari iz srodne niše, pesme i aranžmani su im vrlo sejmi sejmi.

onaj kc grad treba zapaliti, po mogućnosti tihom vatricom na club mateu, :D nit klub,nit kafić. ne znam da li mi je ikad prijao bilo koji koncert tamo, ne valja ništa, od skrnavog ozvucenja preko ton majstora koji se obreo u devetom krugu tonskog pakla, vokala koji poglavito ne mogu zvučati odsečenije od instrumentacije, konfiguracije stub kluba, šanka koji paralelno naleže uz stejdž, nagurane publike koja se trudi da nesto čuje, u najgorem slučaju toliko nagurane i raspričane da se u potpunosti zaboravi i razlog zašto se neko tamo uputio na prvom mestu, ako je muzički motiv uopšte bio presudan, i celih deset ljudi koji mogu da navijaju za svoj omiljeni domaci bend u prvom redu.

pure masochism galore. :ph34r:

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

palfoote, jesi otkrio vec ove koji mi se sunjaju vec par godina po hddovima, a nikako da ih poslusam kako valja?

 

 

+

 

 

+

 

 

+

 

 

recima izvesnog josea pedragose diaza od pre dve nedelje>

Others amazing Song,perfect for a raining day, morrissey loves this banda,I,m sure
 
i ja loves this banda :fantom:

 

+

 

 

Edited by holden kolfild
setio se da je hermetico rekao da moram sve po padezima, jbg.
  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...