Jump to content
IGNORED

Pojam "urbano"


jaja_s_paprikama

Recommended Posts

ne verujem da je i u to vreme bilo nista manje "dosljaka" iz provincije

 

pa evo, ovo nikako nije tacno. u to vreme beograd je imao jedan normalan demografski prirastaj kakav ima glavni grad zemlje od dvadesetak miliona. ono sto se zatim desilo, u devedesetim, je daleko od normalnog...

Link to comment
  • Replies 783
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    49

  • ToniAdams

    46

  • Аврам Гојић

    43

  • Caligula

    38

pa evo, ovo nikako nije tacno. u to vreme beograd je imao jedan normalan demografski prirastaj kakav ima glavni grad zemlje od dvadesetak miliona. ono sto se zatim desilo, u devedesetim, je daleko od normalnog...

 

Ok, ali nije da ranije nije bilo i vecih lomova. Samo 50 godina pre toga bejase 2.sv. rat, a pre toga jos mnogo nekih ratova koji su odnosili/donosili ljude ovamo i znacajno menjali kako izgled tako i zivot grada.

Link to comment

evo, npr, pogledaj fb92, tamo ih je pola (o jbt, sad ce da mi se javi neko da kaze da on nije :isuse: ) ostalo u 90ima, i tolerancija im sa nekom naknadnom pamecu znaci da moras da volis albance i hrvate, ali slobodno mozes da se izdrkavas nad nebeogradjanima ili nevojvodjanima. o srbima iz bosne mozes da kazes bukvalno sve, bez ikakvih konsekvenci.

eh, da je samo tamo
Link to comment

Ok, ali nije da ranije nije bilo i vecih lomova. Samo 50 godina pre toga bejase 2.sv. rat, a pre toga jos mnogo nekih ratova koji su odnosili/donosili ljude ovamo i znacajno menjali kako izgled tako i zivot grada.

 

pa nigde ne kazem da nije tako, samo govorim i da je i tih devedesetih znacajno promenjena demografska struktura beograda, za vrlo kratko vreme.

Link to comment

pa evo, ovo nikako nije tacno. u to vreme beograd je imao jedan normalan demografski prirastaj kakav ima glavni grad zemlje od dvadesetak miliona. ono sto se zatim desilo, u devedesetim, je daleko od normalnog...

u devedesetim je iz beograda jako puno ljudi otislo, kad se samo setim onih autobusa za budimpestu sa slavije.. deluje mi da je to mnogo vise uticalo na promenu atmosfere u gradu nego to sto su neki drugi dosli...jos kad uracunas i sveopste nenormalne okolnosti, opstu bedu i rat u najavi, ma nema svrhe ni porediti sa situacijom ni pre ni posle

Link to comment

Ako je topik "Pojam <<urbano>>", a diskusija isključivo o Beogradu, sa slučajnim izletima ka Vojvodini, da li je poslednjih xy (preko trideset, rekla bih) strana rezultat trejlera "Beograd - život ili smrt" ili se pojam urbanog vezuje isključivo za Beograd?

Link to comment

bio sam metalac, ali malo kasnije. ali, npr, tada nisam sreo recimo nijednog pankerakoji je bio levicar, anarhija im je svima znacila da nema pandura pa da mogu da lome pivske flase. jedino su skinski imali nesto nalik na ideologiju, mada su i oni, na srecu, u 90% slucajeva bili pozeri.

 

aha, znaci nisi propratio ovaj period 85-87 mozda i ranije koju godinu? ja sam bio klinac, ali bas bas klinac kada sam poceo da se druzim sa celom tom ekipom starijih metalaca. [nisam slusao metal] tada nisam vidjao pankere ili skinse, pogotovo skinse. takodje, i ovoga ne mogu da se setim. da li su se pankeri skupljali tada kod dragstora ili mozda koju godinu kasnije? no, ja sam sa 12 godina [sada mi kaze keva jos i pre jer se seca da ju je vuk bojovic non-stop zvao zato sto preskacem ogradu od zoo vrta] ali neka bude 12 godina. upoznao stariju ekipu hevi metalaca na kalisu. prihvatili me, iako mnogo stariji od mene, cak su mi i dali nick 'mrvica'  ^_^ bilo je svacega tu. cak su bili i opasni momci, ali mi se sve nekako cini da je postojalo nekakvo zdravo rastojanje. nisu se tukli zbog gluposti, morao je da bude debeli razlog za tako nesto. iako su se svi plasili jednog lika, taj je bio opasan samo u slucaju da postoji razlog. takodje se ne secam bilo kakve grupne tuce. naravno, sve ce ovo da se rasprsi u paramparcad priblizavanju 90-ih. eto, ja sam prvi put cuo za rec 'tolerancija' na b92 televiziji, bas je ta maja imala dzingl neki sa saksijom ako se neko seca. 

Link to comment

Ako je topik "Pojam <<urbano>>", a diskusija isključivo o Beogradu, sa slučajnim izletima ka Vojvodini, da li je poslednjih xy (preko trideset, rekla bih) strana rezultat trejlera "Beograd - život ili smrt" ili se pojam urbanog vezuje isključivo za Beograd?

 

Е, Милка, топић о урбаности је међу ситнијим стварима, кад се погледа на шта све Београд полаже право да има монопол.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...