Jump to content
IGNORED

Pojam "urbano"


jaja_s_paprikama

Recommended Posts

ne verujem ti -_-

 

bez zezanja, ne govorim ja o tebi licno ovde, vec o zeitgeistu. malo je bilo razumevanja i tolerancije 80ih i kasnije. npr, suprotno danasnjim shvatanjima, pankeri uopste nisu bili nekakvi levicari, barem u beogradu. tukli su hipike. i tukli su se sa metalcima. sminkeri su bili isfolirana bagra, a zajedno sa ostalim tzv alternativcima su bili snobovi koji mrze seljake. a seljaci su bili svi sa drugacijim akcentom. to je bio kao neki alternativni, bolji deo scene. ali eto, posle su mnogo gori preuzeli stafetu, pa ih idealizujemo.

 

dzabe si promenio nick, ostao si budaletina.

 

ti si rekao šta bi pola foruma uradilo, nisi govorio o duhu vremena.

da te podsetim, rekao si da bi pola foruma aplaudiralo maji da je mrškala ljude iz beograda pre 20 godina.

 

a i da jesi govorio o duhu vremena: ovaj forum ni danas ne reprezentuje duh vremena pa (ako hoćeš da održiš tu tvoju '94. analogiju) ne možeš da pođeš od toga da bi '94. bio takav.

 

da si govorio o duhu vremena, uopšte ne bih reagovala. reagovala sam samo na uvlačenje u blato u kojem nisam bila. prosto nisam i boli me ćoše je l veruješ

Edited by gagorder
Link to comment
  • Replies 783
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    49

  • ToniAdams

    46

  • Аврам Гојић

    43

  • Caligula

    38

odakle ti ovaj kroki? iz Beograda? iskarikirano skroz a i nikad cuo za ovu pricu o akcentu.

ajd lancia opricaj ti nesto od te eitiz atmosfere.

o akcentu naravno nije bilo govora u krugu dvojke, to mozda u onim nekim prigradskim naseljima gde se gaji kiseli kupus na terasi. :biki:

Link to comment

(sad miraleme ti izvučeš iz '95. juče ste došli pogleda tupih, i već ste gazde i pravite lom, za vas ovde mesta nema, i neće biti, nikad u gradu mom i shit hits the fan)

 

Link to comment

odakle ti ovaj kroki? iz Beograda? iskarikirano skroz a i nikad cuo za ovu pricu o akcentu.

 

 

Jedino je tačno da su metalci najebavali.

izgleda da je u vasem carstvu carovalo drugarstvo.

 

ti si rekao šta bi pola foruma uradilo, nisi govorio o duhu vremena.

da te podsetim, rekao si da bi pola foruma aplaudiralo maji da je mrškala ljude iz beograda pre 20 godina.

 

a i da jesi govorio o duhu vremena: ovaj forum ni danas ne reprezentuje duh vremena pa (ako hoćeš da održiš tu tvoju '94. analogiju) ne možeš da pođeš od toga da bi '94. bio takav.

 

da si govorio o duhu vremena, uopšte ne bih reagovala. reagovala sam samo na uvlačenje u blato u kojem nisam bila. prosto nisam i boli me ćoše je l veruješ

a sto ti sve bukvalno shvatas? poenta je da smo pre 20 (and beyond) godina bili mnogo manje tolerantni, nego sto sad (tvrdimo da) jesmo. nisam rekao da ste ti, leia i lancia terali crnce da se penju na drvo i beru banane, ili nesto u tom pravcu. i sto si toliko nadrkana?

Link to comment

rurban si prilicno. 

ne, ruralan sam. sisao sam sa planine i doneo rasizam i blato u tvoju palanku. u kojoj je i inace blato do kolena, ali ti i ne primecujes da se valjas u njemu.

Link to comment

Meni najjace sto se takvi, kad odu negde napolje, obzirom da osim par slovenaca sto znaju za splavove niko zivi nije cuo za bgd (a za cavketa svakako niko nije cuo) obicno onda pohvale kako dolaze iz grada od preko dva miliona stanovnika.

Link to comment

a sto ti sve bukvalno shvatas? poenta je da smo pre 20 (and beyond) godina bili mnogo manje tolerantni, nego sto sad (tvrdimo da) jesmo. nisam rekao da ste ti, leia i lancia terali crnce da se penju na drvo i beru banane, ili nesto u tom pravcu. i sto si toliko nadrkana?

drvo banane je nisko. terali smo ih da nam skidaju kokos za koktele.

 

sto volis da pricas o osamdestim, cudo jedno. tad si mogao samo da se potuces oko klikera i slicica, kakvi crni pankeri i akcenti.

Link to comment

miralem, pitanje za tebe, da li si pripadao jednoj od tih grupacija, ili si sve propratio sa strane? mislim na period 85-87. ako hoces da kazes, koliko si imao godina tada, u tom periodu, ako si bio stariji, onda nek se granica 85 pomeri jos dve godine nazad. 

Link to comment

 

sto volis da pricas o osamdestim, cudo jedno. tad si mogao samo da se potuces oko klikera i slicica, kakvi crni pankeri i akcenti.

pa kad nece da prica onaj ko je doziveo taj svecki beograd, moramo mi deca da improvizujemo.

moguce da je kraj 80tih kad smo mileram i ja bili skoro pa svesna bica vec bio dekadencija i bleda senka svog onog hajpa iz 83..

hihi seca se neko onih farmerki pop84 :)

Link to comment

pa kad nece da prica onaj ko je doziveo taj svecki beograd, moramo mi deca da improvizujemo.

moguce da je kraj 80tih kad smo mileram i ja bili skoro pa svesna bica vec bio dekadencija i bleda senka svog onog hajpa iz 83..

hihi seca se neko onih farmerki pop84 :)

Kakav crni svecki te nasao, pet-sest mesta za izlazenje sa dobrom svirkom, isto toliko kafancina, Pregled se cekao ispred americke citaonice a Novi Kvadrat se rezervisao na lokalnom kiosku. 3-4 dobre grupe i jos desetak u pokusaju (sto je mnogo vise nego danas, doduse). Da se ne lazemo, i to je bilo previse u odnosu na konzumente.

Jedino su ljudi bili otvoreniji, opusteniji - bolji u svakom smislu (ovo zaista nije za nikakvo razumno poredjenje, vremena su totalno razlicita)

Link to comment

Kakav crni svecki te nasao, pet-sest mesta za izlazenje sa dobrom svirkom, isto toliko kafancina, Pregled se cekao ispred americke citaonice a Novi Kvadrat se rezervisao na lokalnom kiosku. 3-4 dobre grupe i jos desetak u pokusaju (sto je mnogo vise nego danas, doduse). Da se ne lazemo, i to je bilo previse u odnosu na konzumente.

Jedino su ljudi bili otvoreniji, opusteniji - bolji u svakom smislu (ovo zaista nije za nikakvo razumno poredjenje, vremena su totalno razlicita)

ma nije mene snasao, nego prosto takva prica kruzi, urbana legenda iliti legenda o urbanosti...ne verujem da je i u to vreme bilo nista manje "dosljaka" iz provincije i sa akcentima i bez, samo nije bilo te ostrascenosti prema njima osim laganog snobizma koji je na kraju krajeva svojstven i drugim malim i relativno zatvorenim sredinama kakva je nasa.

ljudi su verujem bili opusteniji jer su i vremena bila bolja sto kazes, u smislu da je retko ko bio bas egzistencijalno ugrozen.

znaci move along, nothing to see here...zal za urbanoscu mu dodje kao neki izvitoperen zal za mlados'

 

od nekih hotspots u to vreme, meni bas nedostaje ona galerija sebastian, njihovi blokcici i olovke su mi obelezili predpubertet.

pa onda oni butici sto su se poceli otvarati kao alternativa kluzu i ateksu, onih par pored americke citaonice.

kosulje azzaro...komisioni...ludilo :lol:

eto kako je lako upasti u taj "to su bila vremena" mode...

i narodni muzej je radio...

Link to comment

miralem, pitanje za tebe, da li si pripadao jednoj od tih grupacija, ili si sve propratio sa strane? mislim na period 85-87. ako hoces da kazes, koliko si imao godina tada, u tom periodu, ako si bio stariji, onda nek se granica 85 pomeri jos dve godine nazad. 

bio sam metalac, ali malo kasnije. ali, npr, tada nisam sreo recimo nijednog pankerakoji je bio levicar, anarhija im je svima znacila da nema pandura pa da mogu da lome pivske flase. jedino su skinski imali nesto nalik na ideologiju, mada su i oni, na srecu, u 90% slucajeva bili pozeri.

 

Миралем је у периоду 85-87 припадао групацији црнаца.

i pedera!

 

Kakav crni svecki te nasao, pet-sest mesta za izlazenje sa dobrom svirkom, isto toliko kafancina, Pregled se cekao ispred americke citaonice a Novi Kvadrat se rezervisao na lokalnom kiosku. 3-4 dobre grupe i jos desetak u pokusaju (sto je mnogo vise nego danas, doduse). Da se ne lazemo, i to je bilo previse u odnosu na konzumente.

Jedino su ljudi bili otvoreniji, opusteniji - bolji u svakom smislu (ovo zaista nije za nikakvo razumno poredjenje, vremena su totalno razlicita)

niko ne spori da su bili bolji, uvek su bili bolji nego 90ih. i kasnije, nije tesko biti bolji od hipstera. ali svi ti dizelasi i staari lokalpatriotski beooogradjani urbanisti sto mrze seljake su iz neceg nastali. da je bg bio kosmpolitskija sredina ne bi ni oni isli u toliku krajnost. evo, npr, pogledaj fb92, tamo ih je pola (o jbt, sad ce da mi se javi neko da kaze da on nije :isuse: ) ostalo u 90ima, i tolerancija im sa nekom naknadnom pamecu znaci da moras da volis albance i hrvate, ali slobodno mozes da se izdrkavas nad nebeogradjanima ili nevojvodjanima. o srbima iz bosne mozes da kazes bukvalno sve, bez ikakvih konsekvenci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...