Jump to content
IGNORED

Pojam "urbano"


jaja_s_paprikama

Recommended Posts

  • Replies 783
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    49

  • ToniAdams

    46

  • Аврам Гојић

    43

  • Caligula

    38

e sad, ne preteruj. tu zalopojku za individualizmom jos nekako i mogu da shvatim donekle, samo sto nekako nisam bas sigurna da je pre 90tih beograd pucao od tolerancije prema razlicitosti i kiptao od alternativne kulture. uvek se buljilo u nekog ko hoda ulicom nestandardno obucen, na primer, u doba socializma i mnogo vise nego danas. kakvi su molim te alternativni nacini zivota postojali osim u tragovima i getoizirani. 3 pankera ispred skc-a, koji stoje sat dva pa odu kuci na maminu sarmu?

onu pricu da je beograd 80tih bio kao london moze da kupi samo neko ko je london video na crno-belom grundig tv-u.

upravo tako. beogradski urbanoid je popularna ugrozena vrsta, dakle lazni diverzitet as it gets. individualizam u reprezentaciji koji se sa autenticnim individualizmom se susrece iskljucivo u suzenju svesti. u svakom slucaju slaba osnova za pravljenje opstenarodnog fronta kontra individualizma.

 

-_-

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

sad će leia kojoj je beograd osamdesetih bio parkić, vrtić i radović da nam objasni neke stvari  :fantom:

tesan mi je ovaj grad! :biki:

 

zapravo tek sad ga volim, kad ne moram da zivim u njemu.

Link to comment

kad su dosli po urbane, nisam se bunio, jer nisam urban...

Kupuješ urbanluk ne shvatajući da je to stara dobra beogradska foliraža. Kritika sadržaja koji nisu bili u stanju napraviti. Cenio bih da je to kritika iznutra, Ovako ko zna koliko puta vidjena poza.

Link to comment

upravo tako. beogradski urbanoid je popularna ugrozena vrsta, dakle lazni diverzitet as it gets. individualizam u reprezentaciji koji se sa autenticnim individualizmom se susrece iskljucivo u suzenju svesti i slaba je osnova za pravljenje opstenarodnog fronta kontra individualizma.

 

-_-

 

 

e qratz naborao si mi mozak ovime, ko slalom, zakucah se u trecu kapiju

 

 

@Leia: prvo da vidimo sta je to individualizam :fantom:

 

hint: da li je to ono kada se razmazeno govno namaze bojom po licu i polugolo baulja gradom u drustvu marka II?

 

Pikaso bi rek'o "jok more!"

Edited by CowBoy
Link to comment

individualizam u reprezentaciji koji se sa autenticnim individualizmom se susrece iskljucivo u suzenju svesti. u svakom slucaju slaba osnova za pravljenje opstenarodnog fronta kontra individualizma.

 

ubuduće mi je ovo odgovor šta god me neko bude pitao  :fantom: 

Link to comment

e qratz naborao si mi mozak ovime, ko slalom, zakucah se u trecu kapiju

 

:lol::heart:

 

@Leia: prvo da vidimo sta je to individualizam :fantom:

 

hint: da li je to ono kada se razmazeno govno namaze bojom po licu i polugolo baulja gradom u drustvu marka II?

 

Pikaso bi rek'o "jok more!"

ipak dozvoli da ne mozemo znati sta bi pikaso rekao :)

 

ako mene pitas, ja nisam ni rekla da individualizam automatski stvara kvalitet. neko ce slobodu izrazavanja iskoristiti da se maze govnima, neko za nesto drugo, na individui je da osmisli i realizuje taj svoj koncept jelte...

sad sam rekla "koncept" i ugasila ga nacisto :(

Link to comment

ipak dozvoli da ne mozemo znati sta bi pikaso rekao :)

 

... posteno.

 

Individualizam koji je sam sebi cilj (u reprezentaciji, sto'b reko Darkatraktor) pocinje i zavrsava se na forsiranoj uglavnom fizickoj razlicitosti od okoline. Taj baja individualac™ je zavrsio sa individualizmom onog trenutka kada je sebi zadao svoj drustveni antipod. Ne moze se individualizam gajiti u odnosu na nesto.

 

Vecina individualaca koje znam (barem kako ja vidim individualizam) tu rec nikada nije vezivala za sebe.

Edited by CowBoy
Link to comment

samo da reknem kako leja zakucava na ovoj temi, i da se nadovezem!

 

ma kakva crna autoironija...
mene ono potseca na one babe skockane po modi iz njihove mladosti, sa pricom kako je najbolje bilo u doba marije terezije.
ljudi se prosto emotivno vezu za taj period kad su bili mladi i kul, i teraju kao da se svet zaustavio u tom trenutku.
sad sto je to vezivanje vise nalik stokholmskom sindromu kad je nasa generacija u pitanju, samo cini situaciju malo spooky umesto nostalgicnom.
pre 15tak godina zapravo jeste bilo na mestu patoloski mrzeti cecu i narodnjake i videti dizelase kao arhineprijatelje, folkoteke kao masovna gubilista gde umire urbanost, itd itd. dok je sad tako nesto prosto smesno i anahrono, niti smo pod sankcijama, niti nas nesto sprecava da putujemo/slusamo muziku kakvu hocemo na jednom od milion tv kanala, hipsteraj cveta (na kaubojev uzas), smokvice i supermarketi na sve strane...znaci ako hoces urbano dovoljno je da nataknes onaj hipsterski sesiric i spustis se u savamalu.
al dzaba, nema vise izazova, kao u nase vreme...during the waaaar...

upravo, zato i trejler deluje toliko iscaseno, a autorka zrela za ludaru. da je ovo snimljeno pre 20 godina, uz kkn i darkvud dab kao soundtrack (a protagonistkinja, naravno, bila 20 godina mladja), pola foruma bi se lozilo na... taj film. ili sta god da je. ovako sve lici na izlapelog starca koji uzvikuje "zivela komunisticka partija jugoslavije!", a usput je i iritantno.

 

e sad, ne preteruj. tu zalopojku za individualizmom jos nekako i mogu da shvatim donekle, samo sto nekako nisam bas sigurna da je pre 90tih beograd pucao od tolerancije prema razlicitosti i kiptao od alternativne kulture. uvek se buljilo u nekog ko hoda ulicom nestandardno obucen, na primer, u doba socializma i mnogo vise nego danas. kakvi su molim te alternativni nacini zivota postojali osim u tragovima i getoizirani. 3 pankera ispred skc-a, koji stoje sat dva pa odu kuci na maminu sarmu?
onu pricu da je beograd 80tih bio kao london moze da kupi samo neko ko je london video na crno-belom grundig tv-u.

tadasnji alternativni  individualizam je bio isti kao danasnji hipsterski- svi su na kraju zavrsavali uniformisani. ko je mogao nosio je martinke/ starke, 501, vijetnamku/ motorku. ko nije, nesto slicno tome. hodaju tri istovetno obucene individue i misle kako su razliciti od sviju i da je to neka pobuna.

Link to comment

pa ovo lici na dokumentarac o onom gandoru sto ganja zmiju nirdalu. samo je njeno ludilo uhvatilo spin jednog proslog vremena da ne kazem ideologiju jedne generacije.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...