Jump to content
IGNORED

Pojam "urbano"


jaja_s_paprikama

Recommended Posts

  • Replies 783
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    49

  • ToniAdams

    46

  • Аврам Гојић

    43

  • Caligula

    38

 

da je ovo snimljeno pre 20 godina, uz kkn i darkvud dab kao soundtrack (a protagonistkinja, naravno, bila 20 godina mladja), pola foruma bi se lozilo na... taj film.

 

 

 

i beg to differ. ni '94-te mi se ne bi dopadao uradak u kojem neko nekoga mrška iz grada u kojem živim.

Edited by gagorder
Link to comment

Kupuješ urbanluk ne shvatajući da je to stara dobra beogradska foliraža. Kritika sadržaja koji nisu bili u stanju napraviti. Cenio bih da je to kritika iznutra, Ovako ko zna koliko puta vidjena poza.

ti slusas bracu halid, a?

Link to comment

i beg to differ. ni '94-te mi se ne bi dopadao uradak u kojem neko nekoga mrška iz grada u kojem živim.

ne verujem ti -_-

 

bez zezanja, ne govorim ja o tebi licno ovde, vec o zeitgeistu. malo je bilo razumevanja i tolerancije 80ih i kasnije. npr, suprotno danasnjim shvatanjima, pankeri uopste nisu bili nekakvi levicari, barem u beogradu. tukli su hipike. i tukli su se sa metalcima. sminkeri su bili isfolirana bagra, a zajedno sa ostalim tzv alternativcima su bili snobovi koji mrze seljake. a seljaci su bili svi sa drugacijim akcentom. to je bio kao neki alternativni, bolji deo scene. ali eto, posle su mnogo gori preuzeli stafetu, pa ih idealizujemo.

 

dzabe si promenio nick, ostao si budaletina.

Link to comment

 

bez zezanja, ne govorim ja o tebi licno ovde, vec o zeitgeistu. malo je bilo razumevanja i tolerancije 80ih i kasnije. npr, suprotno danasnjim shvatanjima, pankeri uopste nisu bili nekakvi levicari, barem u beogradu. tukli su hipike. i tukli su se sa metalcima. sminkeri su bili isfolirana bagra, a zajedno sa ostalim tzv alternativcima su bili snobovi koji mrze seljake. a seljaci su bili svi sa drugacijim akcentom. to je bio kao neki alternativni, bolji deo scene. ali eto, posle su mnogo gori preuzeli stafetu, pa ih idealizujemo.

 

 

odakle ti ovaj kroki? iz Beograda? iskarikirano skroz a i nikad cuo za ovu pricu o akcentu.

Link to comment

odakle ti ovaj kroki? iz Beograda? iskarikirano skroz a i nikad cuo za ovu pricu o akcentu.

akcenat je dosao na tapet 90-ih, sa izbeglicama (sta oni imaju da pricaju bosanskim akcentom u bgd)

80-ih je bila muzika i oblacenje (kozne jakne na ranfle, koledzice sa belim carapama...)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...