Jump to content
IGNORED

Koji film da gledam (večeras)?


Molder

Recommended Posts

mislim da to bavljenje estetikom la počinje od colateral i onda se dobro razvlači preko drajva i nightcrawlera

ovo ispod su meni omiljeni iz la, ali se ne bave toliko estetikom grada, već je ona tu usput.

 

LA je grad film noira. A, bavljenje estetikom grada noira može da počinje samo u raznim teorijskim smerovima šta god to značilo. Može i autor koji subverzira noir na svoj način, poput Paula Schradera da razvija svoju estetiku, pa čak i da snimi film u Vašingtonu sa svojom estetikom LA-ja, koju je derivirao iz noira: The Walker (2007)...

 

Bilo kako bilo, priča o estetici LA je drugi naziv za napad na pravi film noir i celu njegovu tradiciju...

Link to comment

Hah brate...

 

To je tzv klasik. :D

 

Najjača je scena kad ga jure uz "Wild on the Streets", a on pobbegne ni manje ni više nego GSPom. :Hail:

Онда и Lords of Dogtown.

 

Мада, најпаметније би ти било да баталиш све те филмове и лепо одиграш GTA V.

Link to comment

LA je grad film noira. A, bavljenje estetikom grada noira može da počinje samo u raznim teorijskim smerovima šta god to značilo. Može i autor koji subverzira noir na svoj način, poput Paula Schradera da razvija svoju estetiku, pa čak i da snimi film u Vašingtonu sa svojom estetikom LA-ja, koju je derivirao iz noira: The Walker (2007)...

 

Bilo kako bilo, priča o estetici LA je drugi naziv za napad na pravi film noir i celu njegovu tradiciju...

nisam te razumeo, ali meni noari nisu za izučavanje grada.

nekako možda sekundarno. vidim da se pominje sunset, ali to je izučavanje industrije filma, što je opet jebiga u la. ali ja nekako ne smatram da je taj film dobar odgovor.

double indemnity i big sleep su koliko se sećam isto LA, ali ih namerno nisam stavljao. ne verujem da im je priča geografski vezana. sa druge strane white men cant jump ne mogu da zamislim nigde drugde nego u LA.

 

ne verujem da su tada filmovi pravljeni tako da geografija na njih ostavlja previliki značaj. prvi put da primećujem geografiju istorijski je kod hičkoka koji to ipak radi iz fazona.

kada vrtim u glavi, mislim da prvi put da je grad uticao u potpunosti na film je negde sa skorsejzijem. trevis bikl ne bio postojao drugde nego u njujorku koji je tada raspad od grada.

verovatno postoji i nesto od ranije, qli sada treba da uzvrtim u glavi sve filmove koje sam gledao.

al interesantno pitanje geografije i filmova

Edited by Ravanelli
Link to comment

dajte neki la situated film. 

 

gledao sam drive, nightcrawler, mullholland drive, probao collateral... 

 

kao što vidite, nije mi bitan žanr koliko bih da gledam ambijent.

 

zahvaljujem

 

 

Heat uvek!

 

Gledao sam ga opet 2 puta prosle nedelje..... zapravo, mogao bih svaki dan da ga gledam :)

Link to comment

auh koliko dobrih filmova na mojoj lestvici je u stvari vezano za los andjeles a jos nisam zivela u njemu. a tek sada ga sam tu, grad koji volim do srzi, moj grad, potpuno van svakog koncepta normalnog .... :)

 

evo jos nekih gde odise LA:

drive

speed :)

fast times in ridgemont high :)

mullholand drive - koji je btw. lynch posvetio preminuloj (poginula u saobracajnoj nesreci) bivsoj devojci keanu reevsa...navodno je lynch dobio inspiriciju o tom filmu upravo zahvaljujuci fasciniranoscu prema jennifer koja je u to vreme bila It devojka LA scene

crash

beverly hills cop

pa onaj sa hillbilly sa beverly hillsa

jackie brown

cellular

i jedan od mojih omiljenih the informers

Edited by mustang
Link to comment

gledao bi neki holivudski, pa recimo triler. uslovi

1. da ne smara

2. bez skrivenih poruka

3. da ne zaspim posle 15. min

 

hvala

 

gledao juče gone girl i bi mi ok

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...