Jump to content
IGNORED

OI u Londonu


stoka

Recommended Posts

Evo jedne sportsko-turističke teme, sa akcentom na razmatranju tehničkih aspekata odlaska u London na Olimpijske igre ovoga leta (od 27. jula do 12. avgusta). Pored sportskog, ovo će svakako biti i kulturno-muzički spektakl (najavljuje se veliki koncert u Hajd parku, biće i nastupa Stounsa, Makartnija, ponovo okupljene grupe Blur, itd.). A u svakom slučaju je odličan povod da se otputuje u London, utoliko pre što postoje naznake da će naši sportisti da pokidaju konkurenciju u nekim sportovima (Nole, strelci, možda odbojkaši, odbojkašice, vaterpolisti, rukometaši, tekvondisti ...)Ponuđeni aranžmani su preskupi: http://www.bigblue.r...istaHotela.aspx. Pozivam iskusne i one koji takođe planiraju da putuju u London na OI da iznesu neke svoje preporuke, individualne šeme za London ...- Ima li ideja za jeftiniji i umereno komforan smeštaj u Londonu?- Gde se još mogu kupiti karte za sportske događaje osim preko agencije BigBlue?- Šta je sa vizama, kakva je procedura dobijanja, interesuju me neka vaša nedavna iskustva? Ima li možda naznaka da će zbog Olimpijade biti malo olabavljen režim dobijanja viza za naše građane (bez one silne papirologije), ili će baš zbog OI ta procedura upravo biti još oštrija?

Edited by stoka
Link to comment

Mislim da se kod nas karte mogu kupiti samo preko Big Blue-a. Slala sam im mail, rekli su mi da za sada imaju samo aranzmane, a da ce mozda kasnije imati i individualne ulaznice. Aranzmani su im, btw, totalno bezvezni. Koliko znam, procedura je takva da Olimpijski komitet svake zemlje dobije odredjeni kontigent ulaznica koje da jednoj agenciji da prodaju iskljucivo drzavljanima te zemlje. Mozda gresim, ali tako sam ukapirala. Naravno, postoji mogucnost da ce karte moci da se uzmu u Londonu za vreme takmicenja, ali nisam sigurna koliko ce ih ostati za neke popularnije dogadjaje.Posto imam dvojno drzavljanstvo, ja sam uspela preko hrvatske agencije koja prodaje karte da dodjem do jedne, za plivanje, dan finala u kom ce, nadam se, da se opet krljaju Cavic i Felps. To je bilo jedino sto im je ostalo za sada, a trazili su jos karata, pa ce da me obaveste ako dobiju jos nesto. E, sad, sa mnom je hteo da ide drug koji ima samo srpsko drzavljanstvo, ali za njega nisam mogla da uzmem kartu preko Hrvata, jer su morali da se dostave podaci sa hrvatskih dokumenata za svaku osobu za koju se uzima karta. Sto se tice smestaja, jos nista nisam gledala, cekam da vidim da li cu uspeti da dobijem jos neke karte i za koje dane ce to biti, pa da se iskombinujem, jer sam planirala da skoknem i do Dablina :wub: i Edinburga :wub: . Za vizu ne znam nista, meni ne treba. :P

Link to comment

ako ne dodje do nekih neocekivanih obrta, ja idem na olimpijadu.sto se vize tice, aplicirajte bar dva meseca pred put. inace su spori, a na leto ce sigurno da bude velika guzva. mozda mogu i neki privatni smestaj da organzujem zainteresovanima. znam relativno dosta ljudi u londonu i pretpostavljam da ce neki hteti da izdaju sobe...bacite neki link za te propratne sadzaje, koncerte, zurke, itd. kapiram da ce bii mnogo toga zanimljivog...

Edited by Bright Billy
Link to comment
Naravno, postoji mogucnost da ce karte moci da se uzmu u Londonu za vreme takmicenja, ali nisam sigurna koliko ce ih ostati za neke popularnije dogadjaje.
Ja sam u Atini uzimao par dana pred utakmice i sve je bilo OK, doduse isao sam na grupne faze a ne na cetvrtfinala, polufinala, i finala (to mi je i onako bilo preskupo).
Link to comment
mozda mogu i neki privatni smestaj da organzujem zainteresovanima. znam relativno dosta ljudi u londonu i pretpostavljam da ce neki hteti da izdaju sobe...
Molim te raspitaj se da li je stvarno neko od njih raspolozen za izdavanje soba. Planiram da idem, ali mi je nekako taj smestaj najveci problem. Od ulaznica ce se nadam se nesto moci kupiti na licu mesta.
Link to comment
Ja sam u Atini uzimao par dana pred utakmice i sve je bilo OK, doduse isao sam na grupne faze a ne na cetvrtfinala, polufinala, i finala (to mi je i onako bilo preskupo).
Uh, ako bi se karte po Londonu tapkale onako masovno ko u Atini, bilo bi belaja.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...