Jump to content
IGNORED

Uređenje interijera


Mister No

Recommended Posts

Na stranu kupovna moć u ovoj zemlji ekonomskom tigru, mi toliko ne volimo promene i nemamo ni kulturu ni navike da menjamo i preuredjujemo prostor u kome živimo. Što reče neko, i wc četka se kupuje jednom, eventualno dvaput u životu.

  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, Boksita said:

Na stranu kupovna moć u ovoj zemlji ekonomskom tigru, mi toliko ne volimo promene i nemamo ni kulturu ni navike da menjamo i preuredjujemo prostor u kome živimo. Što reče neko, i wc četka se kupuje jednom, eventualno dvaput u životu.

 

Ja sam intuitivno osecala maltene gadjenje kad chujem kako ljudi kupuju nov set namestaja posle 3 godine jer eto treba promeniti ili imamo bolje poslove, vise ne moramo da kupujemo u Ikei (to dok sam zivela u inostranstvu).

Bila sam u treningu da prestanem da iznosim vrecu smeca svaki dan iz stana, koliko moja pokojna baba nije pravila za sedam dana za celo domacinstvo.

Mali plus kad se stari namestaj dalje preproda npr studentima, ali matematika je neumoljiva, vise se kupuje, vise se baca, sasvim zdravih jos upotebljivih stvari. Planeta se gusi u govnima od kojih je dobar deo potpuno bilo nepotrebno kupiti i baciti.

  • +1 6
Link to comment
22 minutes ago, Mel said:

 

Ja sam intuitivno osecala maltene gadjenje kad chujem kako ljudi kupuju nov set namestaja posle 3 godine jer eto treba promeniti ili imamo bolje poslove, vise ne moramo da kupujemo u Ikei (to dok sam zivela u inostranstvu).

Bila sam u treningu da prestanem da iznosim vrecu smeca svaki dan iz stana, koliko moja pokojna baba nije pravila za sedam dana za celo domacinstvo.

Mali plus kad se stari namestaj dalje preproda npr studentima, ali matematika je neumoljiva, vise se kupuje, vise se baca, sasvim zdravih jos upotebljivih stvari. Planeta se gusi u govnima od kojih je dobar deo potpuno bilo nepotrebno kupiti i baciti.

 

 

 

Da ne lazem, ako su tvoji poznanici promenili Ikeu na neki od brandname italijanskih proizvodjaca ne mogu da kazem da ih nerazumem. 

 

To je visi nivo i kvaliteta i udobnosti i funkcionalnosti i stila. 

 

Ako bih govorio u relacijama koje su meni blize to je kao kad izadjes iz Hugo Boss odela u i udjes u neki Kiton ili Cesare Attolini. Nema to veze sa novcem to je sasvim drugi nivo odevanja, udobnosti i majstorskog umeca. 

 

 

Mada meni se cini da ti govoris o necem drugom. 

O ljudima koji odecu iz kasmira menjaju kad se pojave sitne grumuljice ili kako se to vec zove.. To je snobizam. Ni odeci ni namestaju ni samom dizajnu ne treba robovati, oni su tu da zivot ucine prijatnijim , nikako svrha zivota, i tu se slazem potpuno. 

 

Medjutim, najcesce sa kintom to dolazi s vremenom, kao kad se ucis da razlikujes vino))). 

 

Edited by barba
Link to comment
1 hour ago, bags said:

Znam da ce zvucati hejterski ali meni vec ova poslednja slika ubrazava puls. Trebam napisati na onoj temi bogat je onaj ko ima drugi stan da predje dok mu prvi renoviraju. :) 

kod mene su sestra i keva boravile 3 meseca dok se renovirao njihov stan. a ja ću da se preselim kod njih kad isti majstor bude radio kod mene. s tim da mu neću dozvoliti da toliko cinculira kao kod njih. kevin stan iz '78 je renovirao tako da bolje izgleda sada nego kada je bio nov. ispravio je sve brljotine majstora koji su u stanu poslovali od useljenja.

Link to comment
8 hours ago, barba said:

 

 

Svetli pod uveliciva prostor, daje mu vazdusnost..

Taman pod, nazalost smanjuje prostor, ne drasticno, prizemljuje i daje klasike, stabilnost i taj neki cozy efekat.

 

Problem sa prasinom donekle mozes da resis lakiranjem ne visokim sjajem 50%-90%...vec negde 20%...i naravno robotom)), jer prasina se vidi, pogotovo ako je prostor svetao. 

 

Ja sam bajcovao sam, umetnicka dusa, mesajuci vise nijansi, testirao, parket bi trebao da bude viseg kvalieta , sa teksturom koja se ne razlikuje previse iz iste partije jer cak i isto drvo moze razlicito da reaguje. 

Kod mene je bilo lakse, jer je na podu masivna daska, i meni je bio cilj da svaka daska ima nesto svoje.. 

 

 

Ovo je slika zavrsenog bajcovanja , pre ispravljanja malih gresaka i lakiranja. 

 

 

IMG_20221227_100038.thumb.jpg.d54c9056f762c74da296957ecbc7daa7.jpg

 

 

Da izvines, ovo je jezivo.

Da si se bar zaustavio samo na ovim stukaturama na spoju zida i plafona.

  • Haha 2
Link to comment

Ovde ništa nije jezivo. Ovo je klasičan enterijerski pristup jednom klasičnom prostoru. Pitanje ukusa i ličnih preferenci. Ne vole svi moderni, spejs šatl pristup stambenom prostoru.

 

Meni više smeta što su gipsane lajsne zamenjene poliutetamskim. To je sa stanovišta zaštite od požara jako, jako loše.

  • +1 1
Link to comment

Ovo je upravo pokusaj pravljenja spejs satla sa spustenim plafonima i lampicama a sve ukraseno gipsarskim radovima. 

Pogledaj dodatano spusteni plafon iznad vrata kako se sa donje strane elegantno nalijepio na usku gips lajsnu a sa strane viri taman toliko da se vidi da je greska. Susret stuba i spustenog plafona se jednostavno neplanirano desio. Uticnice stoje ne zna se gdje, ali zasigurno na najglupljem mogucem mjestu naljepljene na gips lajsnu.

Imamo uske profilisane gips lajsne, pa uz plafon mustru koja lici na kokosnike, a oko ovoga sto lici na lazni kamin floralne motive. Da nije mozda malo previse.

Nadidzane lajsne kao za takmicenje, a dovratnik od 75cm koji vapi za nekim bogatim radom u drvetu izgleda kao ulaz u atomsko skloniste.

  • +1 1
Link to comment

Meni bash dobro izgleda prostor, ne vidim te greshke ali kapiram da ima mnogo iskusnijih ovde koji to mogu lako da snime. Meni se svidja kako je ispalo, nisam ljubitelj spustenih plafona ali u srspkoj verziji gde taj spusteni plafon zavrshi na pola zida, ovde deluje da je ostala fina visina prostorije.

Link to comment
7 hours ago, Deda Drda said:

Daj kontakt tog majstora ako boga znaš.

Hvala

daću ti kontakt tek kada završi posao kod mene i još u dve kuće mojih prijatelja. pre šesnaest godina mi je krečio jednu sobu. trebalo je da sledećeg vikenda popravi prozor u drugoj sobi. ostavio je merdevine i tranzistor i od tada se nije pojavio. zvala sam ga da makar njih uzme. rekao mi je da ima desetak tranzistora i merdevina i da mu neće  trebati  dok opet ne dođe kod mene da radi. eno ih još u podrumu. znam tog majstora iz vremena kad je bio šegrt. za firmu u kojoj sam dosta dugo radila uradio je besprekorno hektare i hektare moleraja.

kad radi po kućama sve očisti da blista. bude ti žao da se useliš.

  • +1 1
  • Haha 8
Link to comment

Uh @Paul Gompitz, što si ga ti izdetaljisao i što si strog kritičar :D.

 

Nisam ni gledala u detalje već celu sliku.

Lampice jesu iz druge priče, slažem se da bi ovde bili bolji klasični lusteri, ali su diskretne. Mislim, čega sam se nagledala, ovo je vrh :D.

A plafon koji je spušten u delu iza stuba, verovatno je iznuđen da se nešto sakrije, neka instalacija, ili je već bio niži (nije isključeno, tu je moguće bio i neki zid).

Sa današnjim majstorima, ovo je podvig.

  • +1 3
Link to comment

Majstorski je zaista za naše današnje standarde ovo podvig. Dizajn ne bih komentarisao, čovek je došao da se pohvali i van pameti mi je da mu sreću kvarim.

Jedino što mi pada na pamet je da je na ovakav prostor odabir nameštaja vrlo delikatna stvar. Trebalo bi angažovati arhitektu (mada su i u tom smislu jako male šanse da se pogodi neko ko bi znao da adekvatno odgovori na ovakav kontekst).

Link to comment
8 minutes ago, kralj said:

Majstorski je zaista za naše današnje standarde ovo podvig. Dizajn ne bih komentarisao, čovek je došao da se pohvali i van pameti mi je da mu sreću kvarim.

Jedino što mi pada na pamet je da je na ovakav prostor odabir nameštaja vrlo delikatna stvar. Trebalo bi angažovati arhitektu (mada su i u tom smislu jako male šanse da se pogodi neko ko bi znao da adekvatno odgovori na ovakav kontekst).

 

e dobra poenta, meni je kao sto sam napisala prostor ispao super, naginje na taj starinski stil ali nije prenatrpano nego bas onako taman. samo sta sa namestajem, ovo stvarno nije za Ikeu. @barba

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Mel said:

 

e dobra poenta, meni je kao sto sam napisala prostor ispao super, naginje na taj starinski stil ali nije prenatrpano nego bas onako taman. samo sta sa namestajem, ovo stvarno nije za Ikeu. @barba

 

:D

 

Pa kako da bude prenatrpano kad još nije stigao klavir i ulje na platinu u ovim gipsanim okvirima.

 

Ma šalim se, nebitno totalno, zna čovek u kakvim prizorima odmara oči. Samo stvarno mislim da bi neko stručan mogao da mu apstrahuje koncept, ali treba naći nekog ko se bavi ovom vrstom ambijenta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...