Jump to content
IGNORED

Obuća


Hippie

Recommended Posts

kao da nazirem cinizam cool.gifal nije da nisi upucen u ta nasa provincijska odmerevanja snaga, i naravano, dobro je da nisi zaboravio kanal tvid.instant karma imala boljsoj kambek na birfestu, te naravno, nece valjati SVOME selu.gluve kucke rashodovane, a oruzje snima/snimili novi album - e vidis, oni ce jedini nastupiti ...
Хм, баш нисам у току, ал' тако бих волео да се дочепам бар неког снимка Лила Диве - шта је са њима? Да не спомињем мутна имена као што су били Жута жаба те Прле и фамозни вибратори...А за оног типа из Карме сам чуо да је био жешћа љига... што не мора да има везе са музиком. Бетовен је био пизда & прзница, па шта.
sori, ne bejah pri kompu ovih 10tak dana. kako sam cuo, promenili su lokaciju radnje, al i dalje je u onoj glavnoj ulici.gugal izbacuje sledece:Zrenjanin 23000, Brigadira Ristića 39tel 023-66-491
Тамо им је погон. Ал' добро, ако су на главном сокаq, наћи ће се.
Ja o Bečkereku divanio nisam. Mada vam je vodotoranj ruglo nad ruglesima. :D
А јесте. Мало су га пицнули споља, па сад некако скоро да мање жуља. Ал' добро дође кад је запара, око њега дува и кад нигде не дува.Иначе, назив му је скроз без везе, јер у њему никад није било воде. Нису добро прорачунали носивост терена. Кад би се напунио, могле би само да се примају опкладе на коју ће страну да се изврне.
Link to comment
  • 2 weeks later...
:lol: tuga.
Но, свеједно, нађох и тај Компаков дућан - у ствари сам већ десетак пута прошао поред њега, ал' нисам гледао фирму. Ту је увек била некаква ципеларница, сад јал' Алпина јал' Планика, некако су биле близу па сам их бркао, а понајмање ме занимало како се то сад каже*.Шгјз, давно нисам носио плитке ципеле :). Тамо(рж) су ми биле довољне неке плитке ал као зимске са дебљим ђоном, овде(рж) ће морати и чизме, ако мислим да терам бицикл/у/о/и целе године како сам навикао. Удобно, лагано, не изгледа лоше, а за то шта поданици моде мисле о нама слободњацима ме заболе народна органа :P.------ али, Плива више не прави пливадоне, сад то ради Крка- онак ми дајте пакло кркадона
Link to comment
  • 2 weeks later...
'70-tih u beogradu.
Bogme i osamdesetih, mislim da je svako dete imalo, ja sam imala crne, ako se dobro secam.Nego secate li se vi 'brodarica', isto negde sredina osamdesetih. Jako agresivna reklama, za to vreme, svi su imali po jedne, ne znam ko ih je proizvodio Obuca Beograd ili Borovo :unsure:?Edit :Trazila sam sliku, nadjoh nesto na aukciji :http://www.limundo.com/kupovina/Cipele-muske-brodarice-/1279337'Kozne muske cipele braon boje, nekad smo to zvali brodarice (vidi sliku).Kupljene pre petnaestak godina jer su mi se dopale ali su mi bile velike.Nosene bukvalno samo jednom jer su mi otprilike 2 broja vece i od tad stoje po raznim ormarima. Ocuvane su perfektno, bukvalno kao nove.Na njima nigde ne pise koji su broj(gaziste je duzine 29cm - otprilike rekao bih broj 45/46), samo unutra pise "Industrija Obuce Beograd Jugoslavija".Ako vam je neophodna jos neka informacija slobodno pitajte.Pogledajte i ostale moje aukcije, mozda nadjete jos nesto interesantno.'Jos da mi je znati zasto je kupio 2 broja vece, mozda bila navala, pa daj sta das i mene su moje malo zuljale, al trpela sam, samo da budem in cool.gif:lol: , a eto odgovora Industija obuce Beograd.Steta pa odose za 500 dindzi, a skoro nove ormanirane svi vi sa brojem 45 - 46 mozete samo da :frust: , sta vam vrijedi :( . Edited by Krotka
Link to comment
za samo 10 puta vise para mozes da nadjes odlicne timberland brodarce, npr narandzaste :wub:
Sad mozes, ali 80 - tih, mi mladez i nismo imali neki izbor, spenserice, brodarice. Tesko je objasniti danasnjoj deci da se se u SFRJ mogle kupiti patike adidas (Planika), puma ( Borovo) i converse ( Astra ) ( moj muz i dalje konversice zove 'astra' :D ). Adidas je imao najveci izbor, puma varijantu bela patike, crni logo, a converse nesto izmedju, ma da nije bilo starki, bar se ja ne secam. U gradu u CG na moru, u kome je rodjena moja mama, bilo je Borovo, pa su sva deca nosila patike puma i sve patike ( bilo koje da su marke ) zvali su jednostavno 'pume' :wub: .
Link to comment

Нашао јуче скроз нормалне кломпе (у-та-та, Бусе!) за ~1300 код Борова Борелија, анплагд. Тј у дућану није било струје, а и дућан је једва пола од некадашњег, остатак ваљда издат, ал' се од кирије није наватало пара да (ови из централе у Сомбору) плате струју. Продавачица се баш трудила.Спрам дућана таморж, овај делује клаустрофобично - да је клинка била иоле дебела, не знам како би се провлачила између рафова - а смем да се кладим да има више различитих модела него неки америчански дуќан двапут веће површине.

Link to comment
Brodarice - za evropske arape koji drze do sebe ©.
te lokalne etikete su kao kletva. u nekom mikrouniverzumu jedna vrlo mejnstrim stvar dospe na los glas jer je pod svoje uzmu oni koji su tu na losem glasu, dok je u drugom mikrouniverzumu ona izraz prefinjenog stila.brend koji je najgore prosao je sigurno burberry koji se na svom domacem terenu povezuje sa chavovima tj. engleskim dizelasima koji su iz nekog razloga odlucili da delove svoje garderobe prave u prepoznatljivoj burberry sari. znak raspoznavanja je karirani kacket podignut na gore. u korporativnoj analizi burberry-ja kao firme ovaj se efekat najozbiljnije meri milionima kao stete koju brend od svoje vrednosti gubi zbog njegovog asociranja sa populacijom koja je olicenje svega suprotnog od onoga sto jedna luxury goods firma zeli da predstavlja.groupchavs.jpg
Link to comment

ista stvar se dogadja i sa specijaliziranom robom za neku aktivnost, kad se nekriticki prosiri. recimo oprema za jedrenje ili brodarice na i oko broda imaju smisla, a na zagrebackoj spici obicno imaju djikanski smek.

Link to comment
te lokalne etikete su kao kletva. u nekom mikrouniverzumu jedna vrlo mejnstrim stvar dospe na los glas jer je pod svoje uzmu oni koji su tu na losem glasu, dok je u drugom mikrouniverzumu ona izraz prefinjenog stila.brend koji je najgore prosao je sigurno burberry koji se na svom domacem terenu povezuje sa chavovima tj. engleskim dizelasima koji su iz nekog razloga odlucili da delove svoje garderobe prave u prepoznatljivoj burberry sari. znak raspoznavanja je karirani kacket podignut na gore. u korporativnoj analizi burberry-ja kao firme ovaj se efekat najozbiljnije meri milionima kao stete koju brend od svoje vrednosti gubi zbog njegovog asociranja sa populacijom koja je olicenje svega suprotnog od onoga sto jedna luxury goods firma zeli da predstavlja.
pa burberry je dobio ono sto je trazio posto unazad 10-15 godina koketira sa pop kulturom, kako marketinski tako i po pravcu u kome brend ide sa svojim proizvodima. ne smeta im kad se britni slika sa njihovim kacketima a onda kad to ogavni britni fanovi rasire onda je problem. mislim, ovakav problem nemaju drugi konvencionalni UK brandovi tipa "barbour" ili "burlington" na primer.inace su najvece zrtve vadjenja iz konteksta u ovoj prici stone island i CP company koji su bukvalno postali trademark engleskih fudbalskih huligana. nit boljih jakni, nit gluplje konotacije. a i ovde je burberry bio u problemu pa su huligani sa njihovim kacketima na glavi bili jedan od razloga zasto su to izbacili iz prodaje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...