Jump to content
IGNORED

Jugoistočna Azija


NikolaBG

Recommended Posts

@beta kentauri, +1 za Noskičev savet.

 

Konkretno, predlažem da kreneš od Gardens by the Bay, baš zanimljiv parkFotke ispod su pre pet godina, danas sigurno izgleda još luđe jer je zelenilo dodatno prekrilo konstrukcije. Posle parka pešačkim mostom Helix preko u istorijski deo (tu su blizu nacionalni muzej i galerija), a onda redom Chinatown i ostalo.

 

Ostrvo Sentosa je krcato zanimljivostima i aktivnostima, tamo je greota zapucati ako nemaš bar jedan ceo dan. Ako su tih nekoliko koje ideš kombinacija posla i turizma, savetujem da ga žrtvuješ ili staviš na dno liste, ipak su ove gore pobrojane stvari (meni bar) autentičnije.

 

Mislim da ovo sledeće već znaš jer imaš iskustva po jugoistočnoj Aziji, ali za svaki slučaj: konstantna dan-i-noć temperatura od 30 stepeni plus visoka vlažnost vazduha znaju da brzo fizički izmore i psihički smore čak i najnapaljenije/najfit turiste pa u skladu sa tim pažljivo, bez megalomanskih planova, osluškuj svoje telo i unosi puno tečnosti.

 

Hranu znaš, verovatno tu spada i piće, ali opet za svaki slučaj: preporuka za Singapore Sling. Super koktel i pošto je domaći barmeni ga prave napamet žmurećki po originalnom receptu. Nema šanse da ti se (kao meni kod @banecare1ta) zalomi fusion varijanta gde ni boju nije uspeo da pogodi, da ne pričamo o ukusu.

 

U Singapuru je super što ćeš sresti, dodirnuti i preživeti SMRT, nije to mala stvar :)  

 

Lepo se provedi!

 

20230409001.thumb.JPG.02bcf59bfc31b927218ae2a37f12cbac.JPG

 

20230409002.thumb.JPG.61c1a04cf728c6b2d2e2f3e3371f1829.JPG

 

20230409003.thumb.JPG.a449f371fc5f4c06af70926b5d805a7d.JPG

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, peralozac said:

Hranu znaš, verovatno tu spada i piće, ali opet za svaki slučaj: preporuka za Singapore Sling. Super koktel i pošto je domaći barmeni ga prave napamet žmurećki po originalnom receptu.

 

U Raffles Hotelu za colonial times experience.

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, noskich said:

A ono što se van Singapura zove 'Singapore noodles' u Singapuru ne postoji.

 

Postoji ako letiš sa Singapore Airlines ;) 

Link to comment
On 9.4.2023. at 13:01, beta kentauri said:

hvala @peralozac

vrtovi i smart cities su inače ono što me interesuje. visoka vlaga i osećaj kao da se krčkaš u loncu supe jeste problem ali šta da se radi.

Preporučujem posetu Gardens by the bay i noću, ludilo izgleda.

  • Hvala 1
Link to comment

Od etno cetvrti, arapska je najvise fejk ali I najsredjenija, indijska mi najlepsa a kineska nista posebno osim eventualno klope. Preporucujem ulaz u indijski hram u njihovoj cetvrti, prilicno zivopisno. Dzamija unutra nista spektakularno. Oni nacickani kafici/restorani u Clark Quay su mi kicherana prepuna pijanih engleza a i sam prostor oko reke mi je previse skucen. Vise mi se svidela Marina bay pogotovo nocu.

 

Singapore mosque

 

singapore colors

 

old singapore

 

singapore evening

 

Singapore lights

 

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...