Jump to content
IGNORED

Australian Open PbP


Garnirung

Recommended Posts

  • Replies 664
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    113

  • anantaram

    98

  • bergasa19

    41

  • tsva

    27

Rafael Nadal [2] vs. Roger Federer [3]Peter Bodo, Senior Writer: FedererFederer has been on fire ever since he failed to take down Novak Djokovic at the U.S. Open, whereas his great career rival has been struggling, and took a licking in their last meeting.Ed McGrogan, Online Editor: FedererFederer couldn’t have asked for better preparation; with his major chances dwindling, a loss to a still-shaky Rafa would be crushing.Richard Pagliaro, Senior Editor: FedererHe's been unbeatable since the U.S. Open, and if Federer can combat Nadal's fail-safe play—the lefty forehand to his one-handed backhand—he can return to the final.Stephen Tignor, Senior Writer: NadalThey’re both in good form, but history says that when Nadal plays Federer, Nadal usually wins.Novak Djokovic [1] vs. Andy Murray [4]Peter Bodo, Senior Writer: DjokovicAs far as the form of these two goes, the similarities between last year and this year at this tournament are striking. Nole wins, but it will be a closer match.Ed McGrogan, Online Editor: MurrayNot an easy pick, but I’m changing my tune because of Djokovic’s taxing last two wins. A new year is upon us.Richard Pagliaro, Senior Editor: DjokovicThe defending champion can play more offensive tennis, owns the best return of serve in the game, and has dropped just one set this tournament.Stephen Tignor, Senior Writer: DjokovicMurray is sharp, but we’ve seen him that way before and he’s never won. We’ve seen Djokovic that way before and he has.

Link to comment

Sad mi se nesto cini da Federer moze da dobije ovo. Nadalova igra, topspin na bekhend, ce mu svakako smetati i dalje, ali mislim da je Fed shvatio da vise nema razloga da se plasi Nadala, posto em ne juri vise slemove em mu Nadal vise nije glavni rival. Ako Federer i izgubi, to nece biti zbog chokiranja.Sa Marejom sigurno nece biti lako kao prosle godine, ali Skot nije pokazao nista novo na turniru, pa bi Nole trebao ipak da ga dobije u 3 ili 4 seta ako moze ceo mec da odigra na nivou i ako ga ne strefi nesto kao protiv Ferera.

Edited by anantaram
Link to comment

Ono malo što sam pogledao Nadal-Berdih, deluje da Rafa diže formu. I inače, on se hrani pobedama, jedino što mu možda fali još jedno kolo, da bi bio baš stoprocentan, tj. ovaj meč mu možda dolazi za trunku prerano, ali se on uvek napali kad igra sa Fedom.Rodžer ako uspe da odservira brutalno dobro i uspe mu da skrati poene koliko-toliko, ima ozbiljne šanse, bez obzira na medjusobni skor na GSovima.Mislim da će Rafa da dobije u 4. eventualno 5.A što se tiče Mareja, nemam pojma, prokrstario je lagano, osim protiv Harisona, ima Ledenog kao savetodavca što ne može da bude loše, jedino ostaje da sve to primeni, a tu zna da olabavi. Imam onako pozitivnu frku od tog meča, ali me ne bi iznenadilo da se Maki povampiri i dobije.Ako Novak primeni tsvaovu mantru i servis bude značajno iznad 50 posto, Endi će opet da se zgrči u faci.Blokbaster polufinala, to se čekalo.

Link to comment

meni je, eto iznenadjenja, Pederer pick zaprvo polufinale. iako dovoljno dobro poznajem igru obojice da bih znao kako Nadalovo tzv mucenje i Pedererov tzv flawless tenis umeju da zavaraju, pa ono malo sto sam gledao, Nadal je previse defanzivan, a Pederer se nije ovako kretao poslednj 3 godine... plus, sto neko rece, nema razloga da se plasi ili da chokeuje pa da proda mec... lagaon u 3 Pederer. NJole vs Murray, ja ne znam na osnovu cega ljudi daju prednost Murreyu. jeste, njegova igra na momente izgleda senzacionalno. kada krene da napada, verovatno je najbolji igrac na touru, jer onakvu snagu flat udarca, onakvu promenu ritma i onakvo kretanje niti jedan drugi igrac nema ukombinovano. s druge strane, NJoletova igra nije na nivou od prosle godine, ali isto tako mi se cini da je tu, u rukavu, samo jos nije odlucio da potegne. jednostavno, sada ima taj kvalitet da moze da tankuje cak do polufinala GSa. mec sa Ferrerom je bio odilcan, ne znam sto neki misle da NJole nije pokazao dobru igru. odlicno se kretao, odlicno se namestao na udarce, i igrao generalno errors free tenis. a kada mu je zatrebalo, izvukao je par strasnih winnera. ono sto je najjace kod tih winnera je sto su zapravo sve bili "sigurni" udarci. na vreme na lopti, namesti se kako treba, i pogodi tacno sta zeli. jbt, par puta cak ni jedan Ferrer nije ni pokusao da stigne. jedino sto mi se ne dopada kod NJoleta na ovom Aussie Openu je servis. morace da ga podigne... mada i pored sigurne NJoletove pobede ocekujem strasan mec, pogotovo ako se Murray seti koliko je on zapravo dobar u ofanzivi. tu cemo gledati jedne od najlepsih poena iz kontri, fenomenalne winnere sa obe strane, promene ritma od kojih se kicma lomi... potencijalno, ovaj mec ima mnogo veci upside od prvog polufinala. NJole u 4...

Link to comment

Federer dobio u tajbrejku 7-5. Odlucioje da stoji na liniji i nikako ne pusta Nadala da ulazi u svoj sablon, a uz to je i odlicno servirao. Sad to nekako treba odrzati do kraja meca.

Link to comment

Jel slusa neko ovog komentatora na Eurosportu? Ne nervira me lik ali nije normalan sa ovom statistikom, jebote. Da bi dobio mec, Federer treba da dobije 50% poena gde je razmenjeno izmedju 3 i 8 udaraca, i slicno... unsure.gif

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...