Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

ovaj topik treba izbrisati sa lica zemlje, potovu slike :mellow:

 

 

nemam nigde da kupim kiseli kupus a tako mi se jede. i jagnjence i prasence, najzahvalniji sam gost, nikad nista ne ostavim za sobom.

Kupi 'hebrew national' ribani kiseli, svaki deli ga ima, meni odlicno ispadne podvarak samo mora dobro da se ispere i kuva na rigli pre nego sto se stavi u rernu.

Link to comment

E, de da kupim dobro tjurku i šta su parametri, kakvu da kupujem?

 

Niko neće sepra za NG, biće nas petoro odraslih i petoro ješne dece. Sam ću da pečem, dajte tips&tricks

Link to comment

kupi americku curku, oko 7-8kg max.

 

samo gledaj da nije curan, to je manje lepo meso.

 

ostalo ne mozes zajebati. slovakinje na zemunskoj pijacu su dobro mesto.

 

domace curke umeju da budu zilave ako se ne iscimas tipa slow roast preko noci na 100-nak C. mislim ima ljudi koji vise vole nase curke ali s obzirom na sitnu decu, americka je laksa za jelo, vece je belo meso i generalno je vise za pecenje nego domaca.

Edited by yolo
Link to comment

Kupi 'hebrew national' ribani kiseli, svaki deli ga ima, meni odlicno ispadne podvarak samo mora dobro da se ispere i kuva na rigli pre nego sto se stavi u rernu.

thx! znam par dobrih kosherskih radnji i nisu daleko

Link to comment

Drugari, sramim se priznati ali nikada do sada nisam razvukao lisnato testo. Dobro bi mi došla mala pomoć da mi novogodišnji Wellington ne bi pao na ovom banalnom koraku.

 

Dakle, treba da urolam biftečinu u razvučeno lisnato testo debljine nekih 3-5 mm. Kupio sam testo ali ono je isečeno na listove dimenzija 20x10 cm. Ne deluje mi da od jednog takvog lista mogu da razvučem celo parče za biftek. Ako mi treba više listova, kako da ih spojim u jednu celinu kod razvlačenja? I da li postoje neki trikovi kod odmrzavanja?

 

Pitanje verovatno spada u veće bisere prosute na forumu ali bolje i tako nego da mi propadnu silne pripreme za ovaj novogodišnji delikates.

Link to comment

Prilikom odmrzavanja pobrašni obe strane testa. Kada je odmrznuto oklagijom razvlačiš, ali obavezno od sredine ka gore, pa od sredine na dole, da bi dobio pravougaonik. Delove testa zalepi umućenim jajetom sa pet zrna šećera i tri kapi vode

Link to comment

Prilikom odmrzavanja pobrašni obe strane testa. Kada je odmrznuto oklagijom razvlačiš, ali obavezno od sredine ka gore, pa od sredine na dole, da bi dobio pravougaonik. Delove testa zalepi umućenim jajetom sa pet zrna šećera i tri kapi vode

 

Znači mogu da poređam npr. tri ta zamrznuta parčeta jedno pored drugog, razvučem ih tako da zajedno budu dovoljno veliki, i onda ih spojim sa ovim umutkom™?

Link to comment

hm,ja mislim da mozes i da je mozda bolje da ih poredjas u vis jedan na drugog pa razvaljas...ali nisam sigurna,to mi se cini da sam videla nekog na 24hkuhinja da je radio Rudolf ili Dzejmi..ali nisam strucna za lisnato testo..trebao bi to istraziti..

Link to comment

Znači mogu da poređam npr. tri ta zamrznuta parčeta jedno pored drugog, razvučem ih tako da zajedno budu dovoljno veliki, i onda ih spojim sa ovim umutkom™?

jedan iznad drugog.ako budu jedan pored neće se lepo razvući

Link to comment

Ajd kad to utvrdiš opiši ceo proces kako planiraš. Ja još nisam jeo tog Weingtona da je isti bio... Možeš tamo na recepte...

 

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Hoće li se onda razvući malo i u širinu? Početna vrednost joj je 10cm, treba to malo raširiti...

 

 

pa valjda ako je deblje u vis bi trebalo i da se rasiri u svim pravcima ako ga valjas u svim pravcima

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...