Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

pa znam al ima meso, ima kupus, sve ima :cry:

 

ja sam uverena da dobra sarma nekog n+1 dana stiche mistichna i lekovita svojstva ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

kako bre teshko?

 

necu vishe da pricham sa vama, neshto me zavitlavate <_<

 

 

 

edip@rene. pa ne moz ni jedno prosvetljenje da ne pada teshko ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

bubo,nista ne brini sarma je zdrava evo ja ti kazem..jedino sto moze biti nezdravo tu je zaprska sa uljem i brasnom ako se radi..a znamo odavno da za tim nema potrebe tako da opusteno i bez brige...

 

a za ostatak ovih sto im tesko pada mozda da probaju da izbace hleb iz jednacine

 

posto meni nije jasno kako tesko pada..ja lagana ko perce i posle 3,4 ..nista mi ne fali

 

 

mozda je do sirovog,ne dinstanog nadeva,hmm? :fantom:

Link to comment

:lolol:

 

 

 

ja cu ovih dana da smotam tesku sarmu s tunom i jecmom. ko zna na sta ce liciti... nadam se da ce na sarmu

Edited by darling
Link to comment

Jeeeste sarma teško pada ali zato fenseraj iz gulija je lak ko perce...

 

osim one supe iz konzerve. ona je teska... ko konzerva iz koje je izasla :(

Link to comment
  • 8 months later...

dje me nadje sad, rusim se kolko mi se spava...

 

ajd ukratko:

 

patlidzan na kolutove, sto tanje to bolje, posolis i ostavis da se odgorci. operes ga, osusis malo pa premazes muljem, posolis malo i nameljes bibera pa poredjas na papir za pecenje, na resetku i pod gril. kad je gornja strana ok prevrnes, ako treba premazes sa jos malo mulja, pa opet pod gril. tako sav sredis. polovinu poredjas u tepsiju (bolje manja a dublja). mleveno meso, junece ili jagnjece, cluk sitno seckan i bluk po ukusu (ja stavim dosta) bacis u tiganj, dodas malo cimeta i malo vise susenog origana i prodinstas dok luk ne omekne a meso pobeli. onda mu dodas neke pasate od paradajza, nameljes jos malo bibera ako volis i sunes preko onog patlidzana. odozgo poredjas ostatak patlidzana. e sad krem - to ti je u sustini besamel obogacen jajetom i nekim rendanim sirom. znaci puter istopis, dodas brasno, malo soli i bibera po ukusu, kad malo porumeni pocnes polako da dodajes mleko uz stalno mesanje. mozes umesto mleka i slag za kuvanje. kad ti je gustina ok, u posebnoj ciniji umutis jaje, dodas mu par kasika tog besamela, mutis, dodas jos par kasika i tako postepeno umutis jaje u besamel. onda u to dodas nekog rendanog sira tipa kackavalja pa time prelijes musaku. gurnes u rernu na 180, oko 45 minuta.

Link to comment

500 gr brasna, 250 ml vode, 1 kasicica soli. zamesis testo, pobrasnjavis radnu povrsinu, malo brasna i na oklagiju i istanjis testo koliko god mozes. ako ti je nezgodno sa celim testom, npr mala ti radna povrsina, slobodno ga prvo podeli na 2-3 dela. kad istanjis koliko mozes, namotaj jufku na oklagiju pa uzduz raseci ostrim nozem, pa raseci jos jednom, isto uzduz. stavi sve te trake jednu na drugu i seckaj u nepravilne oblike, povrsine oko 1,5 cm2. sve te tzv. flekice malo rasporedi rukama, razdvoji ih i pospi sa vrlo malo brasna, da se ne lepe.

 

sad, pola kile krompira iseckaj na kockice i skuvaj 20 min u slanoj vodi. za to vreme iseckaj 300 grama crnog luka, posoli ga i baci ga na ulje da se proprzi. ja obavezno, cim omekne pospem po njemu i prstohvat secera. kad je krompir kuvan stavi drugi lonac za kuvanje testenine, a krompir ostavi da se malo procedi (sacuvaj malo vode u kojoj se krompir kuvao).

 

u proprzeni luk dodaj dobru kasiku aleve paprike (ljutina po volji) i krompir i smanji vatru na tiho. ja volim da ima malo raspadnutog krompira, tako da prvo dodam jedan manji deo (oko petine), izgnjavim ga u tiganju kutlacom da se izmrvi, pa onda dodam ostatak. u vodu koja vri stavljaj po saku-dve flekica i cim isplivaju na povrsinu vadi ih resetkastom kasikom u tiganj. tako dok ne potrosis sve. prespi sve u vecu ciniju, promesaj dobro, ali pazljivo, ko da mesas salatu i ako ti se ucini suvo, dodaj pomalo one vode u kojoj se kuvao krompir dok ne dobijes zeljeni rezultat.

Link to comment

ako nije kasno. tuna...

 

stavis par kasicica susama na vreo teflon i proprzis, puckace i letece al ignorisi, samo mesaj dok ne zakljucis da je sve braon a ponesto i zagorelo. to bacis u tucak, dodas kasicicu bibera i drndas dok ne bude skoro pa prah. u to uvaljas tunu (obe strane) i na vrelo ulje po 1-2 min sa svake strane u zavisnosti od debljine. treba sredina da bude zivahna a okolo peceno, kao srednje ziv odrezak. izvadis na tanjir, iseckas na trakice i oprezno prelijes sa soja sosom, nekim laganim, retkim, ne gustim. ima onih svetlijih ili kikoman ako nije bas preskup kod nas. uz ovo i bareni pirinac i neka salata i da prste lizes. salata - lisce je super ali tanko seckana tursija/krastavcici ide odlicno. 

Link to comment
  • 2 months later...

mozes kelj krupno secen probariti kratko,ocediti pa pomesati sa smesom jaja,pavlake,nekog sira sitnog/tvrdog/stagod ali da bude vise sirasto a ne toliko jajasto..zacitniti dobro,izliti u tepsiju/vatrostalnu i zapeci u rerni..moze se opciono narendati jos sira odgore..

 

moj moto je da je sve bolje kada se pospe sirom.  :fantom:

 

 

a moze sve to i sa mlevenim mesom kao neka musaka.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...