Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

svežina mamurnog 1.1. jutra, kad krmeljiv zaroniš u frižider i tamo te čeka ladno buđenje u 2 kašike.

ruska je više od života.

 

:heart:  jab ovo na minijature met'o

Link to comment

sklepala sam rusku onako kako ja mislim da treba: krompir, grasak, sargarepa, kiskras, kuvana jaja, senf i dukatos. majonez joj uopste nije falio, naprotiv. zvala bih je francuska, ali mi je mnogo dugo da izgovorim. dakle, ruska. evenutalno fitnes ruska :D

Link to comment

Iznabadao sam nasumice desetak recepata za francusku na coolinarici, sve i jedan ima grašak :lolol:

Sad gledao po marketina idustrijske francuske, ni u jednoj nema graška
Link to comment

sklepala sam rusku onako kako ja mislim da treba: krompir, grasak, sargarepa, kiskras, kuvana jaja, senf i dukatos. majonez joj uopste nije falio, naprotiv. zvala bih je francuska, ali mi je mnogo dugo da izgovorim. dakle, ruska. evenutalno fitnes ruska :D

E brao za dukatos.

Nikad nisam probao rusku/francusku zbog njega.

Link to comment

sklepala sam rusku onako kako ja mislim da treba: krompir, grasak, sargarepa, kiskras, kuvana jaja, senf

+ kuvana piletina + seckana zelen iz supe (celer, paškanat, peršun)+ praška šunka + majonez + puno belog bibera, da se ne vidi a da pecka.

 

kiskras da ne budu baš kiseli, nego oni sa mirođijom što slade.

Edited by mammy two shoes
Link to comment

prekljuce sam pojela sarmu kod prijatelja jer kad krenu "moras, moras, moras" nece da stanu. Osetila sam se kao da sam zacementirana iznutra. Slosilo mi se momentalno, sok za organizam. mene jedino sa hranom shvata my mother in law koja kuva fenomenalno. Bez zacina a opet ukusno.

Da nema onog zelenog jogurta da se nalivam i procistim morala bih na peptobismol tabletama da budem.

Link to comment

prekljuce sam pojela sarmu kod prijatelja jer kad krenu "moras, moras, moras" nece da stanu. Osetila sam se kao da sam zacementirana iznutra. Slosilo mi se momentalno, sok za organizam. mene jedino sa hranom shvata my mother in law koja kuva fenomenalno. Bez zacina a opet ukusno.

Da nema onog zelenog jogurta da se nalivam i procistim morala bih na peptobismol tabletama da budem.

 

ja zbog te nezdrave i neukusne srpske hrane obavezno donesem pun kofer hrane sa sobom kad dolazim u posetu  :nobles:

Link to comment

Ех, сарма тешка.. па мало пикантнија се лако једе, уз сушену паприку, још ако је трећи дан.. Уз то солидан розе шприцер за варење, можда чак и мекши сир.

Без четири средње пре печења не убрајам у празнични оброк

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...