Jump to content
IGNORED

Pomoć!


Aineko

Recommended Posts

a ja nemam pojma šta jede i koliko i jel će uopšte preživeti režim hranjenja kod nas jer oboje radimo itd. dakle,sinoć ga pronašla ispred zgrade, tačnije ispred garaže, taman bi ga pregazio prvi auto koji bo naišao. ne previše mlad, ima skoro svo perje i može da leprša. ko se razume u ptice please neka mi kaže šta jedu? (a da nisu insekti, jednog insekta u stanu i okolini nema - ko da nismo u Australiji) koliko često? mi nismo kod kuce po 9h, hoće li preživeti da ne jede toliko dugo? koliko mu vode treba? sinoć je bio previše istraumiran da bi bilo sta jeo, ali sad je jeo naseckan orah i suvo voće.

Link to comment
a ja nemam pojma šta jede i koliko i jel će uopšte preživeti režim hranjenja kod nas jer oboje radimo itd. dakle,sinoć ga pronašla ispred zgrade, tačnije ispred garaže, taman bi ga pregazio prvi auto koji bo naišao. ne previše mlad, ima skoro svo perje i može da leprša. ko se razume u ptice please neka mi kaže šta jedu? (a da nisu insekti, jednog insekta u stanu i okolini nema - ko da nismo u Australiji) koliko često? mi nismo kod kuce po 9h, hoće li preživeti da ne jede toliko dugo? koliko mu vode treba? sinoć je bio previše istraumiran da bi bilo sta jeo, ali sad je jeo naseckan orah i suvo voće.
Kupi u pecaroškim radnjama žive crviće ili gliste pa mu naseckaj... ako se ne gadiš
Link to comment

Ne znam koja je vrsta ali gledala sam vrapce na balkonu kad dovedu juniore koji vec mogu da lete, u pocetku i dalje ocekuju da ih roditelji hrane i ne kljucaju sami. I jos sitne zivotinje imaju brz metabolizam i moraju vrlo cesto da jedu, pa ne bi bilo dobro da ostane sam i gladan citav dan. Ili da nemas balkon? Moguce je da bi ga roditelji i dalje hranili ako mogu da ga nadju. Jel ima tamo neki SPCA ili privatni selteri za zivotinje, mozda bi ga neko uzeo. Izvini, nemam sta korisno da kazem, samo mi se ne cini da je dobro za malog da ostane sam veci dio dana.

Link to comment

ne gadim se, to je i meni palo na pamet, samo treba da nadjem neku pecarosku radnju danas.da, i mene plasi da ostane bez hranjenja tako dugo. s druge strane me plasi ako ga ostavim u otvorenoj kutiji na balkonu ladno ce skociti s balkona. verovatno bi trebalo da ga ostavim na balkonu, roditelji bi trebalo da su negde vrlo blizu.

Link to comment

nikako na balkon, sigurno ce pasti i zaginuti. hrana: mesavina za papagaje i pecaroski crvi. nece krepati sigurno do dolaska crva. moze i vrlo sitno iseckana posna piletina (belo meso), znam da zvuci kao kanibalizam ali to su cisti proteini.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
pa sta mislis, da ce roditelji da ga uhvate kadzicama za krilca i odnesu u gnezdasce? nemoj ga ostavljati na balkonu pliz.
Ma ne, nego da ce ga roditelji cuti i doci da ga hrane tu, on the spot. Shit, sad ste me zabrinuli, ja ga vec ostavila u polu otvorenoj kutiji, na stolu, na balkonu. Trebace mu bar tri skoka da bi bio u opasnosti. Vidim da cu trcati kuci na pauzi.
Link to comment

da te utesim, verovatno je suvise traumiran da bi setao unaokolo, ali ipak ga skloni. nece ga roditelji naci, ptice su, suocimo se, uzasno glupe zivotinje. meni se jednom skrljao sa terase golub o kome sam brinuo mesec dana, sredio mu krilo i sve, i on pljas, nedolecen, ajmo na ogradu pa na slobodu. mace su se radovale :isuse:nego, ekstra je kada imas goluba poletarca tokom leta. njegovim krilima treba trening, a tebi hladjenje. stavis goluba da ti stoji na prstu i pomeras ruku gore-dole. mase krilima i hladi te. simbioza!

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Otiso :’( nigde ga nema. Pretrazili ja i building manager celo dvoriste i balkone u prizemlju. Bar se izgleda nije skljoko i zagino, to bi bilo ocigledno a macaka nema u neposrednom komsiluku. Ja cu da se tesim da je uspeo da odleprsa do negde inace ce me pojesti griza savesti :’(

Link to comment

ja se nadam da se nije skrljao zbog mog upliva. kako citam sada, poletarci standardno ispadaju iz gnijezda, samo sto obicno onda ne skacu po driveway-u nego se drze grmova. pisi ako ga vidis opet.sto se tice pilece pameti, golubovi su valjda najgluplje ptice, ako nije golupce ima sanse

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...