Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nije morao da napstvuje zenskinje jer nije imao potrebe za time. Dok kad neko mora da napastvuje zenskinje jer ima potrebe za time... well, bude sta bude valjda?Ovo na stranu price o Kapicicu.
a neko ko se mnogo nakrao nema potrebe da jos krade, ergo postaje posten covek.
Branio zemlju od Nemaca i od Rusa, to je lepo
zajedno sa dobricom cosicem i franjom tudjmanom. imas li jos nesto tako genijalno i ubedljivo da izjavis za javnost?
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

Nije morao da napstvuje zenskinje jer nije imao potrebe za time. Dok kad neko mora da napastvuje zenskinje jer ima potrebe za time... well, bude sta bude valjda?Ovo na stranu price o Kapicicu.
eh sada pa i ti. nije covek kriv sto je bio takav kakav je i sto su naskakale na njega tadasnje sponzoruse, sto madjarske, sto svedske, sto domace :fantom: glupo je to mu uzimati za greh, otkada je pa bludnicenje nesto lose?
Link to comment
Ne znam na koji se tačno "deo scene" misli - LDP? Prokić nije u LDP-u. Tzv. Drugu Srbiju? A šta bi to tačno bilo i zašto bi Prokić, koji je onomad bio u ozbiljnom sukobu sa Peščanikom, Teofilom i ostalima bio njen predstavnik?Ja ne bih uopštavao, i umesto toga bih samo zaključio da je Prokić jednostavno idiot, i da je to već neko vreme apsolutno svima jasno.Uz to, teško da ima većeg antikomuniste i antijugloslovena u nas.
Joj Syme pa Jovo je bio gost na sednicama GO LDP baš dok je Prokić bio tamo. Jovo je izvučen iz naftalina pre 4 godine i dobio je prilično prostora u glasilima Druge Srbije. A bilo je tamo još zakletih antikomunista koji su revidirali stavove uviđajući valjda da se sa domaćim nacionalistima i rusofilima i ne može drugačije nego kako je čika Jovo postupao. Čak je i jebeni Nikola Samardžić ustajao u njegovu odbranu. Šta znam, kad takve mentalne sklopove vidim, plače mi se za vremenom kad je društvena i politička alternativa bio građanski i antikomunistički DS sa Mićunom, Pekićem...
Link to comment

eh da. ali to je kratko trajalo i odma' je u ds usao, kako ja to volim da kazem, porazeni gradski komitet tj fini graCki komunisti koji su izgubili igru 1987 i cela ta kao fina birokratska ekipa, pilo je to vodu za vreme slobina vakta + kontejneri novca kojim je tadasnja opozicija zasipana od amerike i europe ali izvetrelo to odavno i ostala samo etiketa.

Edited by Pontijak
Link to comment

@ Syme: Ovi novi lumpeni su nesto drugo u odnosu na vreme pre 100 godina, ali ajde neka ostane za drugi topik.@Pontijak: Ne znam kakva je bila praksa u to doba, inace se podrazumeva da domaca sluzba pakuje poznanstva diplomatama sa cicama iz bezbednosnih razloga. Narkotici, kinta, zene/muskarci - sveto trojstvo na kojem su se mnogi okliznuli u diplomatskim misijama.@dillinger: Pokusavam da zamislim politickog krizanca Dzonija i Kape.. :lolol:

Edited by Yoda
Link to comment
eh da. ali to je kratko trajalo i odma' je u ds usao, kako ja to volim da kazem, porazeni gradski komitet tj fini graCki komunisti koji su izgubili igru 1987 i cela ta kao fina birokratska ekipa, pilo je to vodu za vreme slobina vakta + kontejneri novca kojim je tadasnja opozicija zasipana od amerike i europe ali izvetrelo to odavno i ostala samo etiketa.
Jovo sa Golog otoka je ipak daleko veći problem od otpadnika na putu partijskog povratka u autoritarizam '71. i '87...makar kao običan posmatrač nisam primećivao tu golemu promenu kod mejnstrim DS-a sve dok DOS nije revitalizovao Stambolića. Edited by dillinger
Link to comment
@ Syme: Ovi novi lumpeni su nesto drugo u odnosu na vreme pre 100 godina, ali ajde neka ostane za drugi topik.@Pontijak: Ne znam kakva je bila praksa u to doba, inace se podrazumeva da domaca sluzba pakuje poznanstva diplomatama sa cicama iz bezbednosnih razloga. Narkotici, kinta, zene/muskarci - sveto trojstvo na kojem su se mnogi okliznuli u diplomatskim misijama.@dillinger: Pokusavam da zamislim politickog krizanca Dzonija i Kape.. :lolol:
Slažem se po oba pitanja. Samo sam hteo da skrenem pažnju na notornu činjenicu da Raaspudić laže kao pas, i da mu je naravno stalo do radnika kao do lanjskog snega. Populistička desnica se udvara srednjoj klasi kojoj obećava da će zadržati privilegije iz socijalizma na raćun, naravno, nižih klasa, sirotinje, Roma, azilanata, you name it.
Link to comment
@Pontijak: Ne znam kakva je bila praksa u to doba, inace se podrazumeva da domaca sluzba pakuje poznanstva diplomatama sa cicama iz bezbednosnih razloga. Narkotici, kinta, zene/muskarci - sveto trojstvo na kojem su se mnogi okliznuli u diplomatskim misijama.
pa to :) diplomata koji ne gubi glavu lepo uziva u bludnicenju sa cicama ali ne laje sta ne treba jer i cice i zidovi imaju usi. nije greh u bludnicenju sa svim sto bludnicenje podrazumeva vec je greh kada negde u vrtlogu bluda ili posle bludnik diplomata prica ono sto ne sme da prica@symeovo kao kratak primer sta je to nacionalsocijalizam
Populistička desnica se udvara srednjoj klasi kojoj obećava da će zadržati privilegije iz socijalizma na raćun, naravno, nižih klasa, sirotinje, Roma, azilanata, you name it.
na srecu, kakvi smo mi nemci takvi su nam i nacionalsocijalisti tako da prevelike opasnosti od te populisticke desnice nema@dilinger
Jovo sa Golog otoka je ipak daleko veći problem od otpadnika na putu partijskog povratka u autoritarizam '71. i '87..
jovo kapicic je ipak bio samo starac i to starac u poodmaklim godinama kada ga je ldp izvukao iz egzotike urbanih i ruralnih legendi. a partijska ekipa koja je evoluirala u ds elitu nije mogla da bude upadljiva jer je 90ih kontrast bio tako crno-beli, na drugoj strani su bili pobednici u partijskom pucu sa svojim delovanjem i posledicama tako da je i najgora baraba izgledala kao svetlo na kraju tunela i bard demokratije. tek posle 2000e su pokazali svoj pun potencijal. tesko se oslobadja od navika i mentalnih matrica komunistickog patricijata druge generacije tj. naslednika generacije prvoboraca koji su, ako ista drugo, makar u ratu pobedili, mislili mi o njima sta nam drago.ustvari, da ne zivim ovde, sve bi mi to bilo urnebesno, ta mentalna klima u drustvu kada su argumenti moj deda iz UDBE/OZNE/KOSa, moj deda gradjanin kome su nacionalizovali imovinu, moj deda partizan sa (lokalitet po izboru) moj deda cetnicki komandant (lokalitet po izboru) validni u tumacenju istorije u dnevnopoliticke svrhe tek da se ljudi izmedju sebe gloze sporta radi a jedini integracioni faktor u srpskom drustvu je patos nepravde koje kukavno srBstvo dozivljava od zlih zapadnjaka, zlih rusa, zlih kineza, zlih zemljana uopste sa svim ludackim izlivima antiamerikanizma, antigermanizma, antibritanizma, nezaobilaznog antisemitizma i ostalih ksenofobicnih ludorija Edited by Pontijak
Link to comment

daj ne seri, prvo je 80% stanovnistva siromasno, a drugo- koje to privilegije mozes da imas na racun cigana i, pazi sad, izbeglica? otmu im rasparane dzempere koje smo sakupili?

Edited by Miralem
Link to comment
pa to :) diplomata koji ne gubi glavu lepo uziva u bludnicenju sa cicama ali ne laje sta ne treba jer i cice i zidovi imaju usi. nije greh u bludnicenju sa svim sto bludnicenje podrazumeva vec je greh kada negde u vrtlogu bluda ili posle bludnik diplomata prica ono sto ne sme da prica
I jos nesto, cicama koje ti domaca sluzba posalje mozes da sapuces mnogo toga, a da te kasnije ne zaboli glava.Sex je mozda partijski neprijatelj br. 1, ali nije uvek i u diplomatiji. :)
Link to comment
Koga je Himler licno ubio i zaklao? Covek je povracao kad je gledao masovna streljanja po Poljskoj i Rusiji. Totalno glupo pitanje.Udba je bila zlocinacka organizacija a ovaj je bio jedan od njenih vodja. Dakle, cak i da nije nikog licno ubio ostaje zlocinac kao i recimo DM koji licno verovatno takodje nikog nije zaklao.Inace, ovakvi topici su sasvim OK jer se redovno kristalisu navijacki stavovi/nikovi od ljudskih. Sa ljudskog stanovista bi svako morao da ima podjednaku distancu prema zlocincima i zlocinackim organizacijama bez obzira na ideoloske preference. Svaka ideja se moze zloputrebiti za zlocin i to nije nista cudno ili nesto sto treba sakrivati ili navijacki negirati. Sramota je.
Da, Himmler, DM i Jovo Kapa, kako da ne. UDBA zločinačka organizacija, SS i Gestapo... Je li RAF isto zločinačka organizacija, Benešova čehoslovačka vlada i Churchill? Koliko je nevine krvi na njihovim rukama? Niti na trenutak ne krijem "navijački" stav, naravno da je borba protiv Pavelića, Hitlera, DM, Staljina i Miloševića strana koju podržavam, a za grijehe u njoj počinjene ću voljno izgoriti koji eon u paklu. U Jovi Kapi se opraštamo s dijelom prošlosti u kojoj možemo tražiti inspiraciju. A moralističko trubljenje u kojem je razlika između fašizma i antifašizma potpuno zaglušena me ne zanima.
Link to comment

Šta je ovo danas, dan ČVP-a?Četnici, partizani, ustaše, gestapo na svim temama, moglo bi se i na kulinirastvu prodiskutovati ko je bolje jeo.Moderacijo imaj dušu, šalji ovu temu na istoriju, još bolje na PZD.

Edited by Anonymous
Link to comment
I jos nesto, cicama koje ti domaca sluzba posalje mozes da sapuces mnogo toga, a da te kasnije ne zaboli glava.Sex je mozda partijski neprijatelj br. 1, ali nije uvek i u diplomatiji. :)
hahahaha da da da :lolol:ja bih to nazvao staleskom etnoesksplikacijom, kada pripadnik plemena diplomata objasnjava zasto bludnicenje nije samo bludnicenje nego posao od drzavnog interesa :Di to je uvek igranka, cice bi da cuju saputanje od kojeg bludnika diplomatu zaboli glava do pucanja glave karijere a diplomata sapuce ono za obmanjivanje poslodavaca cica i time da dobar detalj svojoj karijeri. tezak je to posao, tezakkkk. salu na stranu, svacega je bilo narocito u hladnoratovsko doba, ne znam kako to ide sada uz napomenu da sam kao dete i tinejdzer mislio da mi je otac opak bludnik i to je bilo poprilicno frustrirajuce misljenje ali sta cu kada sam bio mali i naivan i nisam shvatao kakve sve finese ima posao diplomate od karijere druge polovine 60ih i prve polovine 70ih proslog veka :lolol:@anonymousama i na sahranama se ovako prica uz alkohol i hranu, tj posle sahrane, pa sta fali i ovde takve price kojima je povod smrt j.k. na kraju cemo se virtuelno ponapijati, izgrliti, sa politike preci na teme o kulinarstvu, modi, automobilima, seksu i ostalim radostima te zakljuciti kako je ipak lepo sto smo mi zivi i zdravi i kako je eto pokojnik ako nista drugo bio povod da se okupimo i druzimo posle njegove sahrane jer nam do pokojnika ionako nije bilo stalo :D Edited by Pontijak
Link to comment
Da, Himmler, DM i Jovo Kapa, kako da ne. UDBA zločinačka organizacija, SS i Gestapo... Je li RAF isto zločinačka organizacija, Benešova čehoslovačka vlada i Churchill? Koliko je nevine krvi na njihovim rukama?Niti na trenutak ne krijem "navijački" stav, naravno da je borba protiv Pavelića, Hitlera, DM, Staljina i Miloševića strana koju podržavam, a za grijehe u njoj počinjene ću voljno izgoriti koji eon u paklu. U Jovi Kapi se opraštamo s dijelom prošlosti u kojoj možemo tražiti inspiraciju. A moralističko trubljenje u kojem je razlika između fašizma i antifašizma potpuno zaglušena me ne zanima.
I opet podmetanje besmislenih poredjenja.Kad se prave analogije cesto se kao argument koristi neki ekstreman primer da bi analogija i poenta bila jasnija. To, medjutim, ne znaci da se istorijske licnosti, dogadjaji ili ideologije u celini porede i ocenjuju - bar ja to ovde ne cinim.Prema tome, da, UDBA jeste bila zlocinacka organizacija (sigurno ne u rangu SS) koja je streljala (i neduzne) ljude bez sudjenja a ako si pri vrhu takve organizacije onda si po definiciji zlocinac iako licno nikog nisi ubio.A sto se tog vremena tice, vec tada i odavno pre toga je posteno sudjenje i ljudski tretman zarobljenika vazio za osnovno civilizacijsko dostignuce. To sto je rat kao sto su i njegovi "heroji" sumrak civilizacije je druga tema ali ne bi udbasima ispala zvezda petokraka (posebno posle rata) da su ljude tretirali kao ljude a ne kao stoku sto i danas cine. Edited by Anduril
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...