Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

ti imas jedan fazon da ponekad raspravljas ne sa konkretnim, vec sa izmastanim postovima, pretpostavis sta bi neko rekao (cesto pogresno) i onda se svadjas sa time.
aaaa, ti apravo hoces da kazes da nije svaki udbas cinio masovne zlocine i prevozio ljude u hladnjacama i vrsio genocide gde god je stigao... pa dobro, nije. kul. imas li jos neku banalnost da se za nju uhvatis?
Link to comment
Inace ja u pola Kapinih prica ne verujem, mislim da je tu bilo dosta mitomanije.
Ne samo to, ovde ima pristalica ravnogorja koji se pozivaju na Kapu kao istorijski autoritet o Srbiji kao bastionu cetnistva/monarhizma, a da sve to Kapa izgovara u devetoj i desetoj deceniji zivota opasno nagrizen crnogorstvom i ostrascenoscu sto isti naravno ne uzimaju u obzir.
Link to comment
aaaa, ti apravo hoces da kazes da nije svaki udbas cinio masovne zlocine i prevozio ljude u hladnjacama i vrsio genocide gde god je stigao... pa dobro, nije. kul. imas li jos neku banalnost da se za nju uhvatis?
Ne trenutno.
Link to comment
Ne samo to, ovde ima pristalica ravnogorja koji se pozivaju na Kapu kao istorijski autoritet o Srbiji kao bastionu cetnistva/monarhizma, a da sve to Kapa izgovara u devetoj i desetoj deceniji zivota opasno nagrizen crnogorstvom i ostrascenoscu sto isti naravno ne uzimaju u obzir.
Tek to je posebna prica. Zato sam i rekao da je Kapa "objekt zelje", oduzima mu se istoricnost i na njega se, kao na civiluk, kace licne ideologije i predstave.Sad me jako zanima kada je to sa njim krenulo.
Link to comment

@Syme: Dobro to, nego bolje stavljaj cepove u busno levicarsko bure da vam likovi poput Raspudica ne otimaju pricu o ugrozenom radnistvu dok se bavite ljudskim pravima.@Gazza: :lolol:

Edited by Yoda
Link to comment

Pa čuj, nije korito bušno, nego ko pre radništvu, onoga radništvo. A još kad i nemaš radnike, nego samo nezaposlene lumpene, ili pak zaposlene u administraciji, pa milina za desni populizam. Ništa novo, ista priča od Francuske do Mađarske.

Link to comment
Kao i uvek u sličnim prilikama, osećam se pozvanim da dodatno opišem to vreme, zarad onih sa jeftinijim ulaznicama, a i nije zgoreg podsetiti se. Dakle, neko to naziva vremenom rezolucije i stvaranja golog otoka, a ja bih to nazvao godinama u kojima su skakavce na našim granicama jeli vojnici varšavskog pakta čekajući naređenje Staljina za juriš, napucavajući se sa našim graničarima (2000 vojnika je poginulo), uz ozbiljnu mrežu koja je iznutra imala zadatak da preuzme stvari kada se pređe u opšti napad.Ne tvrdim da je Goli Otok sačuvao Jugoslaviju od sovjetskog napada, jer su oni ostali bez kadrova na koje bi se mogli osloniti iznutra po preuzimanju vlasti. Samo tvrdim da to ne možemo znati...
da pocnem od kraja. naravno da ne mozemo znati ali mozemo da pretpostavimo na sta bi licilo da je do intervencije varsavskog pakta doslo, da je mreza fanaticnih prosovjetskih komunista u vojci, policiji i ostalim delovima drzavnog aparata (a pritom nije bila rec o amaterima nego o iskusnim ljudima sa ratnim iskustvom) preuzela vlast i to u zemlji u kojoj su jos bile jako sveze rane iz jezivo krvavog gradjanskog rata koji je bio i ideoloski i religijski i etnicki. slutim da bi obracuni sa protivnicima bili mnogo monstruozniji plus sto bi postojala opasnost od urusavanja celog sistema sa aktiviranjem gadnih zarista pubune u nekim delovima drzave. videli smo kako izgleda kada bukne rat i kada se otvore porodicne predaje pune rana i secanja na stradanja u svetskom ratu i to pola veka posle kraja svetskog rata a mogu misliti kako bi to izgledalo samo tri godine posle okoncanja svetskog rata. pa vec sama kolicina strasti sa kojom se ovde diskutuje o liku i deli kapicica je meni zaprepascujuca, izgleda da je potrebno da prodje bar 100 godina na ovim prostorima pa da se o istoriji ne diskutuje vrelih glava i emocijastoji naravno da su to pretpostavke i da ne mozemo znati sta bi bilo kada bi bilo ali se tako lako previdjaju ti detalji koje ti pominjes (poginuli granicari na primer) i sada se taj fenomen tumaci osecajem i ocima sadasnjice. Edited by Pontijak
Link to comment

poznajem starca, 92 je prevalio, radio je u OZNi i UDBi, ako udem imao priliku pitaću ga za mišljenje o JK. znao ga je, sigurno.mislim da delovanje JK treba da se posmatra i ocenjuje imajući u vidu to vreme. prve posleratne godine, hladni rat, IB.pogledajte i današnje delovanje raznoraznih tajnih i bezbednosnih službi. ne branim ga ni na koji način, potpuno mi je nebitan za moj ceo život, jednostavno mislim da je sada antipartizanština u modi. no, to je za onaj topik koji je južnje.

Link to comment
@@Filip, Pontijak:Niko ne spori pravo Jovi Kapi da privodi cice i radi sa njima sta on/one zele, kvaka je u tome sto se poprilicno opustio vrseci diplomatsku sluzbu, gde je namestanje cica jedno od osnovnih pravila spijunaze. Tito je licno od madjarskog partijskog vrha dobio zahtev da Kapu skloni, covek nije samo privodio cice koje je slala madjarska/sovjetska sluzba vec su tu bile i druge koje su Madjarima kvarile posao. :)
ma ja sam samo uleteo sa napomenom da kapicic nije morao da napastvuje zenskinje jer nije imao potrebe za time. u onim godinama kada se itekako osecala nemastina sto kao posledica svetskog rata sto kao posledica, khm, sovjetskog prisustva u porazenoj madjarskoj, mozes misliti kako je na mlado zenskinje delovala pojava diplomate koji se snabdeva u diplomatskim magazama :P em zgodan em ima sve sto dusa iste, kako mu odoleti. naravno da stoji to da se covek pokazao savrseno nesposobnim za diplomatsku sluzbu ali to je drugi par rukavica u ovoj prici, meni glupo da se pohotljivost prema mladim lokalkama uzima kao smrtni greh
Link to comment

Nije morao da napstvuje zenskinje jer nije imao potrebe za time. Dok kad neko mora da napastvuje zenskinje jer ima potrebe za time... well, bude sta bude valjda?Ovo na stranu price o Kapicicu.

Link to comment
Branio zemlju od Nemaca i od Rusa, to je lepo
Šta se na ovom topiku može pročitati, to je neverovatno.A zar nije sve ovo već pretreseno na prethodnih šezdesetak strana?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...