Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

Mene strefi užasan transfer neprijatnosti od eldepeovske jugonostalgije. Sa Srđom Popovićem je otišao i svaki princip na tom polu srpske scene, očiglednoMada najjače je što je njemu poslednji simbol srećnog detinjstva Jovo Kapa a ne neka ex Yu pop ikona
+1
Ne znam na koji se tačno "deo scene" misli - LDP? Prokić nije u LDP-u. Tzv. Drugu Srbiju? A šta bi to tačno bilo i zašto bi Prokić, koji je onomad bio u ozbiljnom sukobu sa Peščanikom, Teofilom i ostalima bio njen predstavnik?Ja ne bih uopštavao, i umesto toga bih samo zaključio da je Prokić jednostavno idiot, i da je to već neko vreme apsolutno svima jasno.Uz to, teško da ima većeg antikomuniste i antijugloslovena u nas. Edited by Syme
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

nekako sam dosao do male ilustracije kako je to izgledalo i tokom tih obracuna u vreme rezoluzije ib i stvaranja golog otoka. iste strasti. i padanje mraka na oci i zelja za izlivom krvi ali u tudj mozak.
Kao i uvek u sličnim prilikama, osećam se pozvanim da dodatno opišem to vreme, zarad onih sa jeftinijim ulaznicama, a i nije zgoreg podsetiti se. Dakle, neko to naziva vremenom rezolucije i stvaranja golog otoka, a ja bih to nazvao godinama u kojima su skakavce na našim granicama jeli vojnici varšavskog pakta čekajući naređenje Staljina za juriš, napucavajući se sa našim graničarima (2000 vojnika je poginulo), uz ozbiljnu mrežu koja je iznutra imala zadatak da preuzme stvari kada se pređe u opšti napad.Ne tvrdim da je Goli Otok sačuvao Jugoslaviju od sovjetskog napada, jer su oni ostali bez kadrova na koje bi se mogli osloniti iznutra po preuzimanju vlasti. Samo tvrdim da to ne možemo znati...
Link to comment

Zanimljiva pojava, na jednom drugom topicu se vatreno brani nacelo individualne odgovornosti kada su u pitanju cetnici, a ovde je Kapa zlikovac po defaultu, jer je radio u Udbi i samim tim je masovni ubica. Ovo poredjenje Kape sa Himlerom je mindblowing :lol:

Link to comment
Posto je sledece godine stogodisnjica pocetka WW1, bice dosta price o tome, a kod nas pogotovo o tome da li nas svet vidi kao krivce i da li je Princip terorista ili patriota bio. Vec su pocela prepucavanja, racunam da ce nam sledece godine u ovo vreme WW1 izlaziti na nos.
eh, eno ti toliko brojeva vremena i bazduljovih članaka posvećenih tome, sa sve analizom istorijske literature koja izlazi povodom stogodišnjice
Link to comment
Zanimljiva pojava, na jednom drugom topicu se vatreno brani nacelo individualne odgovornosti kada su u pitanju cetnici, a ovde je Kapa zlikovac po defaultu, jer je radio u Udbi i samim tim je masovni ubica. Ovo poredjenje Kape sa Himlerom je mindblowing :lol:
slazem se, otprilike jednako kao i ovo tvoje cheeky poredjenje kape i racica.
Link to comment
pored dve kategorije golootočana koje si naveo, postojala je i treća. potpuno nevini ljudi čija se žena / stan / radno mesto .....dopalo nekom "drugu".mislim da komandant sava ili ivan milutinović ne bi bili ništa bolji u to vreme od pokojnika, đilasa, moše, dapčevića generala. a boga mi ni od penezića, ćeće, rankovića. moć je čudo.
ali to mozemo samo da nagadjamo, a nije ni poenta. bitno je da su ovde uzeli da ga zale samo jer su, glave neopterecene makar povrsnim poznavanjem blize istorije, od svih bas njega uzeli da bude simbol jugoslavije, srecnog detinjsva, cipiripija, ponija i novogodisnje dodele poklona u tatinom preduzecu, te usput i antinacionalizma. iskrenog komunistu koji je pozurio da se uvali u izrazito anacionalni lscg cim je socijalizam, zahvaljujuci izmedju ostalog i takvima poput njega, propao.
Zanimljiva pojava, na jednom drugom topicu se vatreno brani nacelo individualne odgovornosti kada su u pitanju cetnici, a ovde je Kapa zlikovac po defaultu, jer je radio u Udbi i samim tim je masovni ubica. Ovo poredjenje Kape sa Himlerom je mindblowing :lol:
jos zanimljivija pojava je to sto prica o njemu ne moze da prodje bez cvsp-a. i onda na kraju dodjemo do zakljucka da, eto, nije bio idealan, ali je pecanac bio gori. i vjekoslav luburic maks je bio gori. hitlera da i ne uvodimo u pricu, tek je taj bio gori.
Link to comment

@@Filip, Pontijak:Niko ne spori pravo Jovi Kapi da privodi cice i radi sa njima sta on/one zele, kvaka je u tome sto se poprilicno opustio vrseci diplomatsku sluzbu, gde je namestanje cica jedno od osnovnih pravila spijunaze. Tito je licno od madjarskog partijskog vrha dobio zahtev da Kapu skloni, covek nije samo privodio cice koje je slala madjarska/sovjetska sluzba vec su tu bile i druge koje su Madjarima kvarile posao. :)

Link to comment
aaa, dobro, ako je vec upletena ideologija, daj da svi branimo psihopate i zlocince samo jer su u nekom momentu bili na nasoj strani. tako treba! razvaljuj!
ti imas jedan fazon da ponekad raspravljas ne sa konkretnim, vec sa izmastanim postovima, pretpostavis sta bi neko rekao (cesto pogresno) i onda se svadjas sa time.
Link to comment
a ovde je Kapa zlikovac po defaultu, jer je radio u Udbi i samim tim je masovni ubica
Moj pokojni deda je bio visoki oficir OZNA/UDBA/KOS i nikad ga niko nije optužio da je bio masovni ubica i zlikovac po defaultu. Možda nešto ima u tome što je na samom početku IBa rešio da se prebaci u sektor za borbu protiv stranog neprijatelja jer nije hteo da tamniči saborce i prijatelje zbog gluposti. Plus nije bio sklon klavirima i umjetninama.
Link to comment
Moj pokojni deda je bio visoki oficir OZNA/UDBA/KOS i nikad ga niko nije optužio da je bio masovni ubica i zlikovac po defaultu. Možda nešto ima u tome što je na samom početku IBa rešio da se prebaci u sektor za borbu protiv stranog neprijatelja jer nije hteo da tamniči saborce i prijatelje zbog gluposti. Plus nije bio sklon klavirima i umjetninama.
Ovde na topicu se tvrdilo da je sama pripadnost Udbi zlocin, imas pre par strana takve tvrdnje. Fora je sto izgleda nije dovoljno reci da je Kapicic silom prevaspitavao politicke protivnike, vec ajmo da mu poturimo nekakva masovna ubistva, a kada pitas "koja", odgovor je "pa bio je udbas". Meni je to apsurdno kao i reci da je Kapa bio simbol necijeg detinjstva.Inace ja u pola Kapinih prica ne verujem, mislim da je tu bilo dosta mitomanije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...