Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

bio u nišu za vikend. grad svakim danom sve više odumire, ali klopa i dalje zabadamehana - junjeća čorba, trljanica (usitnjenja paprika u polutrvrdom, slanom siru) + džiga u skramikod rajka - ćevapi u kajmakurazvalih se

Link to comment
mfly.jpgudu3.jpgigb7.jpgstari javor dzoko mrzenci makedonijapaidakia (jagnjeca rebarca, tj lambchops)za trunku slanija nego sto je po mom ukusu (a osetljiv sam na so, 99% normalnih ljudi se ne bi zalilo) ali sve ostalo jedna od najboljih koje probah u zivotu. limun na jagnje - priceless...hvala bogu da nisu imali pecenje pa sam mogao da narucim ono sto sam uvek hteo da probam doledzoko i dalje sazuva. prvi tanjir je predjelo - saganaki belo sirenje, pohovana tikvica, pindzur, shopska Edited by gazza1
Link to comment
Geez, ja ne jedem jagnjetinu, ali ovo izgleda mrtva usta da ga jedu.
Ovo se i ne jede.To se na ranu privija, ili intravenski... jbt za screensaver... Edited by wall
Link to comment

Ko ne voli jagnjetinu, a put ga ipak nanese na Mrzence, neka slobodno proba Djokove uvijače. Zvuči jednostavno i već viđeno: file rolovan u slanini, punjen kačkavaljem. Ali kakav je TAJ RASTOPLJENI KREMASTI KAČKAVALJ, to znaju samo oni koji su overili uvijače u Mrzencima.Trebao bi' sa ćaletom i njegova dva drugara da odem do Mrzenaca u narednih mesec dana - samo na klopu. Tamo ćemo negde prespavati, a u povratku "Mrak" u Nišu...

Link to comment
Spremam se uskoro u HN onim novim putem preko Pljevlje/vlji/valja, pa bih jedan dan ostao na Zabljaku i nastavio put sutradan.Da li neko zna neki dobar a neskup restorancic na Zabljaku ili blizoj, ali bas blizoj okolini.
Na preporuku Cetinjanina obedovali smo u (ili bolje na) Momcilovom Gradu. Gastronomski ne toliko zanimljiv jer su mi na insistiranje da sami izaberu sta je najukusnije u ponudi doneli pitu od heljde i cicvaru. Mislim lepo je to, za nekoga ko je ziveo u Velingtonu 35 godina pa se vratio u rodni kraj i stara tetka iznese pitu i kacamak pa se taj sto se vratio rasplace. Ali ovako, ostaje landscape koji zadivljuje i zbog kojeg treba posetiti ovu kafanu na skoro 2000 metara.

P1010263.jpg

Link to comment

nek' sam nesvet sto krkam rostilj na plus milion, ali kafana "Kod Mede" u Zajecaru ima oooozbiljno mesiste! Medina pljeskavica i rebarca, pa koronarna vredi svakog zalogajaa ako vas bas zanima, imam i fotku, al' nju cu ako prezivim

Link to comment
  • 2 weeks later...

sekin salas na putu iz panceva ka kovacici (malo pre tzv skrobare) nije uopste los, mada ponekad izgleda kao da su marsovci sleteli i kidnapovali goste i staf. zena i ja upali oko trojke u subotu, nigde zive duse, pojavise se vlasnici tj osoblje nakon par minuta. meni dosta skracen ali sve domace i pristojno, ja sam jeo svinjski paprikas sa noklama sto se ispostavilo kao pun pogodak, najblize ugodjaju cobanca, lepi komadi domace svinje sa ponekim komadom dzige, domace nokle ubacene u to dok se grejalo pa servirano u starinskom belom corbaluku. uz sopsku daju njihov domaci kozji sir. zena jela pilece belo sa pomfritom i tikvicama na zaru, pristojno za pusiz. ovo plus 2 kafe, bokalce belog i litar kisele, 1740 dinara. tacno 21km od pancevackog mosta ili 8 km od mosta na tamisu kad se ulazi u pancevo, za decu ima koze, guske, simpaticni kucici, macka i tri maceta i uopste je fin ugodjaj u debelom ladu oraja.drugo sto ponovo moram da pomenem je barza "ribnjak" u borcaji tacno prekoputa silosa zitomlina dole u luci, prilaz apokaliptican kroz peskaru kroz koju furaju pomahnitali sleperi i kiperi, pogled na barzu koja sluzi za prikupljanje starog gvozdja (ko da je luka prekoputa nesto bolja) ali jako pristojna riba (corba malo skromnija mada je ukusna) sa naglaskom na fanatiscnoj stuki sa plotne, spremljena kako alah zapoveda, zarezana na par mm tako da kosti ne smaraju, ukus - najblize moru iz dunava. za sledbenike dabine fascinacije deverikom, ima i to, vidim da se vecina gostiju davi u njima. naravno i sve standardno dunavsko, som, smudj, saran, keciga. pored toga momci su mastoviti, povremeno ima puzeva a umeju da uberu i sumsko pile kad mu je sezona. a palacinke koje pravi keva su antologijske, eurokrem plus oraj, pet plus!

Edited by gazza1
Link to comment
sekin salas na putu iz panceva ka kovacici (malo pre tzv skrobare) nije uopste los, mada ponekad izgleda kao da su marsovci sleteli i kidnapovali goste i staf.
Overeno odavno. Savršeno tajno mesto na putu za slaninijadu u Kačarevu.Problem je što skrobara povremeno bazdi kao kafilerija, treba da se zabode pravo vreme i povoljan vetar.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...