Jump to content

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

hvala na savetima, časni ješni oci. ja sam ipak stavio smuđa u mast, jer poznajem dobro njegov ukus i želeo sam da napravim benčmark. napravio sam mešavinu kukuruznog i pšeničnog brašna i tu po instinktu stavio i slatku horgošku. to u kesu, unutra šnicle, promućkao, pa u gvozden tiganj na jaku vatru. ovako pravljena riba i ona na ulju su nebo i zemlja. niđe veze. oduševljen sam. spektakl. sledeći put ću neku manje pretencioznu ribu od smuđa.a kečigu, kraljicu lepoticu, ne treba nikako drugačije osim na žaru, toliko i ja znam. drool.

Link to comment
na tanjiraču turam sve, ali opet: nikad da plivaju u masnoći. nego samo namašćena vrela ploča
Ovo ne razumem, tanjirača se u osnovi i koristi da bi meso plivalo u njoj, riba posebno. Jedino ako računaš da će riba sama pustiti svoje sokove, što ima smisla.Inače, pre neki mesec pustili štuku da pliva u tanjirači punoj masti, bio spektakl. Štuka je posebno sigurna stvar, jer kao grabljivica ne može postojati ni u kakvoj tovljenoj varijanti. Kupujemo je od alasa na Zemunskoj pijaci, ima je svaki dan i nije skupa.
Link to comment

tanjiraca je dobra zato sto mozes da spustis meso u mast, umocis i izvuces ga na "suvo" da se pecejedino je zahebana vatra, lako se preteratu bi bila dobra ona opekarska, da se laganice radia za talandaru sam morao da gglam :)

Link to comment
tanjirača se u osnovi i koristi da bi meso plivalo u njoj, riba posebno.
može i tako, ali ja za deep fry koristim tiganj, jbgne, tanjirača služi da bude vrela tučana ploča koja ravnomerno i konstantno raspoređuje temperaturu, sprečava previše dima od ćumura i zagoretine, pa je meni zato i idealna za ribu da je ne ubije.to što domaćini nalože da prži plamen ispod, nakrljaju ulja koje se usija pa prže na sredini, to je njihov problem. nije tanjirača iz tog razloga konkavna, već zato što je bilo najjefinije odšrafiti deo sa polj. mašine (tanjirače) koji je konkavan po sebi i turiti na vatru
zahebana vatra, lako se pretera
tako je, načešća greška.rešenje je napraviti dobar žar, kao za roštilj i tako temperirati. ne sme da gori ispod, onda na tanjirači možeš samo da pržiš
Link to comment

pa onda su one plekane talandare sto prodaju po lovackim radnjama potpuno besmislene....

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

upravo tako.s tim da na takvima ne možeš ni da pržiš, jer sve ili pregoreva ako ispod gori ili ne se ne peče uopšte ako je žar, jer ne drže temperaturujoš kad im zavare nogare , pa ne možeš ni da je ogradiš, podešavaš visinu i kontrolišeš dotok vazduha ...i onda ljudi, razumljivo, ne vole tanjiraču.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Svratio za vikend kod Rajka u Niš, u Kazandžijsko sokače.Ćevapi so-so, legenda i dalje traje, pretpostavljam da u Nišu ima i boljih.Ali zato rebarca na kajmaku...spektakl. Ništa jebozovnije nisam jeo u poslednjih pet godina. Takav gastronomski orgazam sam poslednji put doživeo u Kolubari u Brčkom 2008., pa sad. Btw, restoran je bio pun Kineza koji su potpuno zaboravili na svoje fine navike, pirinač i začine, i doslovce se davili u holesterolu. Balkan rules!

Link to comment
Svratio za vikend kod Rajka u Niš, u Kazandžijsko sokače.Ćevapi so-so, legenda i dalje traje, pretpostavljam da u Nišu ima i boljih.Ali zato rebarca na kajmaku...spektakl. Ništa jebozovnije nisam jeo u poslednjih pet godina. Takav gastronomski orgazam sam poslednji put doživeo u Kolubari u Brčkom 2008., pa sad.
Da, da, reci gde treba da potpisem. Rebarca kod Rajka najbolja u vasioni.
Link to comment
Btw, restoran je bio pun Kineza koji su potpuno zaboravili na svoje fine navike, pirinač i začine, i doslovce se davili u holesterolu. Balkan rules!
pomesao si japance i kineze. kinezi zderu debelo i masno, a i sljemaju onu ludacku rakiju od 70% (ili vise) alkohola(mada i japanci imaju ne-riblju i ne-pirincanu ishranu, samo se teze nalazi. zimus jeo njihovu supu s slaninom, ubedljivo najteza supa koju ikad izjedoh)
Link to comment

bogme i japanci jedu masno i svinju. vise svinje na jednom mestu ne videh u zivotu. nema ramen supe na kojoj nema nekoliko slajseva pecene svinjetine, a uglavnom je i supa svinjska. najcesce je meso od stomaka - znaci masno. to je inace jedan od primera transplantacije kineske kuhinje u japansku, s tim sto je popularnost ramena u japanu bezumna. takodje tonkatsu, pohovana svinjetina. svuda. velika je zabluda da se u japanu jede samo riba ili kobe govedina. ima trasha koliko hoces (mada je vrhunski).

Link to comment

nisam znao da je toliko ekstremno tamoja sam bas tu ramen supu jeo, preporucio mi japanac da je dobar i bilo je bas ko sto si rekao - masno meso od stomaka i komadi przene slanine odozgointenzivniji ukus svinjetine nisam nikad okusio, a zivim u wurst-landual obicno ono sto nailazim japansko je fino i na note, i uglavnom riblje. sto me podseti da nisam odavno bio kod gospodina hakate na sushiju

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...