Jump to content

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Za Zeleni Dvor sam znao ali nisam bio, niti znam da li radi trenutno
zeleni dvor je privatna kuca :) radi 24/7, 365 dana u godini...ali samo za prijatelje, nema tamo vise ugostiteljstva.
Link to comment
kockasti stolnjaci, krezubi konobari i limene piksle garantuju dobru hranu :)mozda je to zeleni dvor, ali nisam siguran
Jes' da evociram vremena iz ranog bronzanog doba, ali da li i danas u okolini Beočina postoji kafana koju je svojevremeno vodio izvesni Steva? Bila je oduvek poznata po besprekornoj ribljoj čorbi i kečigama, negde baš blizu dunavske obale, ali s obzirom na to da sam tamo bio mnogo davno, vrlo je moguće da su od svega ostala samo sećanja. Mali kotlić čorbe je lako mogao da prezasiti troje ješnih, pa da 'ladno ostanu bez daha za kečige na koje su se oštrili :)edit: Našao na netu, "Čarda kod Steve", to je to, jedino je sada mnogo urbanije, prenoćište itd. Imaju karirane stolnjake, jedino su piksle staklene. Edited by ajgor
Link to comment
zeleni dvor je privatna kuca :) radi 24/7, 365 dana u godini...ali samo za prijatelje, nema tamo vise ugostiteljstva.
uvek kad prodjem vidim guzvu, ali mi se negde provlacilo kroz glavu da je neki specifican koncept@ajgornemam pojma o beocinu, ali izgleda da je definicija dobre klope univerzalna
Link to comment
Zeleni dvor nije sigurno, niti je fensi, niti je objekat, to je privatni salas, a Sneza bi se pre ubila nego da posluzi ovako nesto, kuku...Ima na pocetku Kajtasova (prema putu Beograd-Bela Crkva) jedan riblji restoran malo fensijeg karaktera, moguce da je to to.
nisu ti tvoji sigurno, ovo je bilo neshto sa ogromnim dvorishtem i ljuljashkama za decu, sa odlichnom terasom iznad neke rechice, vrlo lepo mesto i cene su bile nako, solidnije, skoro beogradske. ka beloj crkvi levo skretanje na kajtasovo, pa skoro odmah, a svakako pre pustinje. tim putem idemo kolima u djir kad ne znamo sta cemo drugo ^_^to s ribom mi nije bilo jasno, mada je jelo, samo po sebi bilo sasvim ok. rekoh, somche i neka riblja pashteta vrlo dobri, a i ta chorba, chim se ohladila, bila je lepa i ljuta taman kolko treba. ko mi je kriv sto sam se oma bacila na taj ladan komad unutra :lolol:edip. mada. kada bi mi neko od vecih poznavalaca kraja objasnio, mozda bi i umeli da jedemo. ali mi smo vazda problem, gomila dece i neshto vegetarijanaca, svi se unesrece kad dodjemo. plus jedemo prekoreda, pola oce supu, pola nece, ja hocu onaj stomak od krave kao glavno jelo, vegetarijanci hoce da im se pohuju sir i paprike (kojih nikad i nigde nema, narochito u avgustu). smorovi ljudi :lolol:jedino ta picerija u centru je bogotac da znam. i sladoled kod kneza i to je to. Edited by thermal bug
Link to comment
ovo je bilo neshto sa ogromnim dvorishtem i ljuljashkama za decu, sa odlichnom terasom iznad neke rechice, vrlo lepo mesto i cene su bile nako, solidnije, skoro beogradske. ka beloj crkvi levo skretanje na kajtasovo, pa skoro odmah, a svakako pre pustinje. tim putem idemo kolima u djir kad ne znamo sta cemo drugo ^_^
Da, da, to je to, pre pustinje, tako je Recica je jedna od mrtvaja, sledeca po redu je mrtvaja Karasa. Par puta sam mislio da oprobam to mesto ali bi me izbacili sa Zelenog dvora kada bi culi da sam jeo negde drugde.
Link to comment
Da, da, to je to, pre pustinje, tako je Recica je jedna od mrtvaja, sledeca po redu je mrtvaja Karasa. Par puta sam mislio da oprobam to mesto ali bi me izbacili sa Zelenog dvora kada bi culi da sam jeo negde drugde.
jedem na dvoru, izbacili bi me s dvora. dabovicu dabovicu ^_^
Link to comment

tako sam navik`o kasti. jezik je ziv organizam, ne dozvoljava guranje u akademske okvire.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
overih konačno u narodnim pesmama opevani boss u sobotki. ambijent fin, hrana fina (nisam bio gladan), sve jeftino, klozetske šolje dve (2) na dva hektara prostora i k ljudi kapaciteta.
ovo nije istina, tribo si pitat di su ostale :)
Link to comment

kad smo kod čorbeprekjuče ručao u Abrahamu na Palićukao i uvek: filirana riblja čorba + turoš čuso + eruš pišta da zaljuti (mora da se traži posebno)fenomenalno, kao i uvek i uvek isto. potpuni high end za sve čorbe i fiš paprikaše od Beča do Negotinajedina mana je što nikako da proban nešto drugo tamo, zbog te čorbe (koja je aposlutno preobilna, i posle nje čak ni stodvadesetokilaš poput mene ne može da zine)edit: fuck, masno sam slagao. zgutao sam i šomlui golušku :piggy: (koji možete slobodno i da preskočite, bolja je u Maloj Gostioni

Edited by banatjanin
Link to comment

Nišlijska mehana 2, kod teniskih terena i tvrđave, Jadranska bb. Belmuž sa sirom iz Svrljiga kidaIMG_1777.jpgRebarca na kajmaku predivnaIMG_1779.jpgMoravska salata - seckana pečena paprika & paradajz & lukIMG_1778.jpgPun krasni ekipe u odelima s kravatama u smislu overe & potvrde kvaliteta usluga objekt. Preporuka

Link to comment

skromne, nis je toza riblju corbu, niste probali corbu dok vas ne odvedem kod riste na savu. a necu :) :) :)inace moram da pohvalim jedan objekat na vodi gde sam bio pre neki danimaju fantastican izbor domacih hlebova sa naglaskom na crnom od punog zitaonda ti daju na racun kuce od 3 startera po malo, salata od stuke, riblja pasteta, krompir salata sa ribomonda ti stigne riblja corba, to sam jeo i boljea onda sam pustio kelnera da mi donese po preporuci i nisam pogresiopecurke vrbovace poznate i kao sumsko pile, grilovane (tacnije na plotni)i stuka na zaru (tacnije na plotni), malo vece penkalo, 400g, savrsenamislim da sam sada prvi put jeo stuku i nisam mogao da verujem koliko je dobraceli zivot slusam kako se stuka ne jede sem u pasteti jer ima mnogo kostijuako joj pazljivo izvuces kicmenu kost i kosti oko rebara, ima nula kostijua meso kao da nije od recne ribe - elasticno i cvrsto. da nisam znao sta jedem rekao bih da je nesto morsko neobicno.u svakom slucaju preporuka - mesto u pitanju je ribjak preko puta silosa na dorcolu, dolazi se brodom ili iz borcekolaci u abrahamu su sranje, btw

Edited by gazza1
Link to comment

Nikada nisam jeo štuku ali ovo da ima previše kostiju je besmislen argument za nejedenje. Homo sapiensi smo, aman. Opremljeni smo rukama, mozgom i pratećom neuromotorikom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...