Jump to content

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

dajte preporuku za rumu i blizu okolinu. jagnjetina ili rostilj. hvala!
Jagnjetina je na glasu u Jarku, nisam bio. U Rumi Dragišić u Borkovcu.
Link to comment

Ko nije bio, pravac kafana "Kod Mira" u Bogutovcu. To je kafana zbog koje biram da na Kopaonik idem dužim putem, preko Kraljeva i Jošaničke Banje.Za predjelo se ne smeju propustiti projini kolači (lepinjice od projinog brašna), mladi kajmak i dimljeno svinjsko meso sa lukom. Ovo poslednje su svrstali u glavna jela iako ga redovno preporučuju za predjelo, pošto nije u pitanju komad već listovi dimljenog mesa. Odlične su gibanica i pita s mesom, s tim što spadaju u onu masniju varijantu, pa je preporučljivo da frajeri puste bradu kako bi doživljaj umašćivanja bio kompletan - totalno antihipsterski.Samo mi se jednom desilo da za glavno jelo ne naručim teleću džigericu. Bilo je to pre petn'estak godina kad sam u Bogutovcu bio prvi put. Tada je džigericu naručio moj ćale, a ja sam je samo probao. Do tada nisam jeo džigericu - mrzeo sam je. Pored džige dobra je i leskovačka mućkalica i legendarna bela vešalica. Ni pileći ražnjić nije loš. Zapravo, bio bi odličan, pošto se meso topi u ustima, da ne stavljaju prokletu Vegetu, koju ne podnosim. Sve ovo treba propratiti sa malo ćevapa na kajmaku, čisto zbog šarenolikosti tekstura.Ukoliko vam na kraju ostane slobodnog mesta, jabuke u šlafroku i pekmez od šljiva su pravi izbor. Dobro je da se tokom godina sprijateljite s gazdom kafane, čime povećavate rizik od dobijanja neke tegle pekmeza za poneti. :thumbsup:Inače najstariji gazdin sin je definitivno maskota kafane sa svjoim "STYLINGOM". Taj se jednostavno mora doživeti... :lala:

Link to comment
preporučljivo da frajeri puste bradu kako bi doživljaj umašćivanja bio kompletan - totalno antihipsterski.
meni ovde nesto ne stima.
Link to comment
Jagnjetina je na glasu u Jarku, nisam bio. U Rumi Dragišić u Borkovcu.
gde je tacno taj dragisic? kuda od onog novosagradjenog hotela?
Link to comment
Meni bi takođe dobro došla preporuka za restoran na potezu Obedska bara - Šabac - Sremska Mitrovica - Zasavica, ili u bližoj okolini :)
ja sam jednom u zasavici jeo odlican gulas od mangulice.
Link to comment
  • 2 weeks later...

motel predejane nije tako tragican kao poslednji put kad sam tamo stao, potpuno solidna hranajagnjeca corbica OK, gurmanska na kajmaku na nivou boljih beogradskih, sopska odlicna (tvrd rendan sir, za pocetak) i na kraju odlicna palacinka sa eurokremom i orasimamalo mi stoji bomba u stomaku ali mislim da nije zbog kvaliteta nego zbog izbora

Link to comment

oko 3 popodne nikakvi sumnjivi elementi nisu primeceni.inace sam bio skoro u abrahamu na palicu, perkelt i dalje sazuva ali je tezak u p.m., cak se nisam ni prejeo a trebalo mi je 24 sata da resetujem stanje stomaka, kao da sam sipao cement u zeludac. inace izbegavajte po svaku cenu palacinke u vinskom satou, neopevano sranje, imaju sato neukusan a zgusnut nekim gustinom pa onako klot nabacan preko palacinke, nidje veze sa time kako to treba da bude, nije zapeceno, nista.

Link to comment
inace sam bio skoro u abrahamu na palicu, perkelt i dalje sazuva ali je tezak u p.m., cak se nisam ni prejeo a trebalo mi je 24 sata da resetujem stanje stomaka, kao da sam sipao cement u zeludac.
Zato ga malo pripremiš čorbom od morke. Procedura, bato.
Link to comment

Kafana Predah, na izlazu iz Kraljeva kada se ide ka Novom Pazaru. Selo Adrani, ako se ne varam. Jaga skroz dobra. Inace je ne jedem pa ne umem da uporedim, ali ovo sto sam jeo je bilo vrlo ukusno.

Link to comment

overih konačno u narodnim pesmama opevani boss u sobotki. ambijent fin, hrana fina (nisam bio gladan), sve jeftino, klozetske šolje dve (2) na dva hektara prostora i k ljudi kapaciteta. bio u aqua doriji enti put u par meseca. sve mi bilo meh. neču iči par godina.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...