Jump to content

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Overio Ćirinu kafanu u Boru. Nema preporuke. Ćevapi loši, Karađorđeva prosečna. O Ćiri se u Boru ispredaju legende, ali to izgleda važi samo za kuvana jela, odnosno specijalitet dana. Pošto smo mi promašili gravče na tavče(bilo prethodnog dana), može se reći da nismo imali sreće.Prošle nedelje svratio u Daščaru. Komentar u par reči: MB je keva za sve u Mladenovcu(jedino još nisam overio Dragovića, za njega komentar još ne važi)
pa dragovic je sranje u poredjenju sa MB. njegova jagnjetina je skaredna. sto medjutim ne vazi i za prase, to je dobro. mislim da na prasetu nema vece razlike ali je jagnje kod dragovica za izbegavanje u sirokom luku. matoro i zivo.
Link to comment

Sramota, nisam ni znao za ovaj topik nego trpo sve u Bg restorani, ko budala. Zato necu da se raspisujem, nego da i ovde pomenem / preporucim par njih:- Rajko je majka u Nisu, i lokacijski i kolicinski i kulinarski i cenovno. Njegov jedini problem je sto u Nisu ima onoliko dobrih a jeftinih kafana.- U NS Dva Stapica, mozda ima i boljih kineza po Srbiji, al prvo treba da traju kolko ovi traju.- U Kragujevcu Avala, tamo gde se starim putem ulazi u grad kad idete iz Beograda, pre nego sto pocne da se penje onim brdom. Ogromna polovina punjene vesalice bila podjednako ukusna pri poslednjem kao pri prvom zalogaju. To odavno nisam osetio.- Nekada sam obozavao ono Sidro ispod mosta u Beskoj, al nisam bio odavno pa ne smem da hvalim dok ne vidim neki skoriji review. Dal je neko skoro overio?

Link to comment
kumanovo (izvinjavam se sto turam u srbiju) - ima li preporuka ili da se strpim do nish?
Ako budes morao da trpis do Nisa, obavezno idi u Mrak ako nisi do sada bio. Em se vrlo malo iskljucujes sa puta, em parking, em uvek mesta, a klopa razvaljuje. Ako si sad u putu mozemo da ti posaljemo adresu i / ili koordinate.
Link to comment
Ako budes morao da trpis do Nisa, obavezno idi u Mrak ako nisi do sada bio. Em se vrlo malo iskljucujes sa puta, em parking, em uvek mesta, a klopa razvaljuje. Ako si sad u putu mozemo da ti posaljemo adresu i / ili koordinate.
Sad listam postove unazad i vidim da si vec pisao o Mraku, onda sve znas, prijatno...
Link to comment
Jagodina?
Posaljes lepo pm ko covek a ne da se pravis lud :P kafana Konak na Djurdjevom brdu svaka preporuka pitaj i Vasu za utiske.Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Link to comment

Evo mojih 5 centi, ne znam dal je nesto od ovih kafana vec bilo:- Nova Pazova, prvo skretanje levo kad se udje starim putem od Beograda, kafana se zove Lovac il tako nesto, ludilo srneci gulas (nadam se da jos postoji, nisam bio par godina). - Indjija, na starom novosadskom putu, tamo negde pre one nove hale sto se gradi, Vrelo Knin, jagnjece pecenje.- Beska, nije restoran, ali je mesara, 'Bata', raznih dojajnih stvari ima za kupiti. Tartar biftek pogotovo tamanim. - Krcedin, salas Stojsic, pre ulaza u selo, onako solidna klopa, nije vrhunska, ali ima onaj smek babinog rucka nedeljom. Dnevni meni oko 700 kinti, domaca supa, pa onda obicno neko predjelo (subotom rinflajs!), pa becke snicle sa tartar sosom subotom, nedeljom jagnjetina ispod saca, ostalim danima razno, nekad riba, nekad pasulj, pa salata, pa neki domaci kolaci na kraju. - u Krcedinu, nova kafana, 'Merak', uglavnom 'juznjacka' kuhinja, tako to gazda zove, skembici, brizle, nogice u saftu i te stvari, izuva. - na Palicu, 'Abraham', najbolji gulas (odnodno perkelt) koji sam probao kod nas. - i meni najgotivnija, u Bogutovcu (~20 km od Kraljeva), 'Miro', stara kafana (lokalci kazu bar 150 godina) imaju super klopu (rostilj, pastrmke, imali su jedno vreme i recne rakove, to je zanimljivo bilo) i domace rakije, kraljevacki kajmak i te stvari. uz predjelo obavezno naruciti projice, tako ih zovu mada su to pogacice od kukuruznog brasna pecene na ringli, super uz kajmak i prsut, i na kraju jabuke u slafrohu. iha!

Link to comment

haremluk u vranju je solidan mada je daleko od vrhunskih niskih dometa. i jebe ga simpov neukus u opremanju namestajem, koji je u jednoj sobi kozna stolica moderna a u drugoj salonska garnitura luj 12 koja u haremluk pase ko piletu sise. sto se hrane tice rostilj je onako, cevap je predvidiv, ustipak solidan kada ga ne ugljenisu, punjena rolovana piletina je OK ako se presece sa jos necim manje trivijalnim, sve sto je cisto meso (razne vesalice i raznjici) je predosadno. ono je stvarno dobro su neke stvari sa menija predjela - pita od sira, pihtije (jedne od najboljih kafanskih koje sam jeo, kombinacija sveze i suvo meso koju inace ne ljubim), domaci sir. ajvar onako. kiseli kupus fenomenalan. trljanica isto onako, bolja je niska, ovde je prejaka paprika pa malo gorci. przenica (ili sprza), topla, dobra za na vrucu lepinju ali sam u nisu jeo bolje. vruca lepinja tri plus, rekao bih da je bila pogrejana u mikrotalasnoj, prascajte ako sam pogresio. cene smesne. sledeci put moram naci neku privatnu prcvarnicu.

Edited by gazza1
Link to comment

Jedan restoran u Srbiji koji niposto ne treba posetiti, osim ako se ne nalazi uzitak u etno kiceraju, prosecnoj klopi, pljackaskim cenama, marvi od osoblja i Frajlama sa razglasa - Salas 137 na Kopaoniku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...