Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Nismo bile u restoranu jer nam je hrana bila uključena uz smeštaj u hotelu. Bilo fino, još jednom potvrđeno kako ugostiteljske usluge van Begrada pružaju po pristupačnim ceama (i kafići i hoteli).

Link to comment

Izvinjavam se ako je već bila preporuka ali zaslužuje da se ponovi - juče overih Haremluk u Vranju. U pitanju je deo Raif-begovih konaka, mesto je prelepo. Na galeriji se jede u separeima tj. sobama u kojima su nekada živele pašine žene :s_w: . Vranjanski roštilj je još jednom objasnio za sve pare, rastavili smo se od istog. Meze takođe vrhunsko (uključujući potpuno vanvremenski ajvar i ljutkast prženac od duvan čvaraka), sjajna lokalna vina. Koga nanese put, greota bi bilo da propusti.

Link to comment

Prenosim kako mi je objašnjeno :) Oni ga zovu prženac, pravi se od duvan čvaraka i paprike, onako lepo zaprženo i izmešano (čvarci se prethodno izdinstaju malo). Obično se ne dodaje ljuta ali sada su ubacili malo, radi šmeka.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Izvinjavam se ako je već bila preporuka ali zaslužuje da se ponovi - juče overih Haremluk u Vranju. U pitanju je deo Raif-begovih konaka, mesto je prelepo. Na galeriji se jede u separeima tj. sobama u kojima su nekada živele pašine žene :s_w: . Vranjanski roštilj je još jednom objasnio za sve pare, rastavili smo se od istog. Meze takođe vrhunsko (uključujući potpuno vanvremenski ajvar i ljutkast prženac od duvan čvaraka), sjajna lokalna vina. Koga nanese put, greota bi bilo da propusti.
Tamo sam se gostio pa brat bratu 20 puta. Svaka cast na rostilju, ali kupili su me odlicnim srnecim gulasom. Jesu li jos uvek djabdjaba? Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • 3 weeks later...

Overio Ćirinu kafanu u Boru. Nema preporuke. Ćevapi loši, Karađorđeva prosečna. O Ćiri se u Boru ispredaju legende, ali to izgleda važi samo za kuvana jela, odnosno specijalitet dana. Pošto smo mi promašili gravče na tavče(bilo prethodnog dana), može se reći da nismo imali sreće.Prošle nedelje svratio u Daščaru. Komentar u par reči: MB je keva za sve u Mladenovcu(jedino još nisam overio Dragovića, za njega komentar još ne važi)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...