Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

jagnjeća je bila tečno pečenje

znao sam da naručim čorbu, kraljevački sir i salatu, za puta dosta

što reče jedan moj drugar "kakva je ovo čorba, sit sam kao da sam se pasulja napucao" :D

  • +1 1
Link to comment

Odlucili smo se da u povratku svratimo u etno restoran Hrebeljanovic. Ako nam se ne bude svidelo, spreman sam da podelim troskove sa Profesionalcem

  • Haha 2
Link to comment

Bili smo u Hrebeljanovicu. Cena za pljeskavicu od 250gr 350 din. Pomfrit odlican, sok odlican. A mozda je najbolja hladna voda u bokalu

IMG_20240720_123827.jpg

IMG_20240720_122828.jpg

  • +1 1
Link to comment

Bio u vinariji Eden danas - https://www.instagram.com/vinarijaeden/?hl=en

 

Baš lepo mesto, odlična hrana i sjajna vina. Meni je mali, što volim da vidim, jer takvi lokali uvek budu dobri. Dva seta hrane, na manjem je sve što i na velikom, a veći je proširen nekim zanimljivim jelima. Uz to smo degustirali 4 vrste vina i šteta je što u Beogradu mogu da se kupe samo na jednom mestu, koliko videh sa malo guglanja. Lako se stiže, od Aranđelovca ima 15 minuta kolima, ako i toliko.

 

 

Link to comment
On 7. 7. 2024. at 20:27, Ras said:

Ovaj tekst o restoranu Predah kod Valjeva (spominjali smo ga već na ovoj temi) podsetio me je na odličan frape od maline, koji sam probao takođe u Valjevu, u jednom od kafea uz obalu reke Gradac u onom gradskom delu.

 

Izgleda da je taj frape u standardnoj ponudi u valjevskom kraju, što je apsolutno za pohvalu, a zanima me da li se odomaćio i u drugim krajevima Srbije, pogotovo onim malinarskim?

 

Upravo sam došla da napišem o ovom mestu, a vi baš o njemu!

Mislim da se ne zove Usput, nego Predah, i svratili smo tamo da popijemo kafu, bez ikakve preporuke.

 

Naručili kafu, koja je došla sa slatkim od malina i slatkim od pomorandže u mikro činijicama

 

A u meniju: 

-puževi

-potaž od vrganja

-porketo sendvič i 

-grilovani vrganji

 

I to je ujedno cela ponuda klope.

Naručili smo sve. I to mi je jedan od boljih ručkova odavno.

 

Posle tog spektakla, nismo mogli da ne probamo frape od maline. 10/10.

 

Ovo što članak piše o neljubaznim konobarima nisam primetila. Jedino što imaju samo 3 stola pored same reke, ostalih desetak je gore, ispod vrlo kulturiška nadstrešnice. Ali ugođaj je potpun kada se jede pored vode koja huči i još te hladi, a možeš i noge da umočiš.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

"Usput" je drugo mesto, to je porodična kuća pretvorena u nešto što ne može ni da se nazove restoranom.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
19 hours ago, Milosh76 said:

Sta jesti kod Kurte na Tari?

Teletinu ispod saca i komplet lepinju.

  • Hvala 1
Link to comment

Preporuka za restoran na Kopu. 

Roštilj nas ne zanima. 

 

BTW, nekad smo išli na Rtanj zbog pasulja, da li ta preporuka i dalje važi? 

Link to comment

Drugari, ima li nesto na Zlatiboru da nije tourist trap? U Mackat idem redovno, nego sam par dana s klincima, pa moram neke inkluzivnije obroke od pecenja.

Link to comment
39 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

Drugari, ima li nesto na Zlatiboru da nije tourist trap? U Mackat idem redovno, nego sam par dana s klincima, pa moram neke inkluzivnije obroke od pecenja.

 

Jesi bio u Krčmi Gaj?

Imali su dobru hranu, mada nisam išla odavno.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...